معاون آموزشی وزارت بهداشت:

از بادهای مخالف نهراسیم و دنبال انرژی ها و تشویق های بیرونی هم نباشیم

از بادهای مخالف نهراسیم و دنبال انرژی ها و تشویق های بیرونی هم نباشیم معاون آموزشی وزارت بهداشت اظهار داشت: اگر ما جامعه را زشت می بینیم و احساس می نماییم دیگران آنگونه كه باید و شاید نیستند بدانیم كه مشكل از خود ما است و ابتدا باید خودمان را اصلاح نماییم و شجاعانه باید به سمت اهداف خود حركت نماییم و از بادهای مخالف نهراسیم و دنبال انرژی ها و تشویق های بیرونی هم نباشیم. چون كه باید انرژی آن از درون قلب تك تك ما بجوشد.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دکتر علی اکبر حق دوست در نخستین جشنواره کشوری اشتراک گذاری تجربیات پرارزش دانشجویان علوم پزشکی در تحقق پاسخگویی اجتماعی (اتا) که در دانشگاه علم پزشکی ایران در حال برگزاری است، ضمن بیان این مطلب بر لزوم احساس مسئولیت دانشجویان علوم پزشکی تصریح کرد و اظهار داشت: دانشگاه محلی نیست که در آن افراد وارد شوند و چند کلمه ای هم بیاموزند. در نهایت دانش آموخته شوند و بعد از آن خارج و در نهایت شغلی هم برای خود فراهم آورند. اگر اینگونه به دانشگاه نگاه نماییم بسیار بیراهه رفته ایم و هدف از زیست خود و دانشگاه را درک نکرده ایم.
ایشان سپس اشاره کرد: دانشگاه کارخانه آدم سازی است تا در آن ما آدم شویم. آدمی که از غم دیگران شور و اشتیاق و خدمت پیدا نکند آدم نیست. تفاوت آدم با موجودات غیر انسان چیزی جز عشق، علاقه، کوشش برای خدمت به هم نوع و هم زیست نیست. هر کسی در هر مسلکی که ه ست اگر دلش برای جامعه بشری نتپد و برای جامعه و تعالی آن کاری نکند باید در آدم بودن خود شک کند.
معاون آموزشی وزارت علوم اشاره کرد: دانشجویان آمده اند تا معنای آدم بودن را در درون خود متبلور کنند. شرط لازم به جهت اینکه خدمتی برتر انجام دهند کسب دانش و مهارت است ولی کافی نیست که چه بسا گاهی اوقات این علم و دانش همانند شمشیری است به دست انسان. اگر ما نتوانیم درک نماییم برای چه آمدیم و برای چه هدفی زندگی می نماییم و اگر متوجه مسئولیت سنگین خود نشویم و با شعارهای بزرگ ذهن خویش را منحرف نماییم و راه را برای خود گم نماییم باید در انسان بودن خود شک نماییم.
دکتر حق دوست اشاره کرد: گاهی من از همه بیشتر به اشتباه می افتم و تصور می کنم مسئول هستم و وظایفی دارم. در همین جهت هم به صورت شبانه روز برنامه ریزی می کنم اما در کنار خود نمی بینم که به یک فرد ظلم می شود در واقع درست است که من باید مسائل کلانی را ببینم ولی آن یک نفری که در سیستم من و بخاطر ناآگاهی من مظلوم واقع می شود یک مسئولیت سنگین است که گاهی اوقات گناه آن تمام ثواب خدمتی را که تصور می کنم انجام می دهم را می سوزاند.
معاون آموزشی وزارت بهداشت اشاره کرد: دانشجویان، مسئولین و اعضای هیات علمی بدانند که ما در مسئولیت خود کم کاری کرده ایم و هر اندازه که تلاش نمودیم کافی نبوده است. باید بدانیم در خیلی از مواقع گرفتار جهل مرکب هستیم و نمی دانیم چه باید بکنیم. ازاین رو باید از خودمان شروع نماییم و انگشت افترا را به سمت خود دراز نماییم.
وی اشاره کرد: اگر ما جامعه را زشت می بینیم و احساس می نماییم دیگران آنگونه که باید و شاید نیستند بدانیم که مشکل از خود ما است و ابتدا باید خودمان را اصلاح نماییم و شجاعانه باید به سمت اهداف خود حرکت نماییم و از بادهای مخالف نهراسیم و دنبال انرژی ها و تشویق های بیرونی هم نباشیم. چون که باید انرژی آن از درون قلب تک تک ما جوشش کند.
وی اشاره کرد: همین که ما ببینیم خنده ای بر روی لبان یک فرد نشسته است آنچنان انرژی می گیریم که از هر تشویق و بزرگداشتی گرانقدرتر است.
به گزارش زارا به نقل از ایسنا، مراسم نخستین جشنواره کشوری اشتراک گذاری تجربیات پرارزش دانشجویان علوم پزشکی در تحقق پاسخگویی اجتماعی (اتا) امروز چهارشنبه مورخ 7 آبان از ساعت 8 الی 12 با رائه تجارب منتخب دانشجویان به صورت مجازی، در دانشگاه علوم پزشکی ایران در حال برگزاری است.1399/08/09
14:05:26
5.0 / 5
968
تگهای خبر: آموزش , ارز , برتر , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است