رئیس سازمان امور دانشجویان خبر داد

ارائه تسهیلات به خوابگاه های خودگردان در دوران كرونا

ارائه تسهیلات به خوابگاه های خودگردان در دوران كرونا به گزارش زارا رئیس سازمان امور دانشجویان برنامه های این سازمان در مقابله با ویروس كرونا را در سه مرحله قبل از شیوع، حین شیوع و دوران پسا كرونا عنوان نمود و اظهار داشت: در كنار تسهیلاتی كه برای دانشجویان خوابگاه های دولتی صورت گرفت، ارائه تسهیلات به خوابگاه های خودگردان و غیر دولتی بوسیله مراجع ذی ربط در حال پیگیری است.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دکتر مجتبی صدیقی ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: سازمان امور دانشجویان از اولین دستگاه های اجرایی کشور بود که بعد از اعلام رسمی ورود ویروس کرونا برای مقابله با این ویروس دست به اقدام زد که فراهم کردن تسهیلات برای خروج دانشجویان غیرایرانی از اقدامات اولیه این سازمان بود که در اسفندماه ۹۸ انجام شد و اکثریت دانشجویان غیر ایرانی پیش از اختتام سال ۹۸ از کشور خارج شدند.
وی ادامه داد: با خروج دانشجویان غیرایرانی از کشور به دانشگاه ها تاکید شد زمینه استفاده از کلاس های آموزشی به شیوه مجازی و آنلاین برای آنان فراهم گردد و برای مراجعات سایر دانشجویان به سازمان امور دانشجویان نیز دستورالعمل خاصی تدوین شد.
معاون وزیر علوم اظهار داشت: در اولین روزهای شیوع ویروس کرونا نیز به دانشگاه ها ابلاغ گردید نسبت به تخلیه خوابگاه های دانشجویی و ضدعفونی کردن خوابگاه ها و غذاخوری ها اقدام نمایند و پروتکل ها و شیوه نامه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز به دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی ابلاغ گردید.
وی ادامه داد: در زمان شیوع ویروس کرونا استفاده از ظرفیت همیاران بهداشت و همیاران سلامت روان و مراکز مشاوره دانشگاه ها در دستور کار قرار گرفت و مراکز مشاوره به دانشجویان درباب مدیریت بحران کرونا مشاوره های آنلاین و مجازی ارائه کردند.
رئیس سازمان امور دانشجویان اظهار نمود: در همین راستا حدود ۶۰ مرکز مشاوره دانشجویی در دانشگاه ها با دانشجویان تماس تلفنی گرفته و ضمن اطلاع از وضعیت دانشجویان به آنان در زمینه مقابله با کرونا مشاوره دادند.
وی اشاره کرد: کمپین دانشجویی "در خانه بمانیم" نیز همچون اقداماتی بود که توسط دانشجویان و با همکاری دفتر مشاوره و سلامت سازمان و کانون های همیار سلامت و روان دانشگاه ها انجام شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، دکتر صدیقی اظهار داشت: برای انجام اقدامات آموزشی و پیشگیرانه در مقابل کرونا به دانشگاه ها اعتبارات خاصی تخصیص و ابلاغ گردید و صندوق رفاه دانشجویان نیز به دانشگاه ها این فرصت را داد تا اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی را ترم جاری به این صندوق پرداخت نکنند.
وی ادامه داد: همین طور صندوق رفاه دانشجویان فرصت ثبت نام وام های دانشجویی را تا ۱۵ اردیبهشت ماه تمدید کرد و دریافت اقساط دانش آموختگان را تا سه ماه به تعویق انداخت.
رئیس سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: رسیدگی به وضعیت کارگران پیمانکاری غذاخوری ها و خوابگاه های دانشجویی به سبب تعطیلی موقت این بخش ها در دستور کار قرار دارد.
وی ادامه داد: در کنار تسهیلاتی که برای دانشجویان خوابگاه های دولتی صورت گرفت، ارائه تسهیلات به خوابگاه های خودگردان و غیر دولتی نیز بوسیله مراجع ذی ربط در حال پیگیری است.
دکتر صدیقی اشاره کرد: از دانشگاه ها خواسته شده برای ضدعفونی کردن مکان های آموزشی، غذاخوری و خوابگاه های دانشجویی جهت شروع مجدد احتمالی آموزش حضوری دانشگاه ها پیش بینی های لازم را داشته باشند.
منبع:

1399/02/08
14:12:25
5.0 / 5
2591
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است