نقش دانشجویان در بررسی مشكلات اجتماعی و فرهنگی كشور

نقش دانشجویان در بررسی مشكلات اجتماعی و فرهنگی كشور به گزارش زارا معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تربیت مدرس یكی از دلیلهای كاهش كارهای سیاسی و فرهنگی دانشجویان در سال های اخیر را تخصیص كم بودجه عنوان نمود و اظهار داشت: این مسئله موجب بی انگیزگی و مشاركت نكردن آنها در برنامه های فرهنگی شده است.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دكتر محمد جواد ناطق با اشاره به اینكه كاهش بودجه های فرهنگی در این فعالیت ها موثر بوده ولی باید دلیل علاقه كم دانشجویان به مشاركت در برنامه های فرهنگی نیز بررسی شود، اظهار نمود: دانشگاه تلاش می كند برنامه های مختلف فرهنگی مانند نشریات، انجمن های علمی و اردوهای دانشجویی را فراهم آورد اما تنها ۱۰ درصد دانشجویان در این برنامه ها شركت می كنند.
وی درباره دلیل كاهش مشاركت دانشجویان در مسائل فرهنگی اظهار داشت: مشكلات بودجه در ارائه برنامه ها تاثیر گذاشته است برای اینكه قبل از این اردوهای سیاحتی و زیارتی، موسیقی، دوره های فنی و حرفه ای و مسابقات قرآنی در سطح دانشگاه و خوابگاه ها برگزار می شد ولی حالا این برنامه ها كاهش یافته است.
ناطق به جلسه ای كه با فراكسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی داشته، اشاره نمود و اضافه كرد: نمایندگان مجلس حالا در حال بررسی فضای فرهنگی دانشگاه ها هستند كه انتظار می رود به نتایج خوبی نیز برسند. ما نیز از آنها خواسته ایم حداقل بودجه فرهنگی دانشگاه را كاهش ندهند تا بتوان برای مسائل دانشجویان برنامه ریزی كرد.
وی درباره اینكه آیا دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس برای مشكلات اجتماعی و فرهنگی كشور كه در روزها و ماه های اخیر بیشتر آشكار شده است توانسته اند راهكارهایی ارائه دهند؟ اظهار داشت: تشكل های دانشجویی از اساتید علمی دانشگاه های مختلف برای مشكلاتی همچون افزایش قیمت سوخت دعوت نمودند اما مشاركت فعالی صورت نگرفت و بیشتر در چارچوب سخنرانی اساتید و مسئولان مشكلات بحث و بررسی گردید.
بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه تربیت مدرس، وی درباره اینكه آیا روحیه مطالبه گری در میان دانشجویان وجود دارد یا خیر؟ اظهار داشت: این روحیه در میان دانشجویان وجود دارد و تا زمانی كه در دانشگاه هستند تا اندازه ای دغدغه های خود و جامعه را بیان می كنند اما اینكه بعد از فارغ التحصیلی تا چه اندازه این روحیه حفظ می شود، به فضای كسب و كار آنها بستگی دارد.
منبع:

1398/10/02
20:01:44
5.0 / 5
4390
تگهای خبر: دانشگاه , شركت , قیمت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است