گزارش زارا

آخرین وضعیت عیدی كارگران

آخرین وضعیت عیدی كارگران به گزارش زارا باآنكه اسفند ماه واریز عیدی كارگران است اما با این وجود هنوز خیلی از كارگران موفق به دریافت این مبلغ با نرخ حداقل ۳ میلیون و ۳۲ هزار و حداكثر ۴ میلیون و ۵۴۸ هزار تومان، نشده اند.به گزارش زارا به نقل از مهر، پاداش آخر سال یا همان عیدی یكی از تكالیفی است كه كارفرماها در كنار واریز حقوق، در ایام آخر سال ملزم به پرداخت آن هستند كه البته مطابق با شنیده ها، هنوز خیلی از كارگران موفق به دریافت عیدی نشده اند، این در شرایطی است كه كمتر از دو هفته دیگر سال ۹۸ تمام می شود.
مطابق با قانون كار، كارفرما مكلف است رقمی بالغ بر دو تا سه برابر میزان پایه حقوق تعیین شده عیدی پرداخت كند. سال جاری هم به باعث ماده واحده قانون تعیین عیدی و پاداش سالانه كارگران شاغل در كارگاه های مشمول قانون كار مصوب سال ۱۳۷۰ مجلس، حداقل عیدی كارگران دو برابر حداقل حقوق پایه و حداكثر عیدی به شرطی كه از مصوبه قانون كار بیشتر نشود، سه برابر پایه حقوق خواهد بود.
در همین راستا، با عنایت به این كه حداقل دستمزد سال جاری یك میلیون و ۵۱۶ هزار تومان است، كارفرما باید مبلغی به میزان ۳ میلیون و ۳۲ هزار تومان (حداقل) تا ۴ میلیون و ۵۴۸ هزار تومان (حداكثر) را بعنوان عیدی، به كارگران خود پرداخت كند.
همچنین كارگرانی با عملكرد شش ماهه، مبلغی به میزان یك میلیون و ۵۱۶ هزار تومان (حداقل) و ۲ میلیون و ۲۷۵ هزار تومان (حداكثر) بعنوان عیدی باید دریافت نمایند.
كارگران با عملكرد سه ماه نیز، حداقل ۷۵۸ هزار تومان و حداكثر یك میلیون و ۱۳۷ هزار تومان عیدی دریافت خواهند كرد.
گفتنی است؛ طبق آمارهایی كه از جانب نمایندگان كارگران گفته می شود بیشتر از ۹۶ درصد قراردادهای كار هم اكنون موقت است، به این معنا كه قراردادها به صورت سفید امضا، كوتاه مدت، سه ماهه، یك ماهه و یك ساله هستند.

1398/12/21
14:47:01
5.0 / 5
3230
تگهای خبر: مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است