معاون سازمان استاندارد ؛

جزئیات 9 استاندارد تعلیق شده صنعت خودرو

جزئیات 9 استاندارد تعلیق شده صنعت خودرو به گزارش زارا معاون سازمان استاندارد ضمن تشریح ۹ استاندارد تعلیق شده برای صنعت خودرو، اظهار داشت: اگر شورایعالی استاندارد تصمیم به بازگشت این استانداردها بگیرد، بطور قطع رعایت این ۹ مورد مثل قبل الزامی خواهد شد.وحید مرندی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به اینکه به علت شرایط کشور، اجرای ۹ استاندارد از استانداردهای ۸۵ گانه الزامی برای صنعت خودرو به حالت تعلیق درآمده است، عنوان کرد: با عنایت به تحریم های اعمال شده ضد صنعت خودروی کشور و تاثیر آن در تولید داخلی، شورایعالی استاندارد که رعایت ۸۵ استاندارد را برای صنعت خودرو الزامی کرده بود، اجرای ۹ استاندارد را تعلیق کرده است.
معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد اضافه کرد: با تعلیق ۹ استاندارد، هم اکنون رعایت ۷۶ استاندارد از جانب خودروسازان الزامی است.
وی خاطرنشان کرد: البته باید در نظر داشت که این ۸۵ استاندارد مجموعه ای از استانداردهاست و وقتی می گوئیم ۹ استاندارد تعلیق شده به معنای این نیست که همه خودرو های ساخته شده این ۹ استاندارد را رعایت نکرده اند؛ شاید یک یا دو مورد از این استانداردها برای یک خودرو باشد.
مرندی مقدم اظهار داشت: این استانداردها شامل حفاظت از عابر پیاده، نشانگر تعویض دنده، نشانگر فشار باد تایر، کنترل پایداری در ترمزگیری، چراغ رانندگی در روز، الزامات نصب چراغ، سیستم ترمز اضطراری پیشرفته، سیستم اخطار انحراف از مسیر، استقامت کابین خودرو های تجاری است.
به گفته وی، تولیدکنندگان داخلی در حال ساخت سیستم اخطار حفاظت از عابر پیاده و سیستم اخطار انحراف از مسیر برای نصب بر روی خودرو های تولید داخل هستند.منبع:

1400/02/01
21:59:23
0.0 / 5
428
تگهای خبر: استاندارد , تولید , صنعت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است