رئیس دانشگاه علوم پزشكی تهران:

نگذاریم توجه به فعالیتهای علمی، دانشجویان را تك بعدی بار بیاورد

نگذاریم توجه به فعالیتهای علمی، دانشجویان را تك بعدی بار بیاورد به گزارش زارا رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با تکیه بر اینکه نگذاریم توجه به فعالیتهای علمی دانشجویان را افرادی تک بعدی بار بیاورد، اظهار داشت: دانشجویی که در همه ابعاد رشد نکند، یک جنبه نگر می شود و نمی تواند مشکلات زمان خویش را درک کند.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دکتر عباسعلی کریمی در دومین گردهمایی اعضای کمیته های دانشجویی فعالیتهای بین الملل دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: دانشجویان از سدهای بزرگی عبور کردند تا بعد از تلاش بسیار وارد این دانشگاه شوند. طبیعتاً دانشجویان مجموعه ای از انرژی ها هستند که وقتی وارد دانشگاه می شوند، قصد دارند علاوه بر تحصیل، فعالیتهای فوق برنامه دیگری هم داشته باشند چون که دوره دانشجویی، دوره تمرین زندگی، معاشرت با مردم و افزایش توانایی هاست.
وی ادامه داد: در این مدتی که به گزارش های عرضه شده از جانب دانشجویان توجه داشتم، در ذهنم دوران دانشجویی خویش را تداعی می کردم که در آن زمان تنها به درس خواندن و تحصیل علم قانع نبودیم و در فعالیتهای جانبی مختلفی مشارکت داشتیم. در دوران ما کمیته های دانشجویی برای فعالیتهای متفاوتی تشکیل می شد؛ بعنوان مثال اداره کافه تریا در دانشکده پزشکی و یا کتابخانه دانشکده، توسط دانشجویان انجام می شد. در کنار این فعالیت ها، ورزش و خصوصاً کوه نوردی هم از فعالیتهای فوق برنامه آن دوران بود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران به تغییرات کشور در حوزه پزشکی در سالهای گذشته اشاره نمود و پیشرفت های این حوزه را مرهون تلاش دانش آموختگان این دانشگاه دانست و اظهار داشت: سالهای گذشته، در خیلی از شهرهای کشور، پزشکان خارجی فعالیت می کردند، هنگامی که دوره پزشک عمومی را می گذراندم، پزشکان غیر ایرانی در اقصی نقاط کشور همچون ایلام که مدتی در آن بودم فعالیت می کردند. در دوره رزیدنتی هم کم وبیش در بعضی نقاط کشور با کمبود پزشک مواجه بودیم. پس ازآنکه جراحی قلب را گذراندم، شرایط به کلی تغییر نمود و الان می توانم قاطعانه بگویم که هیچ بیماری مگر به میل خود، برای جراحی قلب به خارج از کشور اعزام نمی گردد. ازاین رو در این ۴۶ سال شاهد سیر تحولات مثبتی بودم که این تحولات به همت دانشجویانی همچون شما رقم خورده است. دانشجویانی که ایثار کردند، در کشور ماندند، کار کردند و یاد گرفتند.
دکتر کریمی خاطرنشان کرد: به دانشجویان پیشنهاد می کنم که در کنار تحصیل پزشکی و طب، تاریخ بخوانند و از سرگذشت و تاریخ کشور آگاه باشند. بعد از آن حتما در رشته مورد علاقه خود فعالیت ورزشی داشته باشند و در نهایت درس را جدی بگیرند. در واقع اصرار دارم که دانشجویان تاریخ بدانند، ورزش کنند و درس بخوانند. نگذارید توجه به فعالیتهای علمی شما را افرادی تک بعدی بار بیاورد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه "دانشجویی که در همه ابعاد رشد نکند، یک جنبه نگر می شود و نمی تواند مشکلات زمان خویش را درک کند" اضافه کرد: کشور و مملکت را دانشجویان می سازند و این شعار نیست؛ چون که در سالهای گذشته گوشه هایی از سیر تحول را در دانشگاه تجربه کرده ام. در دوران ما دانشجویانی بودند که قبل از انقلاب، انقلاب، جنگ و بعد از جنگ (دوران سازندگی) را تجربه کرده اند و این تجربه ها در دوره های مختلف توانست کمک کننده باشد.
وی اظهار داشت: امروز یک سال از اولین تشخیص کرونا در کشور می گذرد و دانشگاه علوم پزشکی تهران در این یک سال توانست با همکاری افراد دلسوز و پر تلاش، کاملاً موفق و خوب عمل کند. این موفقیت به علت تجربه ای است که این تیم در مسائل گذشته، همچون جنگ تجربه کردند و امروز با همان تجربه توانستند در جبهه مبارزه با کووید ۱۹ مقابله کنند و موفق شوند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تهران، دکتر کریمی در انتها خاطرنشان کرد: اساسا معضل انتشار کرونا آخرین مشکل نخواهد بود و دانشگاه باید همواره برای اتفاقات بعدی آماده باشد. ازاین رو توانایی دانشجویان برای آینده کشور بسیار اهمیت دارد و امیدوارم در سالهای بعد توانایی دانشجویان و افزایش توانایی آنها برای حل چالش های کشور مفید واقع شود.
منبع:

1399/12/03
23:36:11
0.0 / 5
507
تگهای خبر: ارز , دانشگاه , كتاب , گردهمایی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است