معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشكی شهیدبهشتی خبر داد

تسهیل شرایط جذب دانشجوی غیر ایرانی

تسهیل شرایط جذب دانشجوی غیر ایرانی به گزارش زارا معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از تسهیل شرایط جذب دانشجوی غیر ایرانی در این دانشگاه اطلاع داد.


دکتر بابک شریف کاشانی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به برنامه های جدید این واحد جهت تسهیل روند پذیرش دانشجویان خارجی، اظهار نمود: به دنبال مطالعات منطقه ای و در بین کشورهای همسایه، رشته ها و دوره های مورد نیاز این کشورها انتخاب شده و بعد از طی مراحل تدوین و تصویب دوره، نهایتاً بزودی نسبت به پذیرش دانشجوی بین الملل در این دوره های جدید اقدام خواهد شد.
وی با تکیه بر اینکه در طراحی این رشته ها و دوره ها بیشتر به دنبال رشته هایی بودیم که در داخل کشور رفع نیاز شده است، اظهار داشت: بعنوان نمونه رشته داروسازی در داخل کشور به صورت دکترای عمومی تدوین شده، در صورتی که در خیلی از کشورهای منطقه، نیروهای مورد نیاز رشته داروسازی با مدارک پایین تر تربیت شده و مشغول به کار می شوند، بنابراین در تدوین دوره داروسازی برای جذب دانشجوی بین الملل به این نکته توجه شده تا رشته ها در سطح و شرایط مورد نیاز منطقه تعریف و طراحی شوند.
دکتر شریف کاشانی افزود: در رشته های پزشکی و دندانپزشکی هم دوره ها بگونه ای تدوین شده که علاوه بر تطابق با نیاز متقاضیان غیر ایرانی، طول دوره ها هم کاهش پیدا کند.
معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با تکیه بر حفظ کیفیت و استانداردهای لازم در تعریف و تدوین دوره های بین الملل، اظهار داشت: این برنامه ها با هدف تسهیل جذب دانشجویی خارجی در حال اجراست و از آنجاکه فارغ التحصیلان دوره های بین الملل بعنوان سفیر و مبلغ دانشگاه های ایرانی در کشور خودشان و سایر کشورها محسوب می شوند، بنابراین حفظ کیفیت و استاندارد آموزش بعنوان اصلی مهم در طراحی دوره ها مدنظر قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه چندین دوره در این رابطه تدوین شده و مجوزهای لازم هم از جانب شورای دانشگاه و وزارت بهداشت دریافت شده است، اظهار داشت: دوره ها بگونه ای طراحی شده تا دانشجو بتواند بخش های تئوریک را در کشور ما و بخش های بالینی و عملی را در بیمارستان ها و دانشگاه های کشور خود بگذراند.
دکتر شریف کاشانی با اشاره به اینکه این رشته های بین الملل هم در مقطع دکترای عمومی پزشکی، داروسازی و دندانپزشکی و هم دوره های کوتاه مدت در رابطه با آنها تدوین شده است، اظهار داشت: تفاوت اصلی آن با دوره های داخلی کوتاه تر بودن زمان آنهاست.
این عضو هیات علمی دانشگاه با تکیه بر اینکه بعد از انتشار کرونا خیلی از دوره های دانشگاهی به سمت آموزش های مجازی حرکت کرده اند، اظهار داشت: گروه بین الملل دانشگاه هم با همکاری دانشکده مجازی، آموزش پزشکی و مدیریت در حال تدوین دوره های مجازی بین الملل است تا بتواند در شرایط موجود جذب دانشجوی بین الملل را تسهیل کند.
وی با اشاره به اینکه دوره های جدید بین الملل دانشگاه احیانا از سال 1400 اجرایی شده و نسبت به جذب دانشجوی خارجی اقدام می شود، افزود: در همین راستا جلسات گوناگونی با دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی برگزار شده تا با عنایت به شرایط هر دانشکده و بنابر تصمیم مسئولان دانشکده بتوان زمان و روش اجرای دوره های بین الملل را تنظیم و عملی کرد.
دکتر شریف کاشانی در انتها با اشاره به اینکه معاونت بین الملل در این طرح نقش تسهیل گری را ایفا می کند، اظهار داشت: دوره های جدید بین الملل دانشگاه با دریافت شهریه و به صورت تلفیقی از آموزش مجازی و حضوری برگزار می شود.1399/10/30
11:13:56
0.0 / 5
720
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است