معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم خبر داد

افتتاح بیشتر از ۹۰۰ پروژه دانشگاهی طی ۸ سال قبل

افتتاح بیشتر از ۹۰۰ پروژه دانشگاهی طی ۸ سال قبل معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با اشاره به اینکه طی هشت سال تعداد ۹۰۴ پروژه دانشگاهی به بهره برداری رسیده است، اظهار داشت: این طرح ها با زیربنایی بالغ بر دو میلیون مترمربع و با کاربری های متفاوت به بهره برداری رسیده است.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دکتر محمدتقی نظرپور در آیین افتتاح طرح های ملی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری که با حضور رئیس جمهور و به صورت ویدئو کنفرانسی برگزار شد، با اشاره به اینکه الان بالغ بر پنج میلیون متر مربع طرح با پیشرفت فیزیکی متوسط ۵۵ درصد در دست راه اندازی است، اظهار نمود: هم اکنون کل فضاهای کالبدی موجود و در دست راه اندازی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حدود ۱۷ میلیون مترمربع است.
وی ادامه داد: ۳۵ مسجد با زیربنای ۳۵ هزار مترمربع به مبلغ ۵۴ میلیارد تومان، ۳۰۰ پروژه با کاربری آموزشی با زیربنای یک میلیون مترمربع، ۹۰ پروژه با کاربری کمک آموزشی با زیربنای ۱۸۰ هزار مترمربع، ۱۲۵ پروژه با کاربری پژوهشی با زیربنای ۲۲۰ هزار مترمربع و تعداد ۵۰۰ پروژه مدیریت سبز در دانشگاه ها، مراکز آموزشی، پژوهشی و فناوری در دولت یازدهم و دوازدهم به بهره برداری رسیدند.
دکتر نظرپور در ادامه اظهار داشت: در این زمان مقاوم سازی ۱۷ پروژه با زیربنای ۱۲۵ هزار مترمربع و تهیه طرح های مطالعاتی مقاوم سازی ۲۱ پروژه با زیربنای ۱۵۵ هزار مترمربع از ساختمان های آموزش عالی توسط وزارت علوم به مبلغ ۴۹ میلیارد تومان و برنامه ریزی برای مقاوم سازی ۱۰۰۰ ساختمان قدیمی و فرسوده با زیربنای بالغ بر "۳ میلیون مترمربع" و ارزش تقریبی بیشتر از ۱۸ هزار میلیارد تومان در مراکز آموزش عالی وابسته به وزارت علوم انجام شد.
معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم ضمن اشاره به مشارکت خیرین دانشگاه ساز در انجام امور عمرانی مراکز آموزش عالی اظهار داشت: تعداد ۱۸۲ پروژه عمرانی با مشارکت خیرین با زیربنای ۴۵۳ هزار مترمربع با آورده خیرین به مبلغ ۷۷۰ میلیارد تومان در دانشگاهها، مراکز آموزشی، پژوهشی و پارک های علم و فناوری وابسته به وزارت علوم در دولت یازدهم و دوازدهم به بهره برداری رسیدند. آورده بنیادهای خیرین در برنامه ششم توسعه حدود ۱، ۲۰۰ میلیارد تومان بوده که در زمینه راه اندازی فضاهای جدید، اهدای زمین و ساختمان، خرید تجهیزات تخصصی برای مراکز آموزش عالی و بورسیه و کمک هزینه تحصیلی دانشجویان هزینه شده است.
وی ادامه داد: هم اکنون تعداد ۱۶۰ پروژه عمرانی با زیربنای ۲۳۰ هزار مترمربع و اعتبار هزینه شده ۶۶۵ میلیارد تومان در دانشگاه ها، مراکز آموزشی و پژوهشی و فناوری سراسر کشور آماده‌ی افتتاح می باشند.
نظرپور اعلام نمود: الان با دستور رئیس محترم جمهور، پروژه های دانشکده مهندسی سیستم های هوشمند و علوم داده دانشگاه خلیج فارس با زیربنای ۱۰، ۰۰۰ مترمربع در ۵ طبقه با اعتبار هزینه شده‌ی ۵۳ میلیارد تومان و همینطور خوابگاه متاهلین ۱۲۰ واحدی امام جواد (ع) (فاز دوم) در دانشگاه صنعتی اصفهان با زیربنای ۱۰، ۰۰۰ مترمربع با اعتبار هزینه شده‌ی ۱۵ میلیارد تومان افتتاح می شود.1400/02/16
17:59:10
0.0 / 5
352
تگهای خبر: آموزش , ارز , بورس , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است