دبیر شورای مركزی دانشجویان وزارت بهداشت خبر داد

اعلام ملاك های رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشكی

اعلام ملاك های رتبه بندی دانشگاه های علوم پزشكی به گزارش زارا دبیر شورای مرکزی دانشجویان وزارت بهداشت از اعلام شاخصهای رتبه بندی دانشگاه علوم پزشکی اطلاع داد و اظهار داشت: حدود ۱۴۳ شاخص فرهنگی هم به ارزیابی دانشگاه ها اضافه شده است.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، وحید صرامی در نشست مشترک معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت با معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی به تشریح وضعیت رتبه بندی علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور پرداخت و اظهار داشت: رتبه بندی، یکی از ابزارهای ارزیابی و شفاف سازی است که در هفته های گذشته با شاخصهای مشخص و دقیقی در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی قرار گرفته است.
دبیر شورای مرکزی دانشجویان وزارت بهداشت تصریح کرد: تعداد شاخصهای اختصاصی معاونت فرهنگی و دانشجویی اعلام شده در این رتبه بندی به عدد ۱۴۳ می رسد و گام مهمی در جهت تحقق مرجعیت علمی، شفاف سازی و پاسخگویی است.
صرامی اضافه کرد: این شاخص ها بر مبنای ۱۰ سال کار کارشناسی تدوین شده است و رویداد مهمی درجهت ارتقا جایگاه علمی معاونت فرهنگی و دانشجویی در تراز علمی دانشگاه های علوم پزشکی به حساب می آید. معاونت آموزشی وزارت بهداشت بیشتر از ده سال در این عرصه تجربه دارد اما در معاونت فرهنگی و دانشجویی برای اولین بار به این حوزه ورود کرده است.
وی تصریح کرد: ما سال ۹۸ و ۹۹ را پایه دریافت داده ها از دانشگاه های علوم پزشکی قرار داده ایم و تعریف عملیات، نحوه محاسیه امتیاز، مرجع دریافت داده و... برای هر دانشگاه شفاف شده است.
دکتر سید عابدین حسینی مشاور معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت هم در این جلسه اظهار نمود: پیش از این در دو فاز برای تجهیز فضاهای فرهنگی کمک هایی به دانشگاه ها صورت گرفت. در ماه های آتی هم مبالغی در حوزه فرهنگی برای دانشگاه های علوم پزشکی در جهت تجهیز فرهنگی آنها تزریق می شود، که سهم هر دانشگاه حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان خواهد بود که به تجهیز فضاهای فرهنگی، شورای انضباطی و خرید تجهیزات مورد نیاز شعب دانشگاهی پایگاه های خبری مفدا اختصاص دارد که طرح توزیع آن به دانشگاه ها اعلام خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت(مفدا)، دکتر روح الله علی نژاد عمران رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت هم ضمن اشاره به فعالیتهای این مرکز، اشاره کرد: خوشبختانه در ماه های گذشته مرکز قرآن و عترت توانسته است اتفاق های خوبی را رقم بزند، که برگزاری دوره های باز آموزی ویژه اعضای هیات علمی و طرح جامع آشنایی با مبانی و روش های تدبر در قرآن کریم همچون این فعالیت ها است. تلاش ما این است که فعالیتهای ترویجی را به سمت تعمق و تفکر در مبانی قرآنی سوق دهیم تا عزیزان بیشتر با روش های حوزه معارف قرآنی آشنا گردند.
وی افزود: در حوزه جشنواره قرآن هدهد و جشنواره ملی قرآن هم فعالیتهای مختلفی را صورت دادیم. سال جاری جشنواره ملی قرآن به میزبانی وزارت بهداشت برگزار می گردد. از معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های علوم پزشکی تقاضا دارم تلاش کنند تا ما به ازای حدود ۳۰ رشته ای که در این جشنواره وجود دارد دوره های آموزشی و اجرایی در طول سال در دانشگاه ها شکل بگیرد و از این ظرفیت صرفاً در جهت یک فعالیت جشنواره ای استفاده نشود.
رئیس مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت در انتها صحبت های خود اظهار داشت: از معاونان محترم استدعا داریم تا در جهت گفتمان سازی مطالعات بین رشته ای قرآن بنیان کوشش کنند تا در چارچوب انجمن های علمی و کمیته های تحقیقات و پژوهش به گفتمان سازی مطالعات بین رشته ای قرآن بنیان بپردازند. بنا داریم تا کارگروه های قرآنی ویژه بهیاران، دستیاران و سایر دانشجویان را با مخاطب خاص آن برنامه ها دنبال نماییم.
منبع:

1400/02/30
12:52:51
0.0 / 5
202
تگهای خبر: آموزش , ارز , بهداشت , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است