آسان پرداخت و پرداخت موبایلی مبتنی بر EMV

آسان پرداخت و پرداخت موبایلی مبتنی بر EMV زارا: پرداخت های موبایلی بعنوان مسیری برای عبور از دوران پرداخت های کارتی به روشی مطمئن و سریع تبدیل گشته اند که آهسته آهسته سهم بیشتری از بازار پیدا می کنند.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر، اگر پول بهترین روش برای امتیازبندی همه آنچه پیرامون انسان قرار دارد نباشد، بدون هیچ تردیدی یکی از جذاب ترین معیارها برای اندازه گیری ارزش و توانایی های هر محصول و خدماتی به نظر می آید. پول بعنوان دارایی رایج و باارزش روزگار ما، دوران سختی را پشت سر گذاشته تا در نهایت به جایگاهی برسد که ارزش اش را از مجموعه ای محدود از اعداد دریافت کند.
ظهور پول های کاغذی هم برخلاف آن چه به نظر می آید، تاریخ طولانی و جذابی به خود دیده است. در روم باستان، استفاده از دست نوشته ها برای تضمین محافظت از دارایی رایج بود و این دست نوشته ها در قرن نوزدهم به پول هایی تبدیل شدند که توسط بانکهای مرکزی کشورها چاپ می شدند. اما این اختتام ماجرا نبود. از مردم عادی تا فعالان بازارهای مالی و حتی دولت ها نیاز داشتند تا دارایی خودرا با سرعت بیشتری جابه جا کنند و بنا بر این نوبت به پول های مجازی شد تا آهسته آهسته مسیر خودشان را باز کنند.
در سالهای میانی دهه ۲۰۰۰ میلادی و در کشورهایی که وضعیت اقتصادی قابل قبولی داشتند، استفاده از اسکناس بعنوان امری منسوخ شده در نظر گرفته می شد. با عبور از دوران جابه جایی اسکناس های لایتناهی و پرداخت های بانکی حالا نوبت به کارت های اعتباری و حساب های اینترنتی شده بود تا بخش قابل توجهی از گردش مالی شهروندان را به خود اختصاص دهد. با وجود همه این پیشرفت ها، هنوز هم به نظر می رسید که روش های جذاب تری برای پرداخت های مالی وجود دارد. بنا بر این پرداخت های موبایلی ظهور کردند؛ نسل جدیدی از پرداخت ها که اعتبار شهروندان را در کوتاه ترین زمان ممکن و به جذاب ترین شکل ممکن جابه جا می کند.
پرداخت موبایلی چیست و چرا به آن نیاز داریم؟
پرداخت موبایلی به مفهوم خرید یا پرداخت هزینه خرید با کمک تلفن همراه هوشمند است. در این روش مشتری بجای استفاده از پول نقد، چک یا کارت های بانکی، از یک تلفن هوشمند یا تبلت برای پرداخت هزینه کالا یا خدمات مورد نیاز خود استفاده می نماید. پرداخت موبایلی روش های گوناگونی دارد که هر کدام برتری ها و خاصیت های خاص خودرا دارند.
کیف پول الکترونیکی
کیف پول الکترونیکی می تواند فقط یک نرم افزار روی تلفن همراه باشد که کاربران را یاری می دهد تا اطلاعات کارت های بانکی مورد استفاده خودرا بر آن مدیریت کنند. بدین سبب کاربران می توانند با کیف پول الکترونیکی صورتحساب های خودرا پرداخت کنند، انتقال وجوه را انجام دهند و اعتبارشان را در کارت های اعتباری، کارت های هدیه، کوپن ها یا کارت های باشگاه وفاداری مشتری ذخیره کنند. نیازی به یادآوری نیست که در شرایطی مشابه با پول نقد از کیف پول الکترونیکی هم می توان برای پرداخت های فوری استفاده کرد؛ چه در فروشگاه های آنلاین چه فروشگاه های فیزیکی.
پروژه پرداخت موبایلی مبتنی بر EMV چیست و چگونه کار می کند؟
پیش از هر چیزی باید بدانید که پروژه پرداخت موبایلی مبتنی بر EMV بیشتر از آن که روشی برای پرداخت باشد، استانداردی بنظر می رسد که می تواند پرداخت های موبایلی را تحت تأثیر قرار دهد. عبدالناصر همتی، رئیس بانک مرکزی، مدتی پیش با رونمایی از این پروژه اصرار کرد که پروژه پرداخت موبایلی مبتنی بر EMV که با نام کهربا هم شناخته می شود با هدف «افزایش رفاه و تسهیل دسترسی مردم»، «امنیت تراکنش ها» و «مقابله با جرم و پولشویی» معرفی شده و سه هدف و الگوی اصلی بانک مرکزی در توسعه خدمات پرداخت است.
در خلاصه ترین تعریف ممکن، پروژه پرداخت موبایلی مبتنی بر EMV یا کهربا خدماتی را عرضه می کند که بر طبق آن اگر تلفن هوشمند کاربر دارای قابلیت NFC باشد و دستگاه کارتخوان نصب شده نیز چنین قابلیتی را پشتیبانی کند، کاربر می تواند با نزدیک کردن تلفن همراه خود به دستگاه کارتخوان و بدون نیاز به استفاده از فیزیک کارت بانکی، وجه مورد نظر را پرداخت کند. البته نباید فراموش کرد که در این روش، اطلاعات کارت بانکی باید قبل از پرداخت وجه در یکی از برنامک های پرداخت تاییدشده از طرف بانک مرکزی، ثبت گردد.
سهم مؤثر آسان پرداخت
شرکت آسان پرداخت پرشین که فعالیت خودرا از سال ۱۳۸۸ دنبال می کند در سالهای اخیر برای ارائه خدمات در حوزه پرداخت، کوشش های بسیاری کرده است. نشان پرداخت بعنوان خدمتی که در سال ۹۸ و در همکاری با بانک ملی از طرف آسان پرداخت عرضه شد، تلاش می کرد تا انقلاب بزرگی در دنیای پرداخت باشد. نام این سرویس پرداخت موبایلی بعدها به تله پرداز تغییر نمود و حالا با همین نام در دسترس کاربران قرار دارد. با کمک تله پرداز پرداخت درون شبکه ای برنامک آپ در اختیار کاربران می گیرد و بنا بر این از QR Code استفاده می نماید تا به کاربران امکانات بیشتری عرضه نماید.
تله پرداز یک سیستم درونی میان حساب های کاربری کاربران برنامک آپ است که در نهایت فقط اعتبار کاربران را جابه جا می کند. اگر کاربری تصمیم بگیرد که از تله پرداز برای دریافت ریالی وارد عمل شود، باید QR Code مبتنی بر پذیرندگی شاپرکی انجام دهد. بدین سبب همه آنچه پروژه پرداخت موبایلی مبتنی بر EMV ارائه می کند از سال ها پیش توسط مجموعه آسان پرداخت و برنامک آپ عرضه می شده و بنا بر این پروژه هایی همچون کهربا از دیرباز در چشم انداز و اهداف آسان پرداخت جای داشته اند.
از آن جایی که کهربا تلاش می کند تا استانداردی برای پرداخت های موبایلی باشد نباید آنرا با روش جدیدی برای پرداخت اشتباه گرفت. به عبارت دیگر، پروژه پرداخت موبایلی مبتنی بر EMV به روش های پرداخت رنگ و بوی تازه ای می دهد تا با سرعت و دقت بیشتری در خدمت اشخاص حقیقی و حقوقی باشند. در شرایطی که تجربه مجموعه های رقیب، در دنیای پرداخت های آنلاین حداکثر به سه سال پیش بازمی گردد، شرکت آسان پرداخت بیشتر از ۶ سال است که در این عرصه فعالیت می کند. از ین جهت، نهاد معظم بانک مرکزی از داشته های آپ در صنعت بانکداری بهره مند است که می تواند از آنها استفاده نماید.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1399/12/18
18:50:26
0.0 / 5
440
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است