دانشگاه اصفهان تا آخر سال تعطیل شد

دانشگاه اصفهان تا آخر سال تعطیل شد به گزارش زارا ایسنا/اصفهان هیات رئیسه دانشگاه اصفهان از تعطیلی كلاس های درس این دانشگاه تا آخر سال جاری به علت محدودیت های ناشی از بیماری كرونا اطلاع داد.هیات رئیسه دانشگاه اصفهان روز چهارشنبه با صدور اطلاعیه ای اعلام نمود: پیرو تصمیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در خصوص تعطیلی برنامه های آموزشی دانشگاه ها در استان اصفهان و توقف آن تا آخر این هفته دانشجویانی كه به محل اقامت دائمی خود مراجعه نموده اند طی تماسهای مكرر با ابراز نگرانی خود و خانواده از مخاطرات ناشی از شیوع ویروس كرونا به خصوص در محیط خوابگاهی، خواهان تعیین تكلیف كلاس های درسی و اعلام عدم امكان حضور در كلاسها شدند.

در این اطلاعیه آمده است: با عنایت به مشكلات ابراز شده و هم به منظور پیشگیری از تشكیل كلاس ها با ظرفیت ناكامل و اجرای برنامه های آموزشی به صورت ناقص و احتمال افت كیفی برنامه ها، هیات رئیسه دانشگاه اصفهان مواردی را برای بازه زمانی دهم تا آخر اسفند ماه ۹۸ مصوب و به اطلاع می رساند.

بر این اساس، فعالیتهای علمی، اداری و اجرایی كماكان جاری و بدون وقفه ادامه دارد و اعضای هیات علمی و غیر هیات علمی به انجام وظایف موظف مشغول خواهند بود.

اعضای هیات علمی پاسخگوی سوالات و مراجعات علمی دانشجویان به خصوص در دوره های تحصیلات تكمیلی هستند. با تمهیدات لازم برای عرضه آموزش های الكترونیك برنامه های آموزشی، اعضای هیات علمی از این شیوه برای كمك به جبران عقب ماندگی درسی دانشجویان استفاده می نمایند. همینطور با عنایت به عرضه آموزش های الكترونیكی و از راه دور در این ایام در صورت عدم حضور فیزیكی دانشجویان (به خصوص دانشجویان غیر بومی از شهرهای دور) غیبت ها مجاز و حضور و غیاب توسط اعضای هیات علمی در كلاس الزامی نیست.

برای انجام تعهدات آموزشی، شامل جبران سرفصل دروس ناشی از وقفه آموزش های حضوری و پیشگیری از افت كیفیت برنامه ها، معاونت آموزشی و تحصیلات تكمیلی دانشگاه در تقویم آموزشی نیمسال دوم ۹۹-۹۸ تجدید نظر كرده و آخر كلاسها و بازه امتحانات را متعاقبا اعلام می كند.

همچنین در این اطلاعیه از گروهها و دانشكده ها خواسته شده از برگزاری هرگونه امتحان، اردو، بازدید علمی در این بازه زمانی اجتناب كنند و در صورت درخواست دانشجویان و یا تشخیص گروههای آموزشی تاریخ دفاع از رساله هایی كه در این ایام است به سال ۹۹ و به حداكثر تا آخر نیمسال دوم تحصیلی ۹۹-۹۸ موكول و دانشجویان شامل بخشودگی جریمه دیركرد صرفا در این فاصله زمانی خواهند بود.

همچنین با عنایت به مخاطرات ناشی از اقامت دانشجویان و تجمع و فشردگی جمعیت در خوابگاهها و همینطور سالن های غذاخوری، معاونت دانشجویی حتی المقدور از سرویس دهی كه منجر به حضور جمعی در این اماكن گردد، خودداری و نسبت به ضدعفونی كردن این اماكن اقدام نمایند.

كلاس های درس تمام دانشگاه های استان اصفهان از روز یكشنبه چهارم اسفند بنا به اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی تا آخر این هفته تعطیل اعلام شد

منبع:

1398/12/08
14:25:37
5.0 / 5
3874
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است