دریافت مشاوره حقوقی و انتخاب وكیل در بستر آنلاین

دریافت مشاوره حقوقی و انتخاب وكیل در بستر آنلاین زارا: خیلی از سؤالات حقوقی ممكنست بدون نیاز به مراجعه حضوری به وكیل یا حتی صرف زمانی زیاد پاسخ داده شود و سطحی بودن این سؤالات موجب می شود كه وكیل بتواند بدون دریافت هزینه به آنها پاسخ دهد.به گزارش زارا به نقل از مهر، عموم افرادی که به نحوی نیازمند خدمات حقوقی بوده اند این مهم را درک کرده اند که دریافت خدمات حقوقی با چالش های مختلفی در ایران مواجه می باشد. همچون این که افراد به سبب محدودیت های قانونی وکلا در تبلیغات به سختی می توانند وکیل اصلح را انتخاب نمایند و دوری مسافت دفاتر وکلا خصوصاً در شهرهای بزرگ نیز مزید بر علت می شود یا این امر که حق الوکاله خیلی از خدمات شفاف نیست و وکلا بر اساس برایندشان از جلسات نرخ را تعیین می نمایند و نیز این مساله که امکان دسترسی لحظه ای به وکلا وجود نداشته و افراد از سوابق تحصیلی و شغلی وکلا به سختی باخبر می شوند. این مساله اخیراً با بهره جویی فعالان این عرصه از تکنولوژی حقوقی و فناوری اطلاعات و راه اندازی سامانه های هوشمند تا حدودی مرتفع شده است و این روزها افراد این امکان را دارند تا اموری مثل مشاوره حقوقی آنلاین فوری، مشاوره حقوقی آنلاین، جستجوی وکیل، مشاوره رایگان، مشاوره حقوقی تلفنی، یافتن وکیل پایه یک دادگستری و وکیل حقوقی و وکیل کیفری متخصص را بوسیله فضای مجازی و اینترنت بسادگی انجام دهند.
مشاوره حقوقی رایگان و آنلاین خیلی از سؤالات حقوقی افراد ممکنست بدون نیاز به مراجعه حضوری به وکیل یا حتی صرف زمانی زیاد پاسخ داده شود. جزئی و سطحی بودن این سؤالات موجب می شود که وکیل بتواند بدون دریافت هزینه به این سؤالات پاسخ دهد. این امر را افرادی که در بین اعضای خانواده یا دوستانشان، یک نفر وکیل وجود داشته باشد درک کرده اند اما متأسفانه همه شهروندان دوست یا اقوام وکیل ندارند و دسترسی آنان به وکلا بدون مراجعه حضوری و پرداخت حق المشاوره مقدور نیست لکن امروزه بستر IT این امکان را مهیا ساخته که هر شهروند داخل کامپیوتر یا تلفن همراه خود یک دوست حقوقدان داشته باشد که به صورت آنلاین و رایگان به سؤالات او پاسخ دهد.
مشاوره حقوقی تلفنی تخصصی
فارغ از سؤالات جزئی و سطحی، بعضی مسائل و معضلات حقوقی وجود دارد که بدون نیاز به تفویض وکالت یا جلسه حضوری با چند دقیقه مشاوره حقوقی فوری بوسیله تلفن و پرداخت هزینه ای ناچیز قابل حل بوده و نیازی به پرداخت هزینه های گزاف و ایاب ذهاب نخواهد داشت اما غالباً وکلای سنتی حتی به موکلین قدیمی خود نیز مشاوره تلفنی ارائه نمی دهند. صعوبت دسترسی افراد به مشاوره تلفنی با وکیل در سال های اخیر بوسیله سامانه های آنلاین حقوقی تسهیل شده و شهروندان می توانند بسیاری مسائل را از این طریق حل و فصل نمایند.
انتخاب وکیل
یکی از معضلات بزرگ ستاندن خدمات وکالت در کشور ما به سبب محدودیت های قانونی وکلا جهت تبلیغ، انتخاب بهینه وکیل و اطلاع از نرخ حق الوکاله است؛ چه بسا افرادی که برای اعطاء وکالت پرونده ای، با وکیل جلسه گذاشته اند و به سبب بالا بودن یا عدم اطلاع از حق الوکاله یا عدم تخصص وکیل در موضوع پرونده موفق به انعقاد قرارداد نشده و مجدداً ناچار به انعقاد جلسه یا جلسات دیگری با سایر وکلا شده اند که این امر مستلزم صرف زمان و هزینه مضاعف برای آنان بوده است. امروزه سامانه های هوشمند حقوقی با ارائه قیمت های شفاف و فراهم نمودن امکان حصول اطلاع از سوابق تحصیلی و شغلی وکلا و مقایسه آن با دیگران، مدد رسان شهروندان در انتخاب بهینه وکیل باتوجه به نیاز و جدّیت و اهمیت پرونده شده اند.
آموزش حقوقی
یکی از مهمترین وظایف حقوقدانان در جامعه ترویج دانش حقوقی و آگاه ساختن شهروندان عادی از حقوق و تکالیفشان است که در نهایت سبب کاهش تعداد دعاوی و شکایات در جامعه شده و با رویکرد پیشگیرانه بر اساس آموزه های جرم شناسی منجر به پیش گیری از وقوع جرایم خواهد شد. سامانه های هوشمند با در اختیار گذاشتن مقالات کاربردی و کوتاه حقوقی نسبت به انجام این وظیفه ذاتی اقدام نموده و این امر را که زکات علم نشر آن است، نصب العین قرار داده اند. شهروندان می توانند به مراجعه به قسمت بلاگ، اطلاعات مورد نیاز حداقلی و کارگشایی را در باب مسائل مبتلا به کسب نموده و از این باب تا حدودی مستغنی از مشاوره حقوقی گردند.
یکی از سامانه هایی که این روزها به رفع نیاز شهروندان در این باب پرداخته و جایگاه خودرا در بین عموم تثبیت نموده "سامانه دادیاب" است. دادیاب توسط عده ای از تحصیلکردگان دانشگاه های معتبر و سطح اول ایران و جهان با همراهی اساتید نوگرای دانشگاه و متخصصین عرصه های فناوری اطلاعات و حقوق، راه اندازی شده تا قسمتی از معضلات این بخش را حل و فصل نماید. افراد می توانند وکیل حقوقی و وکیل کیفری متخصص را برگزینند، پرونده خودرا حسب مورد به وکیل پایه یک دادگستری یا کارآموز وکالت ارجاع دهند، با بهره گیری از قسمت مشاوره حقوقی تلفنی تخصصی با حداقل هزینه که به صورت شفاف در ابتدا برای دادجویان نمایش داده شده است، موضوعشان را با وکیل متخصص مطرح و پاسخ مناسب را دریافت نمایند و خدمات مشاوره حقوقی رایگان، مشاوره حقوقی آنلاین و مشاوره حقوقی آنلاین فوری را از قسمت سؤالات عمومی، سؤالات خصوصی و چت ستاندن کنند. همین طور این امکان برای افراد تعبیه شده است که با بهره جویی از قسمت جستجوی وکیل، سوابق تحصیلی و شغلی وکلای مختلف عضو سامانه را بررسی نموده، مقایسه نمایند و در نهایت بهترین وکیل با لحاظ قیمت و سوابق را برای موضوع مدّ نظرشان انتخاب کنند. جهت استفاده از تمامی موارد ذکر شده می توانند به (سامانه مشاوره حقوقی و انتخاب وکیل دادیاب - https: //www.daadyab.com/) مراجعه نمایند.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1399/07/15
13:42:30
5.0 / 5
1148
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است