رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها تأكید كرد

لزوم توجه دانشگاه ها به بحث مهدویت و آینده پژوهی

لزوم توجه دانشگاه ها به بحث مهدویت و آینده پژوهی به گزارش زارا رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها بر لزوم توجه دانشگاه ها به موضوع مهدویت تاكید كرد و اظهار داشت: هم اكنون آنچنان كه باید به این مساله در دانشگاه ها پرداخته نمی گردد و باید موضوع آینده پژوهی بیشتر از گذشته مورد توجه مراكز علمی و دانشگاهی قرار گیرد.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، حجت الاسلام مصطفی رستمی ضمن بیان این مطلب با تاكید بر اینكه انتظار می رود دانشگاه ها به موضوع آینده جهان بشریت توجه ویژه ای داشته باشند، تاكید كرد: در دنیا نهادهای مختلفی به موضوع آینده پژوهی و مسائل این چنینی می پردازند اما ما باید اعتراف نماییم محافل علمی و دانشگاهی ما آنچنان كه باید به این مساله نپرداخته اند.
وی در ادامه اشاره كرد: جا دارد دانشگاه ها و مراكز علمی به حوزه های مربوط به آینده پژوهی كه بیشتر در حوزه مجموعه علوم انسانی می گنجد بپردازند و این حوزه بیشتر از گذشته مورد توجه قرار بگیرد. در واقع در فضاهای دانشگاهی باوجود اینكه ما در حوزه های دانشگاهی هنوز كارهای انجام نشده فراوانی وجود دارد اما در بخش های دانشجویی پرداخت خوبی به موضوع مهدویت وجود دارد.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها همین طور اشاره كرد: توجه دانشجویان به موضوع مهدویت به سبب وجود فضای بارومند ما در فضای دانشجویی دانشگاه ها است. در واقع وجود بیش از 100 كانون دانشجویی در رابطه با موضوع مهدویت از حوزه های مطالعاتی تا كارهای فرهنگی نسبت به شخصیت حضرت مهدی (عج) و موضوعات مربوط به مهدویت دال بر این حقیقت است كه جریان های دانشجویی ما فضای فعالی دراین زمینه دارند.
رستمی همین طور تاكید كرد: در فضاهای استادی نیز آنچه وجود دارد، این است كه هیئت های گوناگون استادی در دانشگاه ها وجود دارد كه به این مساله مهدویت می پردازند اما در جاهایی نیز كمتر به این مساله پرداخته می شود. جا دارد همنشینی ها، گردهمایی های اساتید یا هیئت های مذهبی اساتید به این مساله بپردازند.
وی در آخر تاكید كرد: من از همكاران خود در دفاتر نهاد رهبری در دانشگاه ها و معاونت های فرهنگی و دانشجویی تشكر می كنم و مطمئن هستم هم علاقه، هم ظرفیت و هم كارهای انجام نشده زیادی وجود دارد كه بتوان به موضوع مهدویت بیش از آنچه در شرایط فعلی وجود دارد پرداخته شود.
منبع:

1399/01/21
23:38:35
5.0 / 5
3180
تگهای خبر: دانشگاه , زمینه , گردهمایی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است