مركز آمار اعلام كرد؛

افزایش قیمت مصالح ساختمانی در پاییز

افزایش قیمت مصالح ساختمانی در پاییز به گزارش زارا در حالیكه تورم مصالح ساختمانی در تابستان سال جاری نسبت به بهار سالجاری صفر درصد بود، در پاییز نسبت به تابستان با رشد 3.7 درصدی روبرو شده است.به گزارش زارا به نقل از مهر، مركز آمار ایران در گزارشی درباب تورم مصالح و نهاده های ساختمانی اعلام نمود: شاخص نهاده های ساختمان های مسكونی در پاییز امسال به رقم ۴۴۲ رسید كه نسبت به شاخص فصل پیش از آن (تابستان ۹۸) كه ۴۰۲ بود، معادل ۳.۷ درصد رشد داشته است. این در حالیست كه در تابستان امسال رشد شاخص قیمت نهاده ها و مصالح ساختمانی نسبت به بهار ۹۸ رشد صفر درصدی داشته است.
بیشترین میزان افزایش قیمت مصالح ساختمانی در پاییز نسبت به تابستان امسال به ترتیب به سه گروه كالایی «آهن آلات، میلگرد، پروفیل درب و پنجره و نرده»، «چوب» و «خدمات» با ۱۴.۴، ۶.۵ و ۳.۷ درصد افزایش اختصاص داشت.
در عین حال بیشترین میزان كاهش قیمت مصالح ساختمانی در پاییز ۹۸ نسبت به تابستان سال جاری نیز به ترتیب به سه گروه كالایی «سیمان، بتن، شن و ماسه»، «انواع بلوك سفال و آجر» و «موزائیك، كاشی و سرامیك» با رشد منفی ۸.۱، ۱.۴ و یك درصد اختصاص داشت.
اگرچه گروه كالایی سیمان، بتن، شن و ماسه در پاییز امسال نسبت به تابستان امسال رشد منفی ۸.۱ درصد داشته، اما در مقایسه با فصل مشابه سال قبل (پاییز ۹۷) افزایش قیمت ۳۵ درصدی را نشان میدهد.
همچنین قیمت گروه كالایی گچ در پاییز امسال نسبت به پاییز سال قبل از افزایش ۲۳.۳ درصدی و گروه كالایی «آجر و بلوك سفال» با رشد ۳۹.۸ درصدی مواجه بوده اند.
قیمت ایزوگام، قیر و آسفالت نیز در پاییز امسال نسبت به تابستان سال جاری و نسبت به فصل مشابه سال قبل (پاییز ۹۷) به ترتیب با افزایش ۶.۲ و ۸.۹ درصدی روبه رو بوده و شیرآلات بهداشتی نیز در این دو شاخص به ترتیب رشد مثبت ۳.۷ و ۱۴.۴ درصدی داشته است.
بنا بر اعلام مركز آمار، در بخش خدمات ساختمانی در دو گروه خدماتی «نقاشی ساختمان» و «تأسیسات برقی» در پاییز امسال نسبت به پاییز سال قبل افزایش به ترتیب ۱۹.۸ و ۳۴.۱ درصدی داشته اند.
متن كامل گزارش مركز آمار ایران از تغییرات شاخص قیمت نهاده های ساختمان های مسكونی در پاییز ۹۸ را از اینجا ببینید.

1398/11/09
20:03:22
5.0 / 5
4651
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , قیمت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است