دكتر غفاری در نشست كارشناسان امور فرهنگی دانشگاه های تهران تاكید كرد

ضرورت بازبینی در كارهای فرهنگی و تنوع بخشی آنها با هدف جذب بیشتر دانشجویان

ضرورت بازبینی در كارهای فرهنگی و تنوع بخشی آنها با هدف جذب بیشتر دانشجویان زارا: معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست بانوان كارشناس امور فرهنگی دانشگاه های تهران، بر ضرورت بازبینی در كارهای فرهنگی و تنوع بخشی آنها با هدف جذب بیشتر دانشجویان تاكید نمود.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دكتر غلامرضا غفاری در این جلسه كه بامداد امروز (چهارشنبه) با حضور دكتر فروغ اسرافیلیان، مشاور امور بانوان معاونت فرهنگی و اجتماعی این وزارت و بانوان كارشناس امورفرهنگی دانشگاه های تهران در تالار شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار شد، با اشاره به اینكه بنیاد هر توسعه و پیشرفتی مرهون تلاش بانوان است، گفت: شما با قشر فرهیخته، جوان و نخبه كشور یعنی دانشجویان سروكار دارید و كارهای فرهنگی و اجتماعی این عزیزان را رسیدگی كرده و انجام می دهید و مطمئناً این تلاش شما در توانمندی و قوت بخشی آنها موثر است.

وی با اشاره به اینكه بی شك شما به انجام امور فرهنگی و تاثیرگذاری آن باید امیدوار باشید، اظهار داشت: آثار حوزه اجتماعی و فرهنگی كمیت پذیر نیستند ولی مطمئن باشید كارهای دیگری هم كه در واحدهای مختلف دانشگاه ها صورت می گیرد، نشات گرفته و مرهون انجام امور فرهنگی است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اشاره كرد: كارشناسان حوزه فرهنگی دانشگاه ها علاوه بر مهارت های تكنیكی باید از تفكر و بینش بالاتری نسبت به كارشناسان سایر بخش های دانشگاه برخوردار باشند.
دكتر غفاری اضافه كرد: انجام هر كاری نیازمند آمادگی ذهنی و روانی است كه تعیین كننده های كلیدی در هر امری هستند و كسی كه می خواهد تمدنی را بنا نهد پیش از هر چیز باید از منظومه ذهنی و فكری مناسبی برخوردار باشد تا بتواند آوردهای مناسب و مطلوبی را بنا نهد و كار خوب و مناسب فرهنگی، ساختن این ذهنیت و طراحی آن است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به اینكه امروز بخش چشمگیری از دانشجویان دانشگاه ها را بانوان می سازند، اظهار داشت: در نشست با فعالان دانشجویی و همین طور سایر دانشجویان دختر، عمده مطالبه و انتظارشان این بود كه آنگونه كه مناسب می باشد فعالیت ها و كارهای شان دیده نمی گردد و یكی از كارهای مهمی كه كارشناسان امور فرهنگی باید انجام دهند، ایجاد مكانیسم ها و سازوكارهایی است تا این ذهنیت دانشجویان از بین برود.

وی اشاره كرد: نخستین كسی كه دانشجویان درباب مسائل فرهنگی به وی بازگشت می كنند، كارشناس فرهنگی دانشگاه است و مراجعات و انجام كارها در مراحل بعدی هم حاصل عملكرد همین كارشناسان گرانقدر است.

دكتر غفاری در انتهای سخنان خود با تاكید بر ضرورت بازبینی تنوع بخشی به امور فرهنگی در دانشگاه ها جهت جلب بیشتر دانشجویان به این حوزه، ابراز امیدواری كرد با استمرار این جلسه ها و تعامل كارشناسان امور فرهنگی با یكدیگر و جمع بندی آراء و دیدگاه های آنان بتوان به راه كارهای مناسبی در جهت تقویت امور فرهنگی اهتمام ورزید.

برمبنای اعلام روابط عمومی وزارت علوم، در ادامه این جلسه بانوان كارشناس امور فرهنگی دانشگاه های تهران دیدگاه ها و نقطه نظرات خودرا با معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در بین گذاشتند.1398/10/12
23:54:32
5.0 / 5
4453
تگهای خبر: بانوان , دانشگاه , فناوری , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است