سرپرست مركز خدمات آموزشی وزارت بهداشت با اشاره به تاثیر نوسانات ارزی خبر داد

افزایش چند برابری تقاضای ورود دانشجویان به دانشگاه های داخل كشور

افزایش چند برابری تقاضای ورود دانشجویان به دانشگاه های داخل كشور به گزارش زارا سرپرست مركز خدمات آموزشی وزارت بهداشت از افزایش چندین برابری تقاضا برای ورود دانشجویان به دانشگاه های علوم پزشكی داخل كشور به سبب نوسانات ارزی آگاهی داد و اظهار داشت: هم اكنون 7000 دانشجوی ما در دانشگاه های خارجی مشغول تحصیل هستند كه حدود نیمی از آنها درخواست ادامه تحصیل در دانشگاه های داخل را دارند.


دكتر امیراحمد اخوان در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب به مهمترین خدمات مركز خدمات آموزشی وزارت بهداشت اشاره نمود و اظهار داشت: این مركز كلیه امور آموزشی مربوط به دانشجویان داخل و خارج از كشور، ارزشیابی مدارك و برخی خدمات مربوط به دانشجویی را انجام می دهد و پُر بازگشت كننده ترین مركز در وزارت بهداشت است.
ایشان سپس با تاكید بر اینكه بیشتر از 7000 دانشجو در خارج از كشور مشغول تحصیل هستند كه كمتر از نیمی از این دانشجویان درخواست مراجعت به دانشگاه های ایران را دارند اظهار داشت: كسانی كه پیش از سال 2019 آغاز به تحصیل كرده باشند و شرایط ورود به دانشگاه داخل را داشته باشند می توانند به كشور برگردند و این دانشجویان می توانند در سامانه های وزارت خارجه و وزارت بهداشت درخواست انتقال به دانشگاه داخل را ثبت كنند.
سرپرست مركز خدمات آموزشی وزارت بهداشت اشاره كرد: از زمانی كه دانشجویان متقاضی ورود به دانشگاه های داخل درخواست انتقال خودرا ثبت می كنند در یك فرآیند زمانی مشخص پرونده آنها مورد بررسی قرار می گیرد. برخی از این افراد برای ورود به كشور تایید می شوند و هر هفته پرونده 80 متقاضی برای مصاحبه به وزارت بهداشت ارجاع می شود و این افرد اگر در مصاحبه حداقل شایستگی لازم را داشته باشند به دانشگاه ها معرفی می گردند و دانشگاه می تواند از آنها مجدد مصاحبه بگیرد و در صورتی كه پذیرفته شدند اسامی آنها به وزارت بهداشت اعلام می شود.
دكتر اخوان اظهار داشت: درخواست ادامه تحصیل دانشجویان علوم پزشكی در دانشگاه های داخل كشور در مقایسه با سال های گذشته افزایش یافته و نوسانات ارزی در این تقاضا خیلی موثر بوده است. در واقع این درخواست ها نسبت به سال های قبل چند برابر شده است و چون خانواده ها كشش پرداخت هزینه های تحصیل در خارج از كشور ندارند در نتیجه مایل هستند فرزندان آنها به دانشگاه های داخل برگردند.
سرپرست مركز خدمات آموزشی وزارت بهداشت اشاره كرد: عمده تقاضاها برای بازگشت دانشجویان به دانشگاه های داخل در سه رشته پرمتقاضی یعنی "دندانپزشكی"، "داروسازی" و "پزشكی" است و با توجه به این كه این افراد در دانشگاه ها توزیع می شوند در نتیجه دانشگاه ها در مورد ظرفیت پذیرش این دانشجویان چندان مشكلی ندارند و معضلی در مورد ظرفیت پذیرش دانشجویان نداریم.1398/10/23
14:07:45
5.0 / 5
3984
تگهای خبر: آموزش , ارز , بهداشت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است