مطالبات دانشجویی در هفته دانشجو،

از مخالفت مسؤلان برای انتخاب شورای صنفی خوابگاه ها تا اجرای تصمیمات آموزشی ناگهانی در دانشگاه

از مخالفت مسؤلان برای انتخاب شورای صنفی خوابگاه ها تا اجرای تصمیمات آموزشی ناگهانی در دانشگاه به گزارش زارا دبیر سابق دانشجویان دانشگاه امیركبیر از مخالفت مسؤلان دانشگاه برای برگزاری انتخاباتی شورای صنفی دانشجویان این دانشگاه انتقاد نمود و اظهار داشت: با عنایت به اینكه دانشجویان مسئول این خوابگاه ها از جانب مسؤلان منصوب می شوند، ازاین رو نمی توانند نماینده دانشجویان برای پیگیری مسائل آنها به شمار بروند.


سرود ذاكر الحسینی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب به مهمترین مطالبات دانشجویان دانشگاه امیركبیر اشاره نمود و اظهار داشت: یكی از مهمترین خواسته های دانشجویان كه باعث چندین اعتراض و تجمع از جانب آنها در دانشگاه شد به بحث سنوات تحصیلی و قوانین آموزشی در دانشگاه امیركبیر است. دراین زمینه دانشجویان خواسته ها و مطالبات خویش را به صراحت اعلام نموده اند اما گاهی مشاهده می كردیم كه مسؤلان این اعتراض را نادیده گرفته و در مصاحبه ای عنوان می كردند كه دانشجویان به جذب دانشجو در پردیس های خودگردان دانشگاه معترض هستند.
وی در ادامه اشاره كرد: یكی از قوانین آموزشی كه دانشجویان را با محدودیت زیادی مواجه می كند بحث "هم نیاز كردن دروس" است. در واقع دانشجویانی كه دروس خویش را هم نیاز كنند نمی توانند بیشتر از 14 واحد درسی بردارند. به شكلی این قوانین نظیر قوانین مربوط به دانشجویان مشروط بود.
دبیر سابق شورای صنفی دانشجویان دانشگاه امیركبیر از تدوین بسته آموزشی توسط مسؤلان دانشگاه امیركبیر اطلاع داد و اظهار داشت: با عنایت به اعتراض دانشجویان به بحث دروس "هم نیاز" و محدودیت های آن، به تازگی مسؤلان دانشگاه بسته آموزشی را تعریف كردند كه جایگزین قوانین آموزشی قبلی شود و مقرر است این بسته از 30 آذر در دانشگاه اجرایی شود.
وی خاطرنشان كرد باآنكه هنوز جزئیات دقیق تدوین بسته آموزشی در دانشگاه امیركبیر اطلاع رسانی نشده است اما بر مبنای زمزمه هایی كه به گوش می رسد بنظر می رسد مضرات اجرایی این بسته بیشتر از منافع آن باشد، هر چند بحث "هم نیاز كردن دروس" در این بسته برداشته شده است اما در عوض مرحله انتخاب رشته دانشجویان طولانی تر شده و بنظر می رسد اجرای آن رضایت دانشجویان را همراه نداشته باشد.
ذاكر الحسینی از اجرای تصمیمات ناگهانی در دانشگاه امیر كبیر انتقاد نمود و اظهار داشت: متاسفانه هر قانون آموزشی كه در این دانشگاه تدوین شود بدون اینكه اطلاع رسانی لازم در مورد آن صورت گیرد به صورت یك دفعه و ناگهانی اجرا می شود و دانشجویان فرصتی برای تطبیق و سازگاری شرایط خود با قوانین جدید آموزشی را از دست می دهند.
وی در مورد طول سنوات تحصیلی در دانشگاه امیر كبیر هم اظهار داشت: بر مبنای مصوبه آموزشی موجود در این دانشگاه طول این سنوات تحصیلی برای دوره كارشناسی 10 ترم و كارشناسی ارشد هم 4 ترم است. باآنكه زمزمه های كاهش سنوات در دوره كارشناسی وجود دارد اما باید منتظر شد و دید بسته جدید آموزشی چه تصمیماتی در زمینه سنوات تحصیلی دارد.
این فعال دانشجویی همینطور از عدم برگزاری انتخابات شورای صنفی در خوابگاه های دانشگاه امیركبیر انتقاد نمود و اظهار داشت: با عنایت به اینكه حدود 27 خوابگاه در دانشگاه امیركبیر وجود دارد ازاین رو لازم است دانشجویان خوابگاهی هم شوراهای صنفی مخصوص خویش را داشته باشند تا مطالبات آنها از راه خود دانشجویان شورای صنفی پیگیری شود. چون كه شورای صنفی مركزی دانشگاه فرصت پیگیری مسائل دانشجویان خوابگاهی را ندارد.
دبیر سابق شورای صنفی دانشجویان دانشگاه امیركبیر اشاره كرد: یكی از مسؤلان علت مخالفت با برگزاری انتخابات شورای صنفی در خوابگاه های دانشگاه امیركبیر را اداره این خوابگاه توسط دانشجویان عنوان می كند و اعتقاد دارد چون مسؤلان خوابگاهی از بین خود دانشجویان انتخاب می شوند. ازاین رو حضور شورای صنفی ضرورتی ندارد؛ در صورتی كه این دانشجویان هم به صورت انتصابی از جانب مسؤلان در خوابگاه های انتخاب می شوند. ازاین رو نمی توانند نماینده سایر دانشجویان برای پیگیری مسائل آنها به شمار بروند.
وی در انتها با تاكید بر اینكه دانشجویان پسر در خوابگاه های دانشگاه امیركبیر با مشكلات رفاهی مواجهند، اظهار داشت: دانشجویان دختر هم قبل از اینكه با مشكلات رفاهی مواجه شوند با دخالت مسؤلان خوابگاه كه همان دانشجویان انتصابی این مراكز هستند مواجه می شوند و مدام از جانب این مسؤلان كنترل می شوند.1398/09/12
14:36:22
5.0 / 5
4270
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , زمینه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است