رییس دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی اعلام كرد

آمادگی دانشگاه برای جذب فارغ التحصیلان برتر امتحانات تخصصی و علوم پایه كشوری

آمادگی دانشگاه برای جذب فارغ التحصیلان برتر امتحانات تخصصی و علوم پایه كشوری زارا: رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مراسم گرامیداشت روز دانشجو ضمن تبیین پروسه جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه  از آمادگی دانشگاه برای جذب فارغ التحصیلان 10 درصد اول امتحانات تخصصی و علوم پایه کشوری  خبر داد  و از  دانشجویان خواست در این خصوص نظرات و پیشنهادات خودرا مطرح کنند.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی در این مراسم ضمن گرامیداشت روز دانشجو و همین طور یاد و خاطره شهید فخری زاده، وی را از پیشقراولان و سکاندار جریان خوداتکایی علمی و فناوری کشور برشمرد که در نبرد با کرونا نیز پیشتاز بوده و شاهد رشادت علمی این شهید در زمینه تولید کیت های آزمایشگاهی و واکسن کرونا بودیم و ابراز امیدواری کرد که همگی بتوانیم از رهروان راه این شهید وطن باشیم.
وی بعد از استماع سخنان نمایندگان تشکل ها، انجمن ها و شورای صنفی دانشجویان به بیان توضیحاتی درباب چالش ها ومسایل جاری دانشگاه پرداخت و درباب کمبودهای اعتباری و مالی، کاهش درآمدهای اختصاصی دانشگاه، رتبه بندی طرح راد، پروسه جذب اعضای هیئت علمی در دانشگاه، پیشنهاد پیش خرید واکسن خارجی در کنار توسعه ساخت واکسن داخلی، مقدمات ایجاد پردیس متمرکز دانشگاه و رتبه دانشگاه در حوزه فناوری پرداخت.
دکتر زالی در ادامه بر تشکیل جلسات مستمر ماهانه خود با تشکل ها، انجمن ها، شورای صنفی و کانون های فرهنگی دانشجویی و همین طور برگزاری جلسه شفاف سازی نقاط مبهم بودجه ای با حضور معاونت توسعه دانشگاه و دانشجویان اصرار کرد.
رئیس دانشگاه در خاتمه سخنان خود ضمن آرزوی توفیق و سلامتی برای تمامی دانشجویان از آنان خواست نظرات، پیشنهادات و مطالبات خودرا با مستندات ارائه دهند تا پیگیری شود.
در بخش دیگری از مراسم دکتر محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بعنوان دانش آموخته دانشگاه شهید بهشتی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدای این مرز و بوم همچون شهید محسن فخری زاده دانش آموخته کارشناسی فیزیک دانشگاه شهید بهشتی، اضافه کرد: دانشگاه شهید بهشتی افتخار دارد در جهاد علمی صاحب سبک و پیشرو است و در این راه شهدایی چون شهریاری و فخری زاده را اهدا کرده است.
بگفته وی، هر گاه علم و تخصص و مهارت دانشمندی در خدمت مردم و استقلال کشور باشد بعنوان تهدیدی برای دشمنان شمرده می شود و دشمن از هیچ اقدامی برای جذب یا حذف دانشمندان و نخبگان ما فروگذار نمی کند پس باید هوشیار باشیم.
وی شهید فخری زاده را مایه فخر شهدای جهاد علمی و دانشگاه شهیدبهشتی و سرآمد در حوزه هسته ای و دفاعی برشمرد و اضافه کرد: این شهید بعد از شیوع ویروس کرونا باتوجه به نیاز جامعه وارد حوزه تولید واکسن و مباحث بیوتکنولوژی شد. عالمی بود که توان مدیریتی داشت و در کمال گمنامی در مورد آنچه مصلحت عزت و اقتدار مردم بود لحظه ای کوتاهی نمی کرد. در کنار کارهای هسته ای موسسه سازمان پژوهش ها و تکنولوژی های جدید دفاعی سپند را ایجاد کرد و با نگاه جامع به علم دانشمندان را برای استقلال و اعتلای کشور در کنار هم جمع کرد.
وی با ذکر این که نخبگان و دانشمندان در طول تاریخ به دنبال موثر بودن هستند اشاره کرد: مدیران کشور باید فضای مناسب را برای نخبگان فراهم آورند برای اینکه جوان با استعداد ایرانی دنبال تاثیرگذاری و موثر بودن است. هر چه فضای تاثیرگذاری را برای نخبگان باز و حمایتشان نماییم آنان نیز در این مجال جانانه می ایستند.
دکتر طهرانچی خطاب به دشمنان این مرز و بوم اشاره کرد که این اقدامات تروریستی و تهدیدها موجب عقب نشینی جوانان و دانشمندان این مملکت نشده و گرچه فخری زاده ای رفت اما سایر فخری زاده ها با گام های استوار و عزمی راسخ راه او را ادامه خواهند داد و نمی گذارند پرچم آنها بر زمین بیفتد.
در این مراسم دکتر امام هادی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در سخنانی دانشجو را نماد حرکت و اصل و اساس دانشگاه برشمرد که همیشه در تمام صحنه های انقلاب و تحولات کشور حاضر بوده و نقشی پر رنگ داشته است.
وی ضمن گرامیداشت روز دانشجو، داشتن روحیه پیشرو و افکار متعالی را بزرگترین و اصلی ترین خاصیت یک دانشجو دانست و تصریح کرد: در کنار هویت علمی دانشجو نباید از سایر توانایی های دانشجو در پیشبرد اهداف عالیه کشور غافل شویم و همیشه از جامعه تک بعدی گریزانیم.
دکتر امام هادی اشاره کرد: هدف ما ایجاد جامعه ای سرشار از تفکرات منطقی و معقولانه همراه با روحیه جسورانه در راه گریز از هر گونه استکبار و استبداد است.
وی در خاتمه سخنان خود با اشاره به اینکه دانشجو باید فردی استقلال طلب و استکبارستیز باشد و در تحولات کشور نقش بهادار ای داشته باشد ابراز امیدواری کرد با همیاری مسئولان و دانشجویان بتوانیم دانشگاه را به مرزهای متعالی برسانیم.
دکتر محمد مهدی صدوقی معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز در این مراسم با اشاره به پیشرفت آموزش مجازی در دانشگاه از شروع شیوع ویروس کرونا از کسب رتبه دوم کشوری در این عرصه توسط دانشگاه در کل کشور آگاهی داد.
ایشان سپس به بیان توضیحاتی درباب مطالبات و سوالات نمایندگان دانشجویان درباب رتبه بندی دانشجویان، راه اندازی آموزش مجازی تعاملی پرداخت.
دکتر افشین زرقی معاون تحقیقات فناوری دانشگاه نیز در این مراسم با اشاره به نتایج آخرین ارزشیابی پژوهشی دانشگاه های علوم پزشکی کشور از توفیق دانشگاه در کسب رتبه دوم در پژوهش، رتبه اول در فناوری و کمیته تحقیقات دانشجویی آگاهی داد.
حرکت به سمت پژوهش های کاربردی، راه اندازی پارک علم و فناوری، تولید کیت سریع آنتی ژن کرونا در این پارک، اشتغال زایی و کارآفرینی دراین پارک نیز همچون موضوعات مطرح شده توسط دکتر زرقی بود.
دکتر محمود خدادوست معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتینیز ضمن گرامیداشت روز دانشجو، روحیه مطالبه گری دانشجویان را ستوده و آنرا موجب زنده بودن و حیات دانشگاه دانست.
وی با اشاره به اینکه دانشجویان علوم پزشکی بعد از فارغ التحصیلی حتما وارد عرصه کار اجرائی و یا بالینی در این دانشگاه ها و وزارتخانه ها می شوند، تشکل ها و انجمن های دانشجویی را در حقیقت یک تجربه مدیریتی خوب برای دانشجویان ذکر کرد و به بیان توضیحاتی درباب مسایل جاری وچالش های اعتباری و بودجهای دانشگاه پرداخت.
در این مراسم نمایندگان تشکل دانشجویی انجمن اسلامی ۱۳۴۸، کانون های فرهنگی، شورای صنفی دانشجویان، انجمن اسلامی دانشجویان متحد، انجمن های علمی دانشجویی و بسیج دانشجوی ضمن بیان سخنانی به بیان نظرات، دغدغه ها و مطالبات خود پرداختند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی، از دیگر بخش های این مراسم می توان به ارتباط زنده با حرم رضوی، اجرای مسابقه، موسیقی زنده، پخش کلیپ، تقدیر از دانشجویان جهادگر دانشگاه اشاره نمود. در این مراسم با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از رضا گلیج دانشجوی جهادگر گروه منتظران مصلح که در اردوی جهادی به مناطق محروم استان لرستان مجروح شده بود تقدیر گردید.
منبع:

1399/09/21
13:07:23
5.0 / 5
927
تگهای خبر: آموزش , ارز , اشتغال , برتر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است