حق جذب سرآمدی شامل كدام یك از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد می شود؟

حق جذب سرآمدی شامل كدام یك از اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد می شود؟ به گزارش زارا مدیرکل امور کتابخانه ها، مجلات، انتشارات علمی و علم سنجی دانشگاه آزاد اسلامی در این خصوص با اشاره به مشمولان دریافت حق جذب سرآمدان علمی، اظهار داشت: اعضای هیات علمی که باتوجه به تخصص خود و در قالب ضوابط هیات پشتیبانی از کرسی های نوآوری و نظریه پردازی شورای عالی انقلاب فرهنگی، کرسی نوآوری و نظریه پردازی موفق برگزار کرده اند، می توانند از این حق جذب بهره مند شوند.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دانشگاه آزاد اسلامی اعلام نمود که با توجه به رویکرد جدید این دانشگاه درباب پشتیبانی از سرآمدان علمی دانشگاه، شیوه نامه محاسبه و پرداخت حق جذب سرآمدی اعضای هیات علمی دانشگاه برای توجه به دستاوردهای کیفی کوتاه مدت و بلندمدت، روز شنبه 11 بهمن ماه در جلسه هیأت امنای مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی به تصویب رسید.
تصویب این شیوه نامه بمنظور افزایش انگیزه اعضای هیات علمی جهت افزایش کیفیت تولیدات علمی در راه انجام پژوهش های موثر و ارتقای جایگاه دانشگاه در نظام های رتبه بندی بین المللی است.
دکتر جهان مدیرکل امور کتابخانه ها، مجلات، انتشارات علمی و علم سنجی دانشگاه آزاد اسلامی در این خصوص با اشاره به مشمولان دریافت حق جذب سرآمدان علمی، اظهار داشت: اعضای هیات علمی که باتوجه به تخصص خود و در قالب ضوابط هیات پشتیبانی از کرسی های نوآوری و نظریه پردازی شورای عالی انقلاب فرهنگی، کرسی نوآوری و نظریه پردازی موفق برگزار کرده اند، می توانند از این حق جذب بهره مند شوند.
مدیرکل امور کتابخانه ها، مجلات، انتشارات علمی و علم سنجی دانشگاه آزاد اسلامی اضافه کرد: آن دسته از اعضای هیات علمی که بتوانند در مجلات یک درصد اول لیست موضوعی مقالات خودرا به چاپ برسانند یا تولیدات علمی آنها به سبب کیفیت بالا در فهرست مقالات پراستناد Highly Cited پایگاه کلاریویت آنالیتیکس (Web of Science) قرار گیرد نیز مشمول دریافت این حق جذب خواهند بود.
دکتر جهان با اعلان اینکه اعضای هیات علمی دارای شاخص h اسکوپوس بالا نیز از این طرح بهره مند خواهند شد، اظهار داشت: اعضای هیات علمی که بتوانند بر طبق اعلام سالانه پایگاه کلاریویت آنالیتیکس در فهرست دانشمندان یک درصد برتر جهان (Highly Cited Researcher) قرار گیرند و آن دسته از اعضای هیات علمی که جوایز معتبر ملی و بین المللی نظیر جایزه مصطفی(ص)، خوارزمی، فارابی، مدال فیلدز(Fields Medal) در حوزه ریاضیات و جایزه نوبل(Nobel Prize) در رشته های فیزیک، شیمی، فیزیولوژی و پزشکی، ادبیات، اقتصاد و صلح، به آنها تعلق گیرد نیز مشمول دریافت حق جذب خواهند بود.
وی اشاره کرد: اعضای هیات علمی که در مجلات اصلی Nature با ISSN: 0028-0836 و Science با ISSN: 0036-8075 بعنوان نویسنده مسئول یا اول، مقاله علمی منتشر کنند نیز شامل این طرح خواهند بود.
مدیرکل امور کتابخانه ها، مجلات، انتشارات علمی و علم سنجی دانشگاه آزاد اسلامی اشاره کرد: حق جذب سرآمدی بر طبق مجموع موارد امتیازآور و بر طبق ارزیابی نهایی اداره کل امور کتابخانه ها، مجلات، انتشارات علمی و علم سنجی محاسبه شده و در قالب پرداخت جداگانه ای تا سقف ماهانه 50 میلیون ریال محاسبه و به صورت سه ماه یک دفعه پرداخت خواهد شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر جهان با تاکید بر اینکه پرداخت حق جذب فقط برای یک سال است و به صورت سه ماه به سه ماه پرداخت می شود، اظهار داشت: در صورت امتیازآوری مجدد اعضای هیأت علمی، این طرح برای یک سال دیگر قابل تکرار خواهد بود. در صورت ستاندن امتیاز مجدد، این پرداخت مطابق بخشنامه قابل انجام است.
منبع:

1399/11/13
14:37:44
0.0 / 5
643
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , برتر , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است