ثبت شركت دانش بنیان چگونه است؟

ثبت شركت دانش بنیان چگونه است؟ در ادامه این مطلب، اطلاعاتی درباب نحوه ثبت شرکت دانش بنیان عنوان شده که می توانید با ما همراه شوید.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، ثبت شرکت دانش بنیان به سبب مزایا و امتیازاتی که دولت برای آن در نظر گرفته امروزه دارای متقاضیان زیادی در ثبت شرکت و دیگر نقاط کشور است. از طرفی دیگر به سبب عدم آشنایی اغلب متقاضیان ثبت شرکت با تعریف و نحوه ثبت شرکت دانش بنیان بر آن شدیم تا به زبانی ساده در ارائه نمائیم تا علاقه مندان بتوانند با اطلاعات کافی مبادرت به تبدیل و ثبت شرکتی دانش بنیان نمایند.
ابتدا به اختصار تعریفی از شرکت دانش بنیان ارائه می دهیم.
تعریف شرکت دانش بنیان
مطابق ماده ۲ قانون پشتیبانی از تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات مصوب سال ۱۳۸۹ مجلس، ثبت شرکت دانش بنیان اشاره به ثبت شرکت هایی دارد که در حوزه نوآوری، اختراع و تحقیق و توسعه طراحی و تولید محصولات و خدمات حوزه فناوری های برتر که ارزش افزوده زیادی تولید می کند، فعالیت می کنند.
برخی از متقاضیان ثبت شرکت دانش بنیان به اشتباه متصور هستند که شرکت دانش بنیان یکی از انواع شرکتها است، در صورتی که شرکت دانش بنیان می تواند ماهیت هریک از انواع شرکتها در زمان ثبت را به خود داشته باشد. به بیانی شفاف تر شرکت دانش بنیان یکی از انواع شرکت های عادی است که در زمان ثبت می توان آن را به صورت ثبت شرکت با مسئولیت محدود و یا ثبت شرکت سهامی خاص ثبت کرد.
مراحل ثبت شرکت دانش بنیان در تهران و دیگر نقاط کشور
برای ثبت شرکت دانش بنیان ابتدا بایستی یکی از انواع شرکتها را انتخاب و مراحل عادی ثبت را به سر انجام رسانید. بعد از ثبت شرکت در تهران و یا دیگر نقاط کشور می بایست درخواست تبدیل شرکت ثبت شده را به شرکت دانش بنیان در سامانه دانش بنیان ارسال نمائید. کارگروه ارزیابی این اداره بعد از ارزیابی محصولات و یا خدمات متقاضی، طرح متقاضی را به صندوق شکوفایی و نوآوری معرفی می کند و در صورت تائید طرح توسط این صندوق نوآوری و شکوفایی متقاضی می تواند واژه " دانش بنیان " را در ابتدای نام شرکت خود قرار دهد. شرکت متقاض در زمان ثبت می تواند به صورت ثبت شرکت سهامی خاص و یا ثبت شرکت مسئولیت محدود و یا ثبت هر کدام از انواع شرکت را داشته باشد.
شاخص های عمومی ثبت شرکت دانش بنیان:
برای ثبت شرکت دانش بنیان جدا از اینکه چه ماهیتی شامل ثبت شرکت با مسئولیت محدود و یا ثبت شرکت سهامی خاص داشته باشد، دو سوم اعضای هیأت مدیره می بایست حداقل حائز دو مورد از شرایط زیر باشد؛
۱) حداقل دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه های مورد تائید وزارت علوم باشند.
۲) لااقل ۳ سال دارای سابقه فعالیت مدیریتی و یا فعالیت علمی داشته باشند.
۳) در زمینه فعالیت شرکت لااقل یک اختراع ثبت شده داخلی و یا خارجی داشته باشند.
۴) در یک سال قبل پیش از تاریخ ارسال تقاضادانش بنیان، شرکت می بایست حداقل نصف درآمد فروش خودرا از قبال عرضه و فروش محصولات یا خدمات دانش بنیان در رابطه با محصولات و خدمات درج شده در لیست کالاهای دانش بنیان بدست آورده باشد.
۵) شرکت حداقل در شش ماه گذشته پیش از درخواست ثبت شرکت دانش بنیان حداقل ۳ نفر از کارمندان خودرا به صورت تمام وقت بیمه نموده و مستناد قابل ارائه در این خصوص داشته باشد.
شاخص های اختصاصی ثبت شرکت دانش بنیان:
برای ثبت شرکت دانش بنیان شرکت متقاضی علاوه بر فاکتورهای عمومی بایستی شامل یکی از دسته های فاکتورهای اختصاصی که در ذیل عنوان گردیده باشد:

دسته اول شامل شرکتهایی است که کالاهای دانش بنیان مطابق لیست مصوب کارگروه دانش بنیان تولید می کنند
دسته دوم شامل شرکت هایی است که توانسته باشند ظرف مدت دو سال قبل کالاهای خودرا را بواسطه ایجاد و یا انتقال دانش فنی در لیست کالای کارگروه دانش بنیان ارتقا دهند.
مدارک لازم برای ثبت شرکت دانش بنیان
مدارک لازم برای ثبت شرکت دانش بنیان به شرح زیر می باشد. لازم به ذکر است ارائه تعدادی از این مدارک الزامی و ارائه برخی دیگر از این مدارک اختیاری بوده ولیکن به روند موفقیت پرونده کمک شایانی می نماید:
۱ – همچون مدارک اختیاری می توان به ارائه کپی مجوزهای تأسیس و پروانه های بهره برداری شرکت اشاره نمود.
۲ – تصویر آخرین روزنامه رسمی تغییرات شرکت به همراه آگهی تأسیس شرکت (ارائه مدرک الزامی است)
۳ – ارائه آخرین فهرست بیمه تامین اجتماعی کارکنان شرکت به همراه فهرست حقوق و خلاصه وضعیت حق السعی کارکنان شرکت (اختیاری )
۴- ارائه تعهد نامه دارا بودن نظام نامه مالی مطابق شیوه نامه کارگروه (اجباری)
۵- کپی آخرین برگه اظهارنامه مالیاتی ارسالی شرکت به سازمان امور مالیتی (اجباری)
۶- ارسال تصویر محصولات و خدمات شرکت در قالب کاتالوگ و رزومه و … (اختیاری)
۷- ارائه چارت و نمودار سازمانی شرکت به صورت واضح و مشخص (اختیاری)

در صورت وجود هرگونه ابهام و سوالی در مورد ثبت شرکت دانش بنیان در تهران و دیگر نقاط کشور می توانید با کارشناسان خبره مؤسسه حقوقی والا نیک کیمیا (ثبت ونک) به شماره تماس: ۰۲۱۸۷۷۹۰ تماس حاصل فرمائید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

1399/12/28
14:12:42
0.0 / 5
435
تگهای خبر: ارز , برتر , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است