مدیركل امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان اعلام كرد

كاهش درخواست انتقال به دانشگاه های كشور

كاهش درخواست انتقال به دانشگاه های كشور به گزارش زارا مدیرکل امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان ضمن اشاره به کاهش آمار پرونده های انتقال دانشجویان ایرانی از دانشگاههای خارج به داخل در شرایط کرونا اطلاع داد و اظهار داشت: با بازبینی آئین نامه این انتقال فرآیند انتقال به دانشگاه های داخلی تسهیل شده است.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دکتر جاماسب نوذری، ارائه خدمات الکترونیکی به دانشجویان را در شرایط کرونا بسیار پرارزش دانست و اظهار داشت: بستر سامانه سجاد این امکان را به ما داد که در شرایط دشواری مانند کرونا بتوانیم خدمات خودرا بدون توقف ادامه بدهیم و مشکلی در پاسخ به درخواست های دانشجویان و دانش آموختگان نداشته باشیم.
وی تصریح کرد: انجام موارد درخواستی دانشگاهها به شیوه الکترونیک، مانند پرونده های مطرح در شورای موارد خاص، به رسیدگی به این پرونده ها سرعت بخشیده است ؛ در سال ۹۹ تعداد ۹۴۸ پرونده کمیسیون موارد خاص مورد رسیدگی قرار گرفت که با توچه به تعداد پرونده های شورای موارد خاص در سال ۹۲ که ۳۲۸ پرونده بوده است؛ تعداد پرونده های مورد بررسی در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۲ نزدیک به ۳ برابر رشد داشته است.
دکتر نوزری استفاده از سامانه سجاد را در افزایش صحت و درستی مدارک تحصیلی موثر دانست و اظهار داشت: در نتیجه استفاده از این سامانه، خیلی از رفت و آمد و مسافرت های شهری و بین شهری جهت تایید مدارک تحصیلی برای ترجمه حذف گردیده است که خود رضایت بالای مخاطبین را به دنبال داشته است.

به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، وی ادامه داد: الان تمام فرایند میهمانی و انتقال دانشجویان از مرحله ثبت نام دانشجو تا موافقت دانشگاههای مبدا و مقصد از راه سامانه سجاد انجام می شود و در سال ۹۹ حدود ۱۱ هزار درخواست در بستر سامانه سجاد مورد بررسی و پاسخگویی قرار گرفته است. همینطور در مورد انتقال دانشجویان ایرانی از دانشگاههای خارج به داخل، با عنایت به شرایط کرونا و مجازی شدن آموزش در اغلب دانشگاههای دنیا، با کاهش روبه رو بوده است و تعداد پرونده های مورد بررسی در این حوزه در سال ۹۹ برابر با ۸۸ درخواست بوده است.
مدیرکل امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: اصلی ترین رویکرد و خط مشی این اداره کل، سیاست گذاری کلان، تفویض اختیار و تمرکززدایی از انجام امور خدمات آموزشی، رفاهی و انضباطی به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی وبویژه دانشگاههای معین استانها و پرداختن به نظارت بر دانشگاهها و موسسات آموزش عالی است.
دکتر نوزری استفاده از سامانه سجاد برای هریک از خدمات و تفویض اختیار و تمرکززدایی را از برنامه های درحال اجرای این اداره کل در سال ۱۴۰۰ دانست و اظهار داشت: در همین راستا آئین نامه های در ارتباط با شورای بررسی موارد خاص بازبینی شد که با تفویض اختیار به شوراهای دانشگاهی و استانی همراه بوده و این آئین نامه برای اجرا ابلاغ گردیده است.
وی ادامه داد: آئین نامه انتقال دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در خارج از کشور متقاضی انتقال به دانشگاههای داخل هم بازبینی و با افزایش اختیار و تسهیل امر در انتقال، به دانشگاه ها ابلاغ گردیده است. همینطور آئین نامه همیار دانشجو و آئین نامه میهمانی و انتقال دانشجویان دوره های کاردانی و کارشناسی هم تهیه و بازبینی آنها انجام شده است و فرایند لازم برای ابلاغ را طی نموده که بزودی به دانشگاه ها ابلاغ می شود.
منبع:

1400/02/20
23:36:27
0.0 / 5
304
تگهای خبر: آموزش , ارز , خدمات , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است