جزئیات برگزاری مسابقه ملی سایكوماسك

جزئیات برگزاری مسابقه ملی سایكوماسك به گزارش زارا رئیس مركز مشاوره دانشگاه شریف از آمادگی این دانشگاه برای عرضه خدمات به دانشجویان نیازمند در شرایط كرونا اطلاع داد و اظهار داشت: بر مبنای طرحی كه در دست داریم با ۱۱ هزار دانشجوی دانشگاه شریف گفت و گوی تلفنی خواهیم كرد.


دکتر حمید یعقوبی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب به تشریح جزئیات برگزاری مسابقه ملی سایکوماسک پرداخت و اظهار داشت: این مسابقه باهمکاری دانشگاه شریف، دانشگاه سمنان و همینطور دفتر مشاوره و سلامت روان وزارت علوم برگزار می گردد و مراکز مشاوره دانشجویی این دو دانشگاه در کنار مراکز بهداشت و درمان این مراکز در برگزاری برنامه مشارکت دارند. ضمن اینکه دو کانون دانشجویی همیاران سلامت هم همکاری هایی را انجام می دهد.
وی تصریح کرد: محورهای مسابقه فوق در دو بخش سلامت روان و سلامت جسم است که ما در آن به کرونا خانواده، کرونا و آموزش های مجازی، کرونا و مسئولیت اجتماعی، کرونا شادکامی و تاب آوری می توان اشاره نمود که در حوزه محورهای سلامت جسم هم خود مراقبتی، دگر مراقبتی مدافعان سلامت، کرونا و زندگی دانشجویی، کرونا و قرنطینه در کنار مسائلی نظیر فاصله گذاری فیزیکی و اجتماعی همچون محورهای این مسابقه است.
رئیس مرکز مشاوره دانشگاه شریف تصریح کرد: این مسابقه از ۱۶ آبان شروع شده و مهلت ارسال مدارک تا ۳۰ آذر تعیین شده است و تمامی دانشجویان کشور شامل دانشگاه وزارت علوم، بهداشت و آزاد می توانند در این مسابقه شرکت نمایند و دانشجویان می توانند در هفت قالب کاریکاتور، عکاسی، طراحی، کلیپ، تایپو گرافی، پادکست، موشن گرافی و... آثار خویش را به صورت فردی یا گروهی ارسال نمایند.
دبیر اجرایی مسابقه سایکوماسک تصریح کرد: ۱۶ دیماه نتایج مسابقه فوق اعلام می شود. بر این اساس نفر اول یک میلیون، نفر دوم هفتصد هزار و نفر سوم هم ۵۰۰ هزار تومان دریافت خواهند کرد. در واقع ما در هفت قالب هفت نفر اول و هفت نفر دوم و سوم داریم.
دکتر یعقوبی تصریح کرد: خوشبختانه تا کنون آثار گوناگونی از جانب دانشجویان دریافت کرده ایم که با عنایت به این که قرار بود تا ۳۰ آبان مهلت ارسال آثار باشد اما به علت درخواست دانشجویان این مدت تمدید گردید و دانشجویان تا ۳۰ آذر می توانند در این فرصت آثار خویش را بفرستند تا در هیات داوری مورد بررسی قرار بگیرد.
رئیس مرکز مشاوره دانشگاه شریف تصریح کرد: در شرایط خاص کرونایی با این مسابقه تلاش کردیم سواد سلامت جسم و روان دانشجویان را ارتقاء دهیم و اوقات فراغت سالمی برای دانشجویان فراهم نماییم و شاهد یک نوع پویش، جنب و جوشی بین دانشجویان شاهد باشیم. ازاین رو اگر کرونا تمام شود تلاش خواهیم کرد در سال آینده مسابقات و پویش های ملی دیگری هم شاهد باشیم.
او همینطور از برنامه دانشگاه شریف برای ارتباط با دانشجویان این دانشگاه در شرایط انتشار کرونا ویروس اطلاع داد و اظهار داشت: برنامه همدلی با دانشجویان توسط مرکز مشاوره دانشگاه شریف در حال اجرا می باشد. در این طرح مقرر است کارشناسان مرکز مشاوره و دانشگاه به تمامی دانشجویان شاغل به تحصیل دانشگاه شریف تماس تلفنی بگیرند و جویای احوال آنها باشند تا تعامل بین آنها برقرار شود و در این شرایط کرونایی مسائل و مشکلات دانشجویان را هم جویا شوند.
وی تصریح کرد: در این تماسهای تلفنی کارشناسان آموزش دیده ما شرکت خواهند کرد و با دانشجویان صحبت می کنند تا آموزش ببینند چطور فرایند ناشی از کرونا را طی کنند و البته در مورد مسائل آموزش مجازی و مشکلات منزل و اوضاع احوال روانی آنها صحبت خواهد شد.
وی تصریح کرد: هدف از برقراری ارتباط تلفنی با دانشجویان دانشگاه شریف این است که جویای مشکلات دانشجویان باشیم و از دانشجویانی که نیازمند کمک و همراهی هستند به دانشگاه معرفی خواهند شد. در واقع حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه با دانشجویان گفتگو تلفنی خواهد شد که البته از این طریق می توانیم آماری از ابتلای دانشجویان به کرونا و مشکلات ناشی از آن به دست خواهیم آورد و در صورت نیاز، دانشگاه به دانشجویان نیازمند خدمات عرضه خواهد کرد.
یعقوبی در انتها تصریح کرد: ما در گام اول با بیشتر از ۸۰۰۰ دانشجوی شاغل به تحصیل و در گام دوم هم با بیشتر از ۳۰۰۰ دانشجوی جدیدالورود تماس تلفنی برقرار خواهیم کرد.
منبع:

1399/09/01
12:45:10
5.0 / 5
808
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است