معاون وزیر بهداشت:

عدم شفافیت قوانین و بخشنامه ها، زمینه ساز مشكلات اخلاقی می شود

عدم شفافیت قوانین و بخشنامه ها، زمینه ساز مشكلات اخلاقی می شود به گزارش زارا معاون آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به اینكه گاهی حتی عدم شفافیت در قوانین و آئین نامه ها، زمینه ساز مشكلات اخلاقی در مجموعه و سیستم می شود تصریح كرد: برای بقای شفافیت، تغییر روش در كاركرد، مورد نیاز است و این امر تلاش زیادی می طلبد چون مقرر است بر خلاف جهت مسیر فعلی حركت نماییم.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دکتر علی اکبر حقدوست در نخستین جلسه کارگروه شفاف سازی حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر نقش کارگروه ها در تشکیل و تسریع کارهای مورد نظر اظهار داشت: علاوه بر نقش کارگروه ها، شفافیت نیز زمینه ساز ایجاد و جلب اعتماد و تسریع در کارهاست.
وی اظهار داشت: گاهی موضوع عدم شفافیت قوانین و مقررات، موجب ایجاد پرونده های قضایی می شود پس اطلاع رسانی کافی و مناسب به مراجعین و کارشناسان مربوطه می تواند تعداد زیادی از مشکلات را مرتفع نماید و لازم است بخشنامه ها به صورت شفاف و روشن روی سایت حوزه های مختلف قرار بگیرند تا در تکریم ارباب رجوع خللی ایجاد نشود که پیش نیاز آن، وب سایت فعال و به روزرسانی شده است.
معاون آموزشی وزارت بهداشت با اعلان اینکه گاهی حتی عدم شفافیت در قوانین و بخشنامه ها، زمینه ساز مشکلات اخلاقی در مجموعه و سیستم می شود اشاره کرد: برای بقای شفافیت، تغییر روش در کارکرد، مورد نیاز است و این امر تلاش زیادی می طلبد چون مقرر است بر خلاف جهت مسیر فعلی حرکت نماییم.
وی تصریح کرد: استفاده از فناوری اطلاعات و انجام کارها بطور کامل و 100 درصد، ضامن ماندگاری شفافیت خواهد بود و اگر حکومت قانون را بپذیریم خیلی از مشکلات جامعه مرتفع خواهد شد.
در ادامه دکتر جبرائیل نسل سراجی دبیر کارگروه شفاف سازی معاونت آموزشی با اشاره به ابلاغیه ی حوزه ی معاونت آموزشی در خصوص شفاف سازی کارها، فرایندها و مجموعه عملیات این حوزه اظهار داشت: در این راستا و بمنظور اطلاع رسانی کامل به مدیران حوزه آموزش، جلسه ای تشکیل شد تا ضمن اطلاع به مدیران حوزه ی آموزش در خصوص به روزرسانی سایت های حوزه ی کاری مربوطه، پروسه کاری و بخشنامه ها و روند اجرایی به شکل کاملا شفاف روی سایت ها قرار بگیرد.
وی تصریح کرد: برای نهادینه سازی این امر، اهداف، وظایف و پروسه فعالیت ها توسط کارگروه شفاف سازی ارائه شده است تا بعد از ارائه ی نقطه نظرات مدیران ذیربط، نحوه ی عملکرد نهایی کارگروه شفافیت تنظیم شود.
به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی وزارت بهداشت، در نخستین جلسه ی کارگروه شفاف سازی حوزه معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، نحوه عملکرد کارگروه شفاف سازی، اهداف و وظایف، پروسه کارهای کارگروه و اعضای کارگروه عرضه شدند و موارد مذکور توسط مسئولان حوزه ی آموزش، مورد چالش و بررسی قرار گرفت.
منبع:

1399/07/10
13:34:15
5.0 / 5
1066
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , زمینه , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است