معاون امور بین الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد تاكید كرد

تلاش جهت تربیت سفیران انقلاب اسلامی در دانشگاه آزاد

تلاش جهت تربیت سفیران انقلاب اسلامی در دانشگاه آزاد معاون امور بین الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: تربیت اسلامی و انقلابی و تلاش در جهت تربیت سفیران انقلاب اسلامی در دستور كار این معاونت است.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دکتر علاءالدین بروجردی معاون امور بین الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم معارفه اش که بامداد امروز با حضور دکتر ولایتی رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنا و دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: برای من بسیار کار مشکلی است در جایگاهی که مهندس شیخ الاسلام فعالیت کرده، حضور داشته باشم.
وی ادامه داد: مرحوم مهندس شیخ الاسلام در طول 4 دهه گذشته همواره دارای مسئولیت های بزرگی در وزارت امور خارجه بوده و خدمات ارزشمند ای به کشور عرضه کرده و ادامه فعالیت ایشان و برداشتن گامهای بلند در جهت تحقق مصوبات هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی برای بنده بسیار حائز اهمیت می باشد.
وی با اشاره به یکی از سیاست های مورد تاکید مقام معظم رهبری، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب همواره بر مبحث تجدید حیات علمی جهان اسلام تاکید دارند و باید بتوانیم در دانشگاه آزاد اسلامی این مسیر را دنبال نماییم. همینطور تربیت اسلامی و انقلابی و تلاش در جهت تربیت سفیران انقلاب اسلامی باید در دستور کار معاونت امور بین الملل قرار گیرد.
دکتر بروجردی اضافه کرد: تربیت سفیران انقلاب بسیار حائز اهمیت می باشد، چون که دانشجویان خارجی که در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می کنند، نقش بسیار مهمی در چگونگی نگاه ملت ها به انقلاب اسلامی دارند.
معاون امور بین الملل و دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: حوزه امور بین الملل در دانشگاه مستلزم کارهای بسیار بزرگی است. رقبای فراوانی در این حوزه داریم و باید تمام تلاش خویش را در این عرصه به کار ببریم تا از ظرفیت عظیم دانشگاه آزاد اسلامی استفاده گردد.
معاونت بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی نقش مهمی در دیپلماسی کشور دارد
در ادامه مهندس علیرضا شیخ عطار مسئول سابق تمشیت معاونت بین الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی یاد و خاطره مرحوم مهندس حسین شیخ الاسلام را گرامیداشت و اظهار داشت: افرادی که در دانشگاه آزاد اسلامی منصوب می شوند، دارای کارنامه ارزشمند ای هستند.
وی ادامه داد: دکتر بروجردی جزو نخستین افرادی است که در وزارت خارجه مشغول به کار شد و دارای سوابق ارزشمند ای همچون سفیر ایران در چین، معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت خارجه، نماینده مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس است.
وی با اشاره به اینکه مهم ترین تهدیدها و فرصت ها منشاء خارجی دارد، تصریح کرد: مبحث روابط بین الملل بسیار مهم و حیاتی می باشد و سازمان هایی که به این حوزه توجه دارند، می توانند تهدیدها را خنثی و از فرصت ها استفاده کنند. ازاین رو معاونت بین الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی نقش مهمی در دیپلماسی و حفظ کشور از تهدیدهای خارجی و داخلی دارد که این امر با تربیت دانشجویان خارجی و سفیران محقق می شود.
مسئول سابق تمشیت معاونت بین الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی به افزایش جذب دانشجویان خارجی در این دانشگاه اشاره نمود و اظهار داشت: طیدو سال قبل تعداد دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی از 8 هزار نفر به 18 هزار دانشجو افزایش یافت و سال جاری با عنایت به این که دانشگاه ها تحت تاثیر همه گیری ویروس کرونا قرار گرفته اند، اما جذب دانشجوی خارجی در دانشگاه آزاد اسلامی نسبت به سال قبل کاهش نداشته است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، مراسم معارفه دکتر علاءالدین بروجردی معاون بین الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه آزاد اسلامی بامداد امروز با حضور دکتر علی اکبر ولایتی رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر بیژن رنجبر قائم مقام رئیس دانشگاه، دکتر مهدی نوید ادهم سرپرست دبیرخانه هیأت مؤسس، آقای فتحی رئیس دفتر هیات امنا و اعضای هیأت رئیسه دانشگاه برگزار گردید.
همینطور در این مراسم رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی مراکز استان ها به صورت ویدئوکنفرانس حضور داشتند.
در مراسم معارفه معاون جدید بین الملل و امور دانشجویان غیرایرانی، دکتر ولایتی رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنا، دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، مهندس شیخ عطار مسئول سابق تمشیت معاونت بین الملل و امور دانشجویان غیرایرانی و دکتر علاءالدین بروجردی معاون بین الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه به ایراد سخنرانی پرداختند.
در این مراسم یاد و خاطره مرحوم مهندس حسین شیخ الاسلام معاون فقید امور بین الملل دانشگاه گرامی داشته شد.
همینطور در این مراسم حکم انتصاب دکتر بروجردی بعنوان معاون بین الملل و امور دانشجویان غیرایرانی دانشگاه توسط دکتر ولایتی و دکتر طهرانچی به وی اعطا شد.1399/05/12
14:58:24
5.0 / 5
1697
تگهای خبر: ارز , خدمات , دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است