رئیس سازمان امور دانشجویان:

سال متفاوتی در بخش بورس و اعزام دانشجویان به خارج داشتیم

سال متفاوتی در بخش بورس و اعزام دانشجویان به خارج داشتیم به گزارش زارا رئیس سازمان امور دانشجویان با تاکید بر اینکه سال سختی در بخش بورس به خارج دانشجویان داشتیم، اظهار داشت: در سال 99 بر فرصت های تحقیقاتی داخلی و اعزام دانشجویان به فرصتهای مطالعاتی با هزینه شخصی تمرکز داشتیم.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دکتر مجتبی صدیقی در نشست مجازی با کارکنان سازمان امور دانشجویان، با اشاره به اینکه بستر استفاده از دولت الکترونیک در قالب سامانه سجاد در سالهای گذشته در سازمان امور دانشجویان فراهم شده بود اظهار داشت: این سامانه در روزهای کرونا که باید حضور ارباب رجوع کاهش می یافت به کمک سازمان آمد و خللی در خدمات سازمان اتفاق نیفتاد.
وی در گزارش کوتاهی به فعالیت بخش های مختلف سازمان امور دانشجویان اشاره نمود و اظهار داشت: بخش فناوری اطلاعات نقش مهمی در موفقیت های این سازمان در ارائه خدمات و رضایت ارباب رجوع در سال ۹۹دارد و پشتیبانی از سامانه های آنلاین و برگزاری نشست های مجازی گوناگون مختلف هم اندیشی و آموزشی حاصل کوشش همکاران ما در بخش فناوری اطلاعات بود.
وی اضافه کرد: در بخش بورس و اعزام به خارج سال متفاوتی را پشت سرگذاشتیم و تمرکز کارهای این اداره کل بر فرصت های تحقیقاتی داخلی، اعزام با هزینه شخصی و سامان دهی موسسات اعزام دانشجو بود.
دکتر صدیقی درباب عملکرد اداره کل امور دانشجویان غیر ایرانی اظهار نمود: جذب دانشجوی بین المللی که از سالهای گذشته شروع شده بود الان در دانشگاه ها نهادینه شده است و مسیر با سرعت بیشتری به جلو می رود به صورتی که تعداد دانشجویان بین المللی امسال نسبت به سال قبل رشد زیادی دارد و به بیش از ۵۷ هزار نفر افزایش یافته است.
رئیس سازمان امور دانشجویان درباب عملکرد حوزه تربیت بدنی اظهار داشت: اداره کل تربیت بدنی در زمینه تقویت زیر ساخت ها و فضای ورزشی دانشگاهها، بطور ویژه عمل نموده و از بخش های فعال وزارت علوم بوده است.
دکتر صدیقی، فعالیت مدیریت و کارکنان دفتر مشاوره و سلامت سازمان و همکاران مراکز مشاوره در دانشگاه ها را قابل توجه توصیف کرد و اظهار داشت: فعالیت مراکز مشاوره در روزهای کرونا نه فقط تعطیل نشد بلکه چند برابر شد و خدمات مشاوره ای بیشتری به دانشجویان ارائه شد.
رئیس سازمان امور دانشجویان با تجلیل از فعالیت جدید اداره کل امور دانش آموختگان در صدور گواهی اصالت مدرک تحصیلی با کیوآرکد ( کد صحت) اظهار داشت: این اداره کل در استفاده از سامانه سجاد و ارائه خدمات غیر حضوری پیشگام بوده است.
دکتر صدیقی با اشاره به کارهای متنوع و گوناگون اداره کل امور دانشجویان داخل اظهار داشت: همکاران ما در این بخش نیز در بهره گیری از سامانه سجاد و الکترونیکی کردن فعالیت ها پیشگام بودند و پاسخگویی به در خواست های دانشجویان در بخش های انتقال و میهمانی، کمیسیون موارد خاص، شورای مرکزی انضباطی، لغو تعهد آموزش رایگان و تایید مدارک تحصیلی، با سرعت و دقت پیگری شده و مراجعات حضوری به این اداره کل کاهش شایان توجهی داشت.
رئیس سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: تحقق ماموریت های اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر برای سازمان بسیار حائز اهمیت می باشد و در سال ۱۳۹۹ کوشش شد با اصلاح بخشنامه و بخشنامه ها امکان ارائه خدمات بهتری در این عرصه فراهم گردد که در سال ۱۴۰۰ با ابلاغ بخشنامه های مصوب خصوصاً در بخش خدمات آموزشی این هدف تحقق خواهد یافت.
وی دفتر حقوقی سازمان امور دانشجویان را از بخش هایی دانست که کاملا مطابق با قوانین و در یک بستر تعریف شده فعالیت می کند و مدیریت و کارکنان این دفتر نقش مهمی در رضایت ارباب رجوع و تحقق ماموریت های سازمان دارند.
دکتر صدیقی در گزارش خود به کارهای معاونت پشتیبانی و مدیریت منابع اشاره نمود و اظهار داشت: بدون تلاش ها و کارهای همکاران ما در این معاونت، هیچکدام از سایر بخش ها نمی توانستند خدمتی ارائه بکنند و زیربنا و بنیه کارهای سازمان، کوشش های مدیریت و کارکنان امور اداری، مالی و خدمات بوده است.
رئیس سازمان امور دانشجویان دربخش پایانی سخنان خود به عملکرد حوزه ریاست سازمان امور دانشجویان و دفاتر روابط عمومی، حراست و نظارت بر عملکرد پرداخت و از کوشش های مدیران و کارکنان این حوزه ها تقدیر نمود.
به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، وی به رشد فعالیت ها و خدمات صندوق رفاه دانشجویان، پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی و فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی در سال ۹۹ اشاره نمود و اظهار داشت: انتظار می رود در سال ۱۴۰۰ شاهد تداوم این فعالیت ها و رونق بیشتر کوشش های این حوزه ها باشیم.
منبع:

1399/12/27
19:24:07
0.0 / 5
456
تگهای خبر: آموزش , بورس , خدمات , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است