پشتیبانی از كاركنان شركت ها با تسهیلات قرض الحسنه

پشتیبانی از كاركنان شركت ها با تسهیلات قرض الحسنه زارا: بانك مهر ایران در قالب طرح های مختلف تسهیلاتی اهتمام كرده از شركت ها و سازمان های مختلف حمایت كرده و در جهت بهبود معیشت كاركنان آنها گام بردارد.به گزارش زارا به نقل از مهر، این بانک از آغاز تأسیس تابحال بیش از هفت میلیون و ۷۰۰ هزار فقره تسهیلات پرداخت کرده که نزدیک به ۶۰ درصد آن در پشتیبانی از بخش تولد و در جهت کارآفرینی و اشتغال زایی بوده است. اهمیت پشتیبانی از بخش تولید در سیاست های کلان کشور را می توان از انتخاب شعار سال های اخیر از طرف مقام معظم رهبری متوجه شد. ایشان سال قبل را «رونق تولید» و سالجاری را «جهش تولید» نامیدند.
دولت نیز اهتمام کرده در چارچوب طرح های مختلف پشتیبانی از تولیدکنندگان را در دستور کار قرار دهد. از این جمله می توان به حمایت هایی اشاره نمود که در هنگام انتشار کرونا از مشاغل مختلف انجام شد و ادامه دارد.
بانک مهر ایران بعنوان بزرگترین بانک قرض الحسنه کشور اهتمام کرده سیاستی راهبردی را در این رابطه پیش گیرد و پرداخت تسهیلات بانک حتی در شرایط شیوع بیماری کرونا و امهال سه ماهه اقساط نیز متوقف نشد؛ به صورتی که در پنج ماهه نخست سالجاری این بانک نزدیک به یک میلیون فقره تسهیلات پرداخت کرده که بخش عمده ای از آن نیز در جهت پشتیبانی از تولیدکنندگان و کارکنان شرکت ها بوده است.
ضرورت پشتیبانی از صنایع کوچک و متوسط
آمار اعلام شده توسط سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی، نزدیک به ۴۶ هزار واحد تولیدی در شهرک ها و نواحی صنعتی به بهره برداری رسیده است.
کارگاه های مستقر در شهرک های صنعتی اکثراً از جنس صنایع کوچک و زودبازده هستند و در این شرایط همیشه با دغدغه های گوناگونی در سه حوزه تامین مالی برای تهیه تجهیزات و امکانات تولید، تامین و گسترش بازارهای توزیع و فروش و همین طور بهبود معیشت کارکنان و هزینه های حقوق و دستمزد مواجهند.
خدمات، طرح های تسهیلاتی و سبد محصولات بانک مهر ایران در این برهه از زمان و با عنایت به شرایط اقتصادی کشور می تواند به این بنگاه ها کمک نماید. از طرفی وضعیت مالی اشخاص حقیقی در شرایط کنونی اقتصاد بگونه ای است که با عنایت به کاهش قدرت سپرده گذاری و پس انداز آنها، شرایط را به صورتی رقم زده که نیاز است راهکار دیگری برای ارائه تسهیلات قرض الحسنه به این افراد در نظر گرفته شود. بانک مهر ایران در این رابطه راهکارهای مختلفی را پیش روی بنگاه های تولیدی قرار داده است.
تامین مالی برای تهیه تجهیزات و امکانات تولید
با توجه به مقیاس بنگاه های تولیدی مستقر در شهرک های صنعتی، تامین مالی برای تهیه ملزومات تولید با مشکلات عدیده ای امکان دارد مواجه باشد. بعضاً تجهیزات این کارگاه ها توسط بعضی از اعضای مؤثرتر تهیه و تامین می شود. برای مثال در کارگاه های خیاطی استخدام چرخکار ماهر به همراه چرخ صنعتی صورت می گیرد و…. بانک مهر ایران می تواند با هم افزایی این کارگاه ها بوسیله طرح های متنوع، خصوصاً طرح اعتبار در حساب جاری به تهیه و تدمین این ملزومات با پرداخت وام قرض الحسنه کمک نماید. طرح تسهیلاتی اعتبار در حساب جاری از محل منابع بانک پرداخت می شود و منابع مالی این دسته از کارگاه ها را درگیر نمی نماید.
تأمین و گسترش بازارهای توزیع و فروش
طرح های حمایتی بانک مهر ایران از تولید کالای داخلی و تسهیلاتی که برای این حوزه در نظر گرفته شده نیز می تواند در مرحله مهم بعدی به کمک این کارگاه ها و بنگاه های تولیدی آمده و بازار مناسبی برای توزیع و عرضه محصولات تولید شده در این مجموعه ها ایجاد کند. کارگاه های تولیدی و صنایع کوچک و زودبازده می توانند با ایجاد امتیاز تسهیلات برای خرید محصولات خود مشتریان را به خرید محصولات شرکت ترغیب کند.
بهبود معیشت کارکنان و پرداخت هزینه های حقوق و دستمزد
اندازه بیشتر کارگاه های صنعتی و بنگاه های زودبازده مستقر در شهرک های صنعتی بگونه ای است که همیشه دغدغه کاهش هزینه های سربار و کارکنان به منظور کمک به پیشبرد روند تولید حتی در پایین ترین سطح ممکن تا زمان برون رفت از این شرایط اقتصادی یکی از اشکالات مدیریت بشمار می رود.
این کارگاه ها مجبورند برای کاهش هزینه های خود، کارگران مازاد را تعدیل کنند که این کار مشکلات اجتماعی و اقتصادی را همراه دارد. از طرفی همیشه باید نگران باشند شاید افراد متخصص و ماهرتر با پیشنهادات اغواکننده سایر بنگاه های مشابه به سمت آنها کشیده شوند و خط تولید شرکت با مشکلاتی مواجه شود.
بانک مهر ایران می تواند با پرداخت تسهیلات حمایتی و مساعدت های مالی به افزایش انگیزه، بهبود معیشت کارکنان کمک گردد.
طرح پرداخت تسهیلات بوسیله اعتبار در حساب جاری
در این طرح به هیچ وجه منابع شرکت برای پرداخت وام در حوزه های کارکنان درگیر نمی گردد و تمام تسهیلات پرداخت شده از محل امتیاز بوجود آمده در حساب جاری می باشد. این طرح یک امتیاز ویژه به کارگاه های تولیدی و بنگاه های صنعتی می دهد و بر طبق این امکان، آنها می توانند علاوه بر انجام عملیات های مالی خود بوسیله حساب جاری بانک مهر ایران به کارگران و کارمندان خود تسهیلات قرض الحسنه پرداخت کنند.
انتقال حساب حقوق کارکنان به بانک مهر ایران
پرداخت حقوق و دستمزد کارکنان به شرطی که رسوب حساب آنها در حساب سپرده بانک متمرکز شود و از کارت های نقدی بانک عملیات مالی انجام دهند موجب می شود هر یک از کارکنان بتواند تسهیلات قرض الحسنه دریافت کند. این تسهیلات می تواند با ضمانت از طرف بنگاه، هر ساله به صورت گروهی در یک روز مشخص بعنوان وام مساعده حقوق در فروردین ماه هر سال به حساب کارکنان واریز شود.
این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1399/06/04
19:07:46
5.0 / 5
1584
تگهای خبر: اشتغال , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است