مدیر كل امور دانشجویان دانشگاه پیام نور خبر داد

رشد 75 درصدی تسهیلات وام دانشجویی دانشگاه پیام نور

رشد 75 درصدی تسهیلات وام دانشجویی دانشگاه پیام نور به گزارش زارا مدیر کل امور دانشجویان دانشگاه پیام نور با تشریح جزئیات وام دانشجویی این دانشگاه اظهار داشت: شروع پرداخت اقساط این وام ۹ ماه پس از فراغت از تحصیل دانشجو با کارمزد ۴ درصد است.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دکتر حسین زارع اظهار نمود: اعتبار وام شهریه دانشجویی دانشگاه پیام نور در سال تحصیلی ۹۸/۹۹ مبلغ ۱۶۴ میلیارد ریال بود که با عنایت به افزایش اعتبار، وام شهریه این دانشگاه در سال تحصیلی جاری با رشد ۷۵ درصدی به مبلغ ۲۸۱ میلیارد ریال افزایش پیدا کرده است.
مدیر کل امور دانشجویان دانشگاه پیام نور با اشاره به اینکه ثبت تقاضای وام شهریه در پورتال صندوق رفاه دانشجویان(bp.swf.ir ) تا تاریخ ۲۵ اردیبهشت ماه سالجاری فعال است، اضافه کرد: دانشجویان متقاضی و حائز شرایط می توانند در مهلت مقرر، نسبت به ثبت تقاضای خود در سامانه مذکور اقدام نمایند.
وی سقف وام شهریه صندوق رفاه در مقطع کارشناسی را ۱۰ میلیون ریال در هر نیمسال(تا ۸ نیمسال مجاز)، در مقطع کارشناسی ارشد ۲۰ میلیون ریال در هر نیمسال (تا ۴ نیمسال مجاز) و در مقطع دکتری ۵۰ میلیون ریال در هر نیمسال (تا ۸ نیمسال مجاز) از شروع تحصیل، به شرط تأمین بودجه از جانب صندوق رفاه دانشجویان عنوان نمود.
دکتر زارع مهم ترین مزایای وام شهریه دانشجویان را شروع اقساط ۹ ماه پس از فراغت از تحصیل دانشجو با کارمزد ۴ درصد دانست.
وی راجع به شرایط پرداخت وام شهریه به دانشجویان اظهار داشت: اگر دانشجویی در ترم گذشته مشروط شده باشد، می تواند نصف سقف وام شهریه را دریافت کند و اگر دانشجو در دو ترم گذشته مشروط شده باشد به دانشجو وام تعلق نمی گیرد.
دکتر زارع در ارتباط با شرط معدل دریافت وام افزود: شرط معدل برای دریافت وام در مقطع کارشناسی ۱۲، در مقطع کارشناسی ارشد ۱۴ و در مقطع دکتری ۱۶ است. همینطور حداقل میزان انتخاب واحد برای مقطع کارشناسی ۱۴، در مقطع کارشناسی ارشد ۸ و برای مقطع دکتری ۶ واحد است.
وی خاطرنشان کرد: وام مذکور از زمان دریافت تا شروع نخستین سر رسید قسط ۴ درصد به صورت روز شمار محاسبه می گردد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، مدیر کل امور دانشجویان دانشگاه پیام نور شرایط ضمانت را این گونه اظهار داشت: برای وام تا سقف مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال یک نفر ضامن قراردادی، تا سقف مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال یک نفر رسمی یا پیمانی و برای وام بیشتر از مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال دو نفر ضامن رسمی یا پیمانی لازم است. پس از دریافت وام و اتمام سنوات مجاز(سنوات مجاز صندوق رفاه) نیز، دفترچه اقساط با پرداخت ۱۰ درصد کل بدهی دانشجو صادر می گردد.
وی حداقل مبلغ اقساط برای دانشجویان عادی را ۲ میلیون ریال و دانشجویان دارای شرایط خاص را یک میلیون ریال عنوان نمود.
منبع:

1400/02/22
22:48:07
0.0 / 5
342
تگهای خبر: تسهیلات , دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است