دانشگاه تهران میزبان سومین همایش ملی دانشگاه اخلاق مدار

دانشگاه تهران میزبان سومین همایش ملی دانشگاه اخلاق مدار زارا: سومین سومین همایش ملی دانشگاه اخلاق مدار آذرماه سال جاری به میزبانی دانشگاه تهران انجام می شود.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، فراخوان سومین همایش ملی دانشگاه اخلاق مدار، با هدف گسترش اخلاق حرفه ای و تحقق دانشگاه اخلاق مدار توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران اعلام گردید.
در این فراخوان آمده است: دنیای علم و تکنولوژی با همه خدمات و امتیازاتی که دارد، بدون توجه به اصول اخلاقی، لطمه های مختلفی را در زندگی فردی و اجتماعی بشر پدید می آورد، بدین جهت ترویج آموزه های اخلاقی حرفه ای ضرورتی مضاعف یافته است و به صورت خاص مراکز دانشگاهی باتوجه به معضلات آموزشی، پژوهشی، دانشجویی و سازمانی که در این راه به آن مبتلا هستند، لزوم دارد تلاش مضاعفی را برای ترویج و کاربردی کردن اخلاق در حوزه های آموزش و پژوهش انجام دهند.
بر این اساس، دانشگاه تهران با هدف ترویج مسئولیت پذیری اجتماعی و اخلاق حرفه ای اقدامات مختلفی را انجام داده که یکی از این موارد برگزاری سومین همایش ملی دانشگاه اخلاق مدار است. این همایش برای تحقق اهداف زیر برگزار می شود:
-ترویج فرهنگ مسئولیت پذیری اخلاقی بعنوان بنیادی ترین پایه در اخلاق حرفه ای
-تبیین و گسترش اخلاق حرفه ای در سطح دانشگاهیان
-ارائه راهکارهای عملی برای تقویت و ترویج اخلاق در میان اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان
-ترویج اخلاق در آموزش، پژوهش، فضای مجازی و مسئولیت های اجتماعی نسبت به جامعه
-طراحی الگوی مسئولیت پذیری اخلاقی دانشگاهی و نقش آفرینی دانشگاه در تعالی اخلاقی جامعه.
علاقه مندان می توانند با ثبت نام در سامانه ethics.ut.ac.ir باتوجه به محورهایی همچون "مبانی، مؤلفه ها و خاصیت های دانشگاه اخلاق مدار"، "اخلاق حرفه ای در نظام آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اداری دانشگاه"، "مسئولیت اخلاقی دانشگاه نسبت به جامعه" و "راهکارهای عملی رشد اخلاقی دانشگاه" نسبت به ارسال مقاله به سامانه همایش اقدام نمایند.
بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه تهران، این همایش ملی آذر ماه سال ۱۳۹۹ در دانشگاه تهران برگزار می شود.
منبع:

1399/04/01
00:20:53
5.0 / 5
2139
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دانشگاه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است