با محوریت درس كارآفرینی و نوآوری ایجاد شد

تولید و فرآوری زیره در روستاهای خواف توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی امیركبیر

تولید و فرآوری زیره در روستاهای خواف توسط دانشجویان دانشگاه صنعتی امیركبیر به گزارش زارا ۴۰ نفر از دانشجویان دانشكده مهندسی صنایع دانشگاه صنعتی امیركبیر به همراه دو استاد این دانشكده برای درس كارآفرینی و نوآوری با حضور در روستاهای ˮخوافˮ مبادرت به كشت و فرآوری زیره كرده اند.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، حدود ۲۰ هکتار از زمین های روستاهای "خواف" توسط دانشجویان، دکتر داود فدایی و دکترکاوه سیروس و.... با هزینه هر هکتار یک میلیون تومان برای کاشت، داشت و برداشت سرمایه گذاری شد که از این محصولات چهار نوع فرآوری صورت می گیرد که فرآوری از این محصولات ارزش افزوده ای بیشتر از ۲۰ برابر در بازار ایجاد خواهد نمود.
دانشجویان این دانشگاه حدود ۲۰ هکتار از زمین های روستاهای خواف را به زیر کشت زیره بردند که محصولات آنها بزودی به بازار عرضه خواهد شد.
هدف از اعزام این گروه از دانشجویان به روستاهای خواف ایجاد اقتصاد هوشمند دانشی، ایجاد استقلال پایدار در جهت توسعه پایدار روستایی کشور، بررسی پتانسیل های هر روستا و یافتن فرصت های اشتغال و کارآفرینی هر روستا، تدوین مدل کسب و کار در روستاها و تأمین سرمایه جهت راه اندازی اشتغال از راه مشارکت جمعی است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر؛ مدیریت و هماهنگی این سفر توسط سازمان مردم نهاد نت حامی صورت گرفته است که این سازمان مردم نهاد هم توسط اساتید دانشگاهی تشکیل شده است.
منبع:

1399/03/29
23:09:48
5.0 / 5
2255
تگهای خبر: ارز , اشتغال , اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است