دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تاكید كرد

لزوم بسترسازی برای اجرای سند نقشه مهندسی فرهنگی

لزوم بسترسازی برای اجرای سند نقشه مهندسی فرهنگی به گزارش زارا دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینكه سند نقشه مهندسی فرهنگی طی 33 جلسه بررسی و به تصویب رسیده است، اظهار داشت: باید بسترسازی برای اجرای این سند فراهم گردد كه به منظور این بسترسازی؛ تدوین اسناد مطرح شده در سند نقشه مهندسی فرهنگی یك پیش نیاز اساسی است و چارچوب تدوین شده برای این منظور طراحی شده است.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، پیرو تصمیمات اتخاذ شده در جلسه چهارم ستاد هماهنگی نقشه مهندسی فرهنگی كشور در مورد نهایی سازی چارچوب تدوین اسناد ملی حوزه فرهنگ و با عنایت به شرایط خاص كشور (شیوع ویروس كرونا) جلسه ای به صورت ویدئو كنفرانس با حضور دكتر عاملی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی، مهندسی حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، حجت الاسلام والمسلمین قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، دكتر پور اصغری معاون امور علمی فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه بودجه كشور، دكتر آقاسی دبیر ستاد فرهنگ و معاون نظارت و ارزیابی، دكتر حاجیلویی معاون خط و مشی گذاری و هماهنگی ستاد فرهنگ دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی برگزار گردید.
در این نشست دكتر عاملی طی سخنانی تصریح كرد: این جلسه با مشاركت اعضای كمیته به منظور نهایی سازی چارچوب اسناد، جهت ابلاغ توسط معاون اول ریاست جمهوری و رئیس ستاد هماهنگی مهندسی فرهنگی برگزار می گردد.
در ادامه جلسه دكتر حاجیلویی نسخه نهایی و اصلاح شده چارچوب اسناد را برای اعضای جلسه ارائه كرد كه اعضای حاضر در جلسه نكات مورد نظر خویش را در مورد نسخه عرضه شده مطرح نمودند.
انجام اصلاحات ویرایشی، مشخص نبودن نسبت كمیته كارشناسی تهیه اسناد با چارچوب مذكور و عدم ترسیم درست رابطه اسناد تولید شده در این چارچوب با برنامه های توسعه كشور و قوانین سالیانه بودجه مهمترین نكاتی بود كه دكتر پوراصغری مورد توجه قرار داد.
همینطور دكتر حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش هم در ادامه جلسه به عرضه نكاتی در این خصوص پرداخت كه عدم خلط صلاحیت ها در فرایند تدوین اسناد، نگرش مسئله محوری و اهمیت بالای تدوین و صورت بندی مسئله در تعامل با دستگاه های اجرایی، تصویب چارچوب و استفاده آزمایشی از این چارچوب برای تولید چند سند در بازه زمانی یك یا دوساله از مهمترین آن بود.
حجت الاسلام والمسلمین قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی هم ضمن تاكید بر مسئله محوری بعنوان یك نقطه ارتقا و حركت رو به جلو و مشخص نبودن وضعیت ضمانت اجرایی سندهای تولیدی و نسبت آن با برنامه های توسعه با تصویب این سند به صورت آزمایشی در یك بازه زمانی یك یا دوساله موافقت نمود.
در ادامه دكتر عاملی با اشاره به اینكه سند نقشه مهندسی فرهنگی طی 33 جلسه بررسی و به تصویب رسیده است، اظهار داشت: باید بسترسازی برای اجرای این سند فراهم گردد كه به منظور این بسترسازی؛ تدوین اسناد مطرح شده در سند نقشه مهندسی فرهنگی یك پیش نیاز اساسی است و چارچوب تدوین شده برای این منظور طراحی شده است.
وی ادامه داد: با عنایت به بند یك وظایف ستاد مهندسی فرهنگی و ابلاغیه كمیته تلفیق، نقشه مهندسی فرهنگی و اسناد بخشی زیر مجموعه آن باید در تأثیر و تاثر مستقیم با برنامه های توسعه كشور باشند.
به گزارش مركز خبر شورایعالی انقلاب فرهنگی در انتهای جلسه مقرر شد كه چارچوب مصوب و در بازه زمانی دو ساله به صورت آزمایشی برای تدوین اسناد به كار گرفته شود.1399/01/27
14:51:43
5.0 / 5
2673
تگهای خبر: آموزش , ارز , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است