برگزاری جشنواره ای برای پشتیبانی از رساله های كاربردی

برگزاری جشنواره ای برای پشتیبانی از رساله های كاربردی به گزارش زارا دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان از برگزاری جشنواره و مسابقه «پاناسه» با هدف كوشش برای كاربردی سازی رساله های دانشگاهی توسط این معاونت اطلاع داد و اظهار داشت: این رویداد فرهنگ ساز سبب آگاهی جامعه از اهمیت رساله ها و دستاوردهای علمی می شود و در آن دانشجویان یافته های پژوهشی خویش را در ۳ دقیقه با زبانی ساده بیان و معرفی می كنند.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، پرویز كرمی درباره برگزاری جشنواره و مسابقه «پاناسه» اظهار داشت: سالانه حدود ۸۰۰ هزار رساله در كشور عرضه می شود كه معادل یك درصد جمعیت كشور است. این در شرایطی است كه در كشورهای توسعه یافته تعداد رساله ها كمتر از نیم درصد جمعیت آنها را شامل می شود. یعنی تعداد تحقیقات دانشجویی انجام شده در ایران حداقل ۲ برابر كشورهای پیشرفته است.
وی افزود: اما این سوال پیش می آید مردم از چه تعداد این تحقیقات خبر دارند و نتیجه آنها وارد زندگی مردم و جامعه می شود. معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در كوشش برای كاربردی سازی علوم و تجاری سازی فناوری، این جشنواره را طراحی و بموقع به اجرا گذاشت كه از راه برگزاری این جشنواره پلی میان پژوهشگران و مردم زده شود و فاصله پژوهش تا نیاز مردم كمتر شود. این رویداد سبب آگاهی جامعه از اهمیت دستاوردهای علمی فناورانه می شود و كمك می نماید دانشجویان بیشتر به نقش فعالیتهای علمی كاربردی در آینده كشور فكر كنند. در نتیجه در انتخاب مبحث و نیاز جامعه اشراف بیشتری داشته باشند.
مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اضافه كرد: در این رقابت محققان و دانشجویان دوره تحصیلات تكمیلی دستاوردهای خویش را در ۳ دقیقه با زبان قابل فهم بیان می كنند. این رقابت در گام نخست در دانشگاه ها برگزار می گردد و در گام بعدی برگزیده ها در رقابت نهایی شركت می كنند.
وی كاربردی سازی موضوعات رساله و رساله های دكتری در كشور، آگاه سازی عمومی در جامعه نسبت به علوم مختلف، نیاز و جهت دهی موضوعات پژوهشی در رساله ها، اجرایی و تجاری سازی رساله های دانشجویی و پشتیبانی از رساله های كاربردی را از اهداف برگزاری این جشنواره دانست.
وی با اشاره به اینكه رشته ها و موضوعات فنی مهندسی، علوم پایه، علوم پزشكی، علوم انسانی، اقتصاد، ادبیات و هنر و زبان از محورهای برگزاری این رویداد در تمام مقاطع تحصیلی در دانشگاه ها است، بیان نمود: علاقه مندان برای حضور و ثبت نام در آن تا آخر فروردین ماه ۹۹ فرصت دارند.
بر مبنای اعلام معاونت علمی، «پاناسه» عنوان جشنواره و مسابقه ای است كه توسط صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان برگزار می گردد.1398/12/06
15:33:38
5.0 / 5
3945
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است