تدابیر ۲ دانشگاه برتر آمریكایی در مواجهه با كووید-۱۹

تدابیر ۲ دانشگاه برتر آمریكایی در مواجهه با كووید-۱۹ به گزارش زارا دانشگاههای ˮهارواردˮ و ˮام آی تیˮ با رعایت قوانین سخت و محكم موفق شدند میزان انتشار كرونا در محوطه دانشگاه را با موفقیت كاهش دهند.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، با درگیری بیشتر از هشت میلیون نفر در آمریکا به "کووید-۱۹"، خیلی از موسسات آموزش عالی هم برای مهار شیوع کروناویروس در دانشگاه ها کوشیده اند.
با گذشت یک هفته از برگزای کلاس های حضوری، دانشگاه "کارولینای شمالی" به سمت یادگیری از راه دور رفت. دانشگاه "جیمز مدیسون" هم هنگامی که تعداد دانشجویان زیاد می شود، دانشگاه را تعطیل می کند.
با وجود این عدم اطمینان در برنامه ریزی ها، موسسه فناوری ماساچوست و دانشگاه هاروارد توانسته اند تابحال شیوع "کووید-۱۹" در دانشگاه را با موفقیت کاهش دهند.
ایان وایتز معاون آموزشی مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه "ام آی تی" اظهار داشت: این موفقیت بیشتر به علت دستورالعمل های دقیق موسسه است که شامل تعداد کمتر دانشجویان در نیمسال جاری می شود.
بنابر اعلام دانشگاه ام آی تی، میزان مبتلا شدن به کووید-۱۹ در این دانشگاه ۰/۲ درصد بوده است. طی هفت روز گذشته منتهی به ۱۸ اکتبر، این دانشگاه ۱۵ هزار و ۴۵۳ تست کرونا انجام داده است که تنها سه تست مثبت اعلام شده است.
از ۱۶ اوت سالجاری، دانشگاه ام آی تی ۶۱ مورد مبتلا از میان ۱۳۰ هزار و ۶۰۰ تست داشته است.
دانشگاه "هاروارد" هم فقط به ۴۰ درصد از دانشجویان دوره کارشناسی اجازه ورود به محوطه دانشگاه را داده است.
میزان نرخ مثبت مبتلا در این دانشگاه هم ۰/۸ درصد بوده است. طی هفته منتهی به ۱۸ اکتبر، از میان ۱۶ هزار و ۲۸۰ تست دریافت شده از دانشجویان، تست ۱۳ نفر مثبت شده است.
از تاریخ یک ژوئن سالجاری، دانشگاه هاروارد ۷۶ مورد مثبت مبتلا در بین دانشجویان و کارمندان خود داشته است. تعداد تست های دریافت شده هم ۱۲۷ هزار و ۸۶۳ مورد بوده است.
دانشگاه ام آی تی برای آغاز ترم پاییز به همه دانشجویان دوره کارشناسی خود اعلام نمود که باید از تاریخ ۲۹ اوت تا هفتم سپتامبر هنگام گذراندن کلاس های آنلاین خویش را قرنطینه کنند.
هنگامی که دانشجویان برای نخستین بار وارد دانشگاه شدند، بلافاصله مورد آزمایش قرار گرفتند و سپس به آنها اعلام گردید در سالن های اقامت خود قرنطینه شوند.
به گفته معاون آموزشی این دانشگاه، از آنجائیکه دانشجویان از مناطق مختلف به دانشگاه بازمی گردند، انجام قرنطینه امری ضروری بود.
دانشگاه ام آی تی بعنوان بخشی از برنامه بازگشایی دانشگاه، یک تیم نظارت و یک تیم تصمیم گیری در شرایط پاندمی کووید-۱۹ ایجاد کرد.
این دو تیم برای ایجاد آگاهی از هر آنچه که در دانشگاه اتفاق می افتد، و جلوگیری از مشکلات قابل پیشبینی تشکیل شدند.
دانشگاه ام آی تی گفته که هدف اصلی ما این است بدانیم ویروس کجاست. چون که سلامت و ایمنی دانشجویان اولویت ماست.1399/08/02
23:10:24
5.0 / 5
1147
تگهای خبر: آموزش , برتر , دانشگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است