در جلسه شورای صنفی دانشجویان دستیاری و دكتری با رئیس دانشگاه علوم پزشكی كرمان مطرح شد؛

افزایش كمك هزینه تحصیلی از مهرماه

افزایش كمك هزینه تحصیلی از مهرماه شورای صنفی دانشجویان دستیاری و دكتری دانشگاه علوم پزشكی كرمان و برخی دیگر از دانشجویان رزیدنت و Ph.D به نمایندگی از دیگر دانشجویان این مقاطع تحصیلی در جلسه با رئیس دانشگاه علوم پزشكی كرمان، رؤسای بیمارستان ها، تعدادی از معاونین و دیگر مسئولین دانشگاه علوم پزشكی كرمان به بیان مشكلات خود پرداختند.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، در این نشست دانشجویان دستیاری، دکتری و Ph.D به بیان مشکلاتی همچون در دسترس نبودن پایان نامه ها، کم بودن مبلغ کمک هزینه تحصیلی، مشکلات بیمارستان افضلی پور، پایین بودن کیفیت مواد غذایی و دیگر مشکلات آموزشی و صنفی پرداختند. دکتر رشیدی نژاد و دیگر مسئولین دانشگاه و بیمارستان های کرمان نیز بعد از شنیدن مشکلات دانشجویان، مواردی را جهت رفع این مشکلات مطرح کرده و به تصویب رساندند.
به گزارش مفدا، همچون مشکلات و مواردی که در این نشست عنوان شد می توان به موارد زیر اشاره کرد:
_ پیگیری بیشتر کیفیت مواد غذایی توسط مسئولان دانشگاه
_ قول مساعد از جانب پاویون بیمارستان ها و بخش رادیوآنکولوژی بیمارستان افضلی پور در برطرف نمودن مشکلات دانشجویان
_ مبالغ وام ها و کمک هزینه تحصیلی از مهرماه ۱۳۹۹ افزایش خواهد یافت و قول پیگیری جهت دریافت سقف افزایش کمک هزینه داده شد.
_ بیمه تامین اجتماعی برای دانشجویان گرفته شود و دوره تحصیل نیز جزء سوابق کاری محسوب شود.
_ درصورت موافقت وزیر بهداشت کارانه دستیاران طبق وزن دهی و ضریب جدید و همزمان با پرداخت کارانه دیگر کارکنان پرداخت می شود.
_ درباب موضوع حق کرونای دانشجویان کادر درمان، مبلغ پایین تری نسبت به قبل در اختیار دانشجویان قرار گرفته لیکن تعداد افراد بیشتری آنرا دریافت می کنند.
_ رئیس های بیمارستان ها مکلف هستند تجهیزات ایمنی فردی را برای دانشجویان فراهم آورند. همچون اینکه به ازای هر ۸ ساعت یک ماسک جراحی سه لایه و به ازای هر روز سه عدد ماسک جراحی در اختیار دستیاران قرار دهد و کسانی که نیاز به ماسک n95 دارند روزانه یک عدد دریافت نمایند.
_ مسئله اکسیژن سانترال بیمارستان افضلی پور نیز مطرح شده و با عدم استفاده از کپسول اکسیژن موافقت شد.
_ قول رئیس دانشگاه برای مرخصی تشویقی دستیاران به سبب حضور در عید نوروز و کشیک روزهای کرونایی
_ معاونت آموزشی مسئولیت پیگیری و برگزاری کلاس های زبان و کارگاه های پروپوزال نویسی و غیره را بر عهده خواهد گرفت._ هزینه خوابگاه ها برای ترم جاری رایگان شده و بوسیله معاونت دانشجویی پیگیری خواهد شد.
_ پایان نامه ها بصورت آنلاین بوسیله سامانه ای که به زودی معرفی می شود، در دسترس قرار خواهد گرفت.
_ پیگیری مرکز ترجمه توسط معاون آموزشی _ برگزاری کارگاه های مجازی برای استفاده دانشجویان دکتری از قبیل کارگاه مقاله نویسی انگلیسی و غیره
_ افزایش هزینه چاپ مقالات که طبق گفته رئیس دانشگاه، مجری و مسئول طرح، استاد راهنما می باشد و تمام هزینه چاپ مقالات به عهده وی می باشد._ بررسی و حل مشکلات خوابگاه های متاهلی موجود توسط معاونت دانشجویی به سبب افزایش هرساله دانشجو و نیاز به استفاده بهتر از امکانات
_ تغییر زمان باز بودن کتابخانه ها برای استفاده بیشتر توسط دانشجویان تحصیلات تکمیلی1399/06/17
19:49:51
5.0 / 5
1744
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , دانشگاه , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است