در ۱۰ ماهه ۹۸ انجام شد

بیشتر از 2 میلیون و 165 هزار فقره بازرسی از صنوف كشور

بیشتر از 2 میلیون و 165 هزار فقره بازرسی از صنوف كشور به گزارش زارا اتاق اصناف ایران، بیشتر از ۲ میلیون و ۱۶۵ هزار فقره بازرسی از صنوف كشور در ده ماهه نخست سال ۹۸ انجام شد.


به گزارش زارا به نقل از اتاق اصناف ایران، بهنام نیك منش، سرپرست معاونت بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران اظهار داشت: تعداد كل بازرسی ها از صنوف سراسر كشور در ۱۰ ماهه نخست سالجاری ۲ میلیون و۱۶۵ هزار و ۱۵۷ فقره بود كه از این تعداد ۱۳۴ هزار و ۵۶۱ فقره پرونده با برآورد جریمه پیشنهادی به ارزش ۱۴۶ میلیارد و ۵۸۸ میلیون تومان تشكیل شده است.
وی اضافه كرد: در ۱۰ ماهه نخست سالجاری ۱۳۲ هزار و ۴۰۶ فقره شكایت توسط واحدهای بازرسی و نظارت اصناف دریافت شد كه ۵۷ درصد در بخش كالا و ۴۳ درصد در بخش خدمات بوده است.
نیك منش خاطرنشان كرد: از مجموع شكایات دریافتی ۲۲ درصد به صورت حضوری، ۵۲ درصد تلفنی و ۲۶ درصد به صورت كتبی دریافت و رسیدگی شده است.
وی اضافه كرد: بعد از بررسی های معموله و ارزیابی كارشناسان تعداد ۱۲۷ هزار و ۳۲۸ فقره شكایت قابل پیگیری تشخیص داده شد كه برای رسیدگی و برخورد قانونی به ادارات و مراجع ذیربط ارسال شده و همینطور از كل شكایات قابل پیگیری ۱۹ درصد منجر به رضایت شاكی، ۳۰ درصد متخلف، ۳۱ درصد غیرمتخلف و ۲۰ درصد در دست بررسی می باشد و بیشترین عناوین تخلف مربوط به درج نكردن قیمت، گران فروشی و عدم صدور صورتحساب است.

1398/11/21
23:59:11
5.0 / 5
4505
تگهای خبر: ارز , اصناف , خدمات , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است