معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی در واكنش به اعتراض دانشجویان به كیفیت نامناسب غذا:

آفت نخود علت اصلی اعتراض!

آفت نخود علت اصلی اعتراض! به گزارش زارا به دنبال اعتراض تعدادی از دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی به كیفیت نامناسب غذای دانشجویی كه هفته گذشته صورت گرفت، معاون دانشجویی این دانشگاه ˮآفت نخودˮ را علت اصلی كیفیت پایین غذا عنوان نمود و اظهار داشت: كمیته بررسی این مورد در دانشگاه شهید بهشتی تشكیل شد و در نهایت كارگران مقصر، اخراج شدند و پیمانكار مربوطه هم به بخش حقوقی به منظور پیگیری مبحث از جنبه حقوقی و قراردادی ارائه شد.


دكتر صمد حاجی جباری درمورد تجمع اخیر دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی به كیفیت نامناسب غذای دانشجویی به ایسنا اظهار داشت: پس از اینكه چند روز گذشته متوجه شدیم دانشجویان به كیفیت پایین غذای دانشجویی اعتراض داشتند، از همان ابتدا پیگیری ها و بررسی های لازم در مورد مبحث صورت گرفت و همان شب هم كمیته بررسی علل و عوامل این مورد تشكیل شد.
وی در ادامه خاطرنشان كرد: اعتقاد ما در دانشگاه شهید بهشتی این است كه سلامت غذای دانشجویی و همینطور كیفیت مواد غذایی باید در اولویت قرار بگیرد. به همین جهت ما غذای اعتراضی دانشجویان را روز چهارشنبه به آزمایشگاه دانشگاه به منظور بررسی كیفیت ارسال كردیم و نمونه گیری های لازم انجام شد.
معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی، "آفت نخود" را علت اصلی و نهایی اعلام شده از جانب آزمایشگاه در پایین بودن كیفیت غذای دانشجویان عنوان نمود و اظهار داشت: آزمایشگاه پس از نمونه گیری و بررسی های لازم اعلام نمود كه از نخود معیوب در غذای دانشجویی استفاده شده و این نخود آفت داشته است و این آفت در شست وشوی پیش از پخت خارج نشده بود. بعلاوه بر اعلام نتیجه نهایی، مسؤلان دانشگاه شامل سرپرست دانشگاه، از انبار، رستوران و سایر مراكز بازدید انجام دادند و در نهایت جلسه مشورتی روز پنجشنبه با حضور نماینده دانشجویان تشكیل شد. اما علت نهایی اعلام شده یعنی "آفت نخود" به جمع بندی نهایی اعضا رسید.
دكتر حاج جباری همینطور تصریح كرد: در جلسه ای كه روز پنجشنبه هفته گذشته درمورد مبحث اعتراضی دانشجویان داشتیم، تصمیم بر این شد كه موارد نظارتی در دانشگاه جدی گرفته شود و همینطور اگر پیمانكار كوتاهی كرده باشد، بر مبنای قواعد موجود در مقررات برخورد می شود و پیمانكار هم متعهد شد نیروهایی كه در این حوزه كوتاهی كرده اند، اخراج كند و هم اكنون وضعیت پیمانكار هم در مرحله بررسی رسیدگی های حقوقی قرار دارد.
وی تصریح كرد: غذای اعتراضی دانشجویان آبگوشت بود و در شب توزیع این غذا برای حدود ۱۳۰۰ دانشجو غذای آبگوشت رزرو شده بود كه پس از اعتراض نزدیك به ۴۵۰ غذا به خوابگاه های سطح شهر توزیع نشد و غذای جایگزین بین تمامی دانشجویانی كه این آبگوشت را رزرو كرده بودند، ارسال شد.
معاون دانشجویی دانشگاه شهید بهشتی در انتها تصریح كرد: غذای فوق از لحاظ بهداشتی و پزشكی عملا ضرر و زیانی برای دانشجویان ایجاد نكرد و به آنها اعلام كردیم كه برخوردهای جدی با كسانی كه در این حوزه كوتاهی كردند، صورت خواهد گرفت.1398/09/17
21:14:34
5.0 / 5
4993
تگهای خبر: بهداشت , دانشگاه , كیفیت , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است