معاون فرهنگی دانشگاه تهران خبر داد

شروع صدور كارنامه فرهنگی برای دانشجویان

شروع صدور كارنامه فرهنگی برای دانشجویان معاون فرهنگی دانشگاه تهران از شروع عملیاتی شدن صدور کارنامه فرهنگی دانشجویان این دانشگاه از شروع سال جاری آگاهی داد.


دکتر مجید سرسنگی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب به تشریح با اهمیت ترین برنامه ها و اولویت های فرهنگی ۱۴۰۰ دانشگاه تهران پرداخت و اظهار نمود: برنامه های فرهنگی دانشگاه تهران به چند دسته تقسیم می شود. قسمتی از این فعالیت ها ادامه برنامه های فرهنگی سالهای قبلی دانشگاه است که امسال نیز آنرا ادامه خواهیم داد، برگزاری جشنواره هایی نظیر حرکت، رویش و نشریات نمونه ای از این برنامه های جاری فرهنگی دانشگاه شمرده می شود در کنار این فعالیت ها پشتیبانی از کانون ها، انجمن ها و حوزه تربیت بدنی نیز به قوت خود باقی است.
ایشان سپس اشاره کرد: یک سری دیگر از کارهای فرهنگی دانشگاه تهران جدید و برای نخستین بار انجام گرفته است که صدور کارنامه فرهنگی برای دانشجویان نمونه ای از این فعالیت ها بشمار می رود و در گذشته سابقه ای نداشت و خوشبختانه اجرای این طرح مصوب شد و از شروع سال جاری به دانشجویان فعال در حوزه فرهنگی کارنامه صادر خواهیم کرد.
معاون فرهنگی دانشگاه تهران اشاره کرد: با عملیاتی شدن صدور کارنامه فرهنگی، دانشجویان این دانشگاه در قبال کارهای خود کارنامه ای دریافت خواهند کرد و مشخص خواهد شد که دانشجویان در حوزه فرهنگ چه اقداماتی انجام داده و چه خلاقیت هایی را نیز داشته اند.
دکتر سرسنگی با اعلان اینکه کارنامه فرهنگی در ارتقاء دانشجویان در مقاطع بالاتر تحصیلی موثر خواهد بود، اظهار داشت: مثلا دانشجویی که وقتی چنین کارنامه فرهنگی داشته باشد حتی در استخدام شغلی و یا گزینش آن فرد در مقاطع بالاتر تحصیلی موثر خواهد بود. در حقیقت این کارنامه به صورتی خلاقیت، فعال بودن و مسئولیت پذیری اجتماعی دانشجویان را نشان میدهد.
وی همین طور اشاره کرد: من فکر می کنم کارنامه فرهنگی در دانشگاه تهران سندی خواهد شد که فعالان فرهنگی در دانشگاه شناسایی شوند و مورد تقدیر قرار بگیرند و به صورتی سبب ایجاد انگیزه برای حضور در این فعالیت ها داشته باشند و دانشجویان متوجه این خواهند شد که کارهای آنها بی پاسخ نخواهد بود. امیدوارم این برنامه در دانشگاه های دیگر نیز الگو شود.
معاون فرهنگی دانشگاه تهران اشاره کرد: یکی دیگر از برنامه های فرهنگی ما امسال برگزاری نخستین جشنواره و همایش علمی موزه های دانشگاه تهران است. در حقیقت با توجه به این که این دانشگاه تعداد زیادی موزه در اختیار دارد اما در این خصوص فعالیت چندانی در حوزه موزه ها نشده است. به همین جهت ما با برگزاری جشنواره موزه های دانشگاهی تلاش داریم ظرفیت های موزه های دانشگاهی را در معرض دید قرار بدهیم و هم اینکه یک همایش علمی برگزار نماییم که افراد در این خصوص صحبت کنند. به نظر من این مساله موجب خواهد شد که موزه های دانشگاهی ارتقاء پیدا کند و مردم هم ارتباط بیشتری با این موزه ها بگیرند.
بگفته دکتر سرسنگی، موزه های دانشگاه تهران امکان بازدید آنلاین از این مراکز را برای عموم مردم فراهم نموده است و ما برای نخستین بار تور مجازی بازدید از باغ نگارستان دانشگاه تهران را فراهم کردیم و افراد می توانند بوسیله این تور وارد موزه شوند و از هر قسمتی از موزه اطلاعات و توضیحات لازم را دریافت نمایند. ضمن اینکه باتوجه به شرایط شیوع ویروس کرونا ویروس ممکن بود افراد امکان بازدید را نداشته باشند اما این امکان بصورت مجازی برقرار شد. ضمن اینکه از این طریق مخاطبان بیشتری با موزه های دانشگاهی ارتباط پیدا می کنند. ضمن اینکه الگویی نیز دراین زمینه برای سایر دانشگاه ها ارائه می شود.
وی اشاره کرد: برگزاری جشنواره مسئولیت پذیری اجتماعی نیز برنامه ای ایست که ما امسال برگزاری خواهیم کرد. در حقیقت ما می خواهیم از دانشجویان، اساتید و فارغ التحصیلان این دانشگاه که در حوزه مسئولیت پذیری اجتماعی کارهای بهادار ای انجام دادند قدردانی نماییم. چونکه ما دانش آموختگانی داریم که پس از فارغ التحصیلی در حوزه های مختلف شامل خوابگاه سازی، درمانگاه سازی و پشتیبانی از دانشجویان نیازمند کمک کردند. بدین سبب جشنواره در امتداد اهداف مهم دانشگاه که همان مسئولیت پذیری اجتماعی است برگزار می شود.
معاون فرهنگی دانشگاه تهران افزود: برگزاری چهارمین دوره کتاب سال فرهنگی دانشجویان سراسر کشور و نخستین دوره بین المللی این جشنواره نیز امسال انجام خواهد شد. ما سه دوره این جشنواره را بصورت ملی برگزاری کردیم اما به سبب استقبالی که صورت گرفت و همین طور شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا ویروس امکان برگزاری بین المللی آن فراهم می شود و دانشجویان خارج از کشور نیز می توانند آثار فرهنگی خلق کنند و آنرا به ثبت برسانند. البته این جشنواره نیز در اردیبهشت ماه برگزار می شود.
وی ادامه داد: اجرای برنامه مهارت آموزی دانشجویان دانشگاه تهران با همکاری سازمان فنی حرفه ای از دیگر برنامه هایی است که ما برمبنای آن برای دانشجویان خود دوره هایی را برگزار خواهیم کرد که بتواند حرفه های مختلفی را یاد بگیرند. در حقیقت ما مرکزی بعنوان آموزش های فنی حرفه ای ایجاد کردیم و دانشجویان می توانند در حوزه های مرتبط و غیر مرتبط مهارت هایی را یاد بگیرند و دانشجویان پس از گذراندن می توانند یک گواهی مهارت آموزی بگیرند و ارائه این دوره به دانشجویان رایگان خواهد بود.
وی همین طور اشاره کرد: ثبت نام در دوره های مهارت آموزی با همکاری سازمان فنی و حرفه ای شروع شده است و اجرای دوره ها از سال جاری شروع خواهد شد. ضمن اینکه آنها می توانند برای مهارت آموزی در محیط کار حضور داشته باشند و ما نیز کمک خواهیم کرد در صورت نیاز دانشجویان از کارگاه ها و آزمایشگاه های ما استفاده کنند.
دکتر سرسنگی درباب آخرین وضعیت راه اندازی رادیو دانشجویی در دانشگاه تهران نیز اظهار داشت: هدف ما این بود که با راه اندازی رادیو یک رسانه دانشجویی در داخل دانشگاه راه اندازی نماییم که البته این برنامه به سبب مشکلات بودجه ای امکان راه اندازی محقق نشد. همچنان که خیلی از برنامه های فرهنگی ما به سبب همین مشکل اجرا نشد.1400/01/23
15:27:23
0.0 / 5
491
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است