رئیس مركز جذب اعضای هیات علمی وزارت بهداشت خبر داد

آغاز بررسی صلاحیت علمی بیشتر از ۵ هزار متقاضی جذب در دانشگاه ها

آغاز بررسی صلاحیت علمی بیشتر از ۵ هزار متقاضی جذب در دانشگاه ها به گزارش زارا رئیس مركز جذب اعضای هیات علمی وزارت بهداشت از آغاز بررسی صلاحیت های علمی بیشتر از ۵ هزار متقاضی جذب در دانشگاه ها اطلاع داد و اظهار داشت: هم اكنون این روند به علت تعطیلی دانشگاه ها با كُندی پیش می رود.


دكتر سیدعلی حسینی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب به تشریح آخرین وضعیت فراخوان استخدام ۲۰۰۰ عضو هیئت علمی در وزارت بهداشت پرداخت و اظهار نمود: فراخوان جذب دانشگاه های علوم پزشكی آبان ماه سال قبل اعلام گردید و ما نیازهای دانشگاه ها برای جذب اعضای هیئت علمی در رشته های مختلف را از سال ۹۷ دریافت و در سامانه جذب هیئت علمی بارگذاری كرده بودیم، پیشنهاد ما این است كه اعضای هیئت علمی به صورت دقیق اطلاعیه ها و شرایط جذب كه از راه معاونت آموزش وزارت بهداشت و مركز هیئت علمی این وزارت خانه اعلام سراسری شد را مطالعه كنند.
ایشان در ادامه خاطرنشان كرد: هم اكنون حدود ۱۳ هزار هیئت علمی رسمی و پیمانی در رشته های مختلف به بیشتر از ۲۰۰ هزار نفر دانشجو آموزش می دهند و خوشبختانه با تلاشی كه در وزارت بهداشت انجام شده است توانستیم مجوز جذب ۲۰۰۰ نفر عضو هیئت علمی برای دانشگاه های علوم پزشكی سراسر كشور دریافت نماییم.
دكتر حسینی از آغاز فرآیند بررسی صلاحیت های علمی متقاضیان جذب در دانشگاه های علوم پزشكی كشور اطلاع داد و اظهار داشت: این فرآیند از پیش از سال شروع شده است اما متاسفانه با توجه تعطیلی فعالیتهای اداری این مراكز به علت انتشار كرونا ویروس، روند بررسی صلاحیت ها توسط كارگروه های تخصصی به كندی پیش می رود.
وی تصریح كرد: در صورتیكه روند تعطیلی دانشگاه ها ادامه نداشته باشد این مراكز باید تا آخر خرداد نتیجه بررسی صلاحیت های علمی متقاضیان جذب را به هیئت جذب مركزی وزارت بهداشت اعلام كنند. وزارت بهداشت هم نظر جمع بندی و نظر نهایی خویش را در این حوزه اعلام نماید.
دكتر حسینی اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه پیشبینی شده است شاخص نسبت استاد به دانشجو در دانشگاه های وزارت بهداشت باید به عدد یك به ۱۰ برسد و ما هم اكنون به فعالیت بیشتر از ۲۰ هزار عضو هیئت علمی در دانشگاه های علوم پزشكی و مجموعه موسسات آموزشی و تحقیقاتی نیاز داریم.
رئیس مركز جذب اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت تصریح كرد: با عنایت به این كه وزارت بهداشت مسئولیت حفظ سلامت جامعه و مردم را عهده دار است و خیلی از خدمات تخصصی ما در نظام سلامت در مراكز آموزشی درمانی صورت می گیرد ازاین رو اعضای هیئت علمی علوم بالینی در رشته های پزشكی، پرستاری و مامایی در كنار فعالیتهای آموزشی خود به فعالیتهای درمانی و بهداشتی هم كمك می كنند ازاین رو با این احتساب لازم داریم ۲۰ هزار هیئت علمی هم در وزارت بهداشت فعالیت كنند.

جذب ۷۰۰۰ هیئت علمی تا آخر برنامه ششم
حسینی همینطور اظهار نمود: برپایه برنامه پیشبینی شده باید بتوانیم تا آخر برنامه ششم توسعه ۷۰۰۰ هیئت علمی در دانشگاه های علوم پزشكی جذب نماییم و پیشبینی ما این است كه نسبتاً به صورت مساوی در رشته های بالینی و پایه جذب داشته باشیم ضمن این كه ما در دانشگاه های كم برخوردار، نیاز جدی به جذب اعضای هیئت علمی در رشته های بالینی داریم.
به قول وی، در دوره های قبل بیشتر از ۵ هزار نفر در فراخوان وزارت بهداشت ثبت نام می كردند كه در این دوره این آمار بیشتر از دوره های قبل بود.
رئیس مركز جذب اعضای هیئت علمی وزارت بهداشت تصریح كرد: در فراخوان جذب سال جاری دانشگاه های مختلف با تنوعی از رشته ها و مقاطع مختلف تحصیلی رشته های بالینی، پی اچ دی و غیره شركت كردند و حتی ما در دانشگاه های كم برخوردار در رشته های كارشناسی ارشد برای رشته های مامایی، پرستاری و بهداشت و غیره جذب ماما داشتیم.
حسینی همینطور از ثبت نام حدود ۵۰۰۰ داوطلب در فراخوان جذب هیات علمی در دانشگاه های علوم پزشكی كشور اطلاع داد و اظهار داشت: بیشتر از ۲۵۰۰ نفر از این متقاضیان هیات علمی زن هستند و و تعداد ثبت نام كنندگان زن در مقایسه با مردان حدود ۴۰۰ نفر بیشتر است.
ایشان در ادامه خاطرنشان كرد: خوشبختانه میزان استقبال از رشته های علوم پایه در فراخوان جذب هیات علمی وزارت بهداشت بسیار بیشتر از دوره های قبل بوده است و در این دوره تعداد ۳۱۰۰ نفر از متقاضیان در رشته های علوم پایه و ۲۰۰۰ نفر هم در رشته های بالینی ثبت نام كرده اند.
رئیس مركز جذب اعضای هیات علمی وزارت بهداشت در انتها تصریح كرد: وزارت بهداشت پس از دریافت اطلاعات دریافتی از دانشگاه ها حداكثر ۴۵ روز فرصت دارد نتیجه نهایی را اعلام نماید اما به صورت كلی تجربه سال های گذشته نشان داده است كه ما در بازه زمانی دو یا سه هفته این فرایند را تعیین تكلیف كرده ایم. ازاین رو نتیجه نهایی فراخوان تا آخر سال اعلام خواهد شد و اعضای هیئت علمی جدید از مهر سال آینده در دانشگاه ها جذب خواهند شد.1399/01/17
15:56:47
5.0 / 5
2796
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است