معاون نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها خبر داد

الزامی شدن آموزش های روانشناسی، حقوقی و اخلاقی پیش از ازدواج

الزامی شدن آموزش های روانشناسی، حقوقی و اخلاقی پیش از ازدواج به گزارش زارا معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها از الزامی شدن آموزش های روانشناسی، حقوقی و اخلاقی پیش از ازدواج آگاهی داد و اظهار داشت: در دانشگاه ها نیز 4 واحد درسی در این زمینه ارائه می شود.


حجت الاسلام صالحی در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب با اشاره به الزامی شدن آموزش های پیش از ازدواج اصرار كرد و اظهار نمود: در گذشته فقط مسائل مرتبط به مسایلی بهداشت حاملگی و زنانشویی آموزش داده می شد اما هم اكنون گذراندن سه سرفصل دیگر آموزشی شامل "مشاوره و روانشناسی"، "حقوق"، "اخلاق و احكام " پیش از ازدواج الزامی شده است.
او همینطور اشاره كرد: آموزش مسایل خانواده نباید لزوما به آموزش های پیش از ازدواج محدود شود این آموزش ها باید در پنج سال اول زندگی مشترك نیز جدی گرفته شود تا ستون های خانواده محكم تر شود.
معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اشاره كرد: مشكلی كه در ازدواج دانشجویی و سایر ازدواج ها وجود داشت این بود كه زوجین آموزش های اولیه پیش از ازدواج رو نمی گذراندند. اما حالا این آموزش ها در اغلب استان های كشور شروع شده و نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها در جریان اغلب این برنامه های استانی قرار دارد و مربیان نیز آموزش های اولیه را در این زمینه دیده اند. تمامی زوجین بدون داشتن گواهی این آموزش ها اجازه ثبت ازدواج را ندارند.
صالحی تصریح كرد: آموزش های پیش از ازدواج كه الزامی است در شش ساعت به زوجین ارائه می دهند و مربیان نیز باید علاوه بر داشتن صلاحیت های اخلاقی و عمومی در عرصه علمی نیز سرشناس باشند و این اقدام با همكاری دستگاه های مشخص در حال پیگیری است و نهاد نمایندگی رهبری با عنایت به ظرفیت دانشگاهی خود به وزارت بهداشت در شناسایی اساتید این عرصه شامل حقوق، روانشناسی و اخلاق كمك می نماید.
معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها از ارائه 4 واحد درسی در حوزه آموزش ازدواج در دانشگاه ها آگاهی داد و اظهار داشت: ما درسی با عنوان "دانش خانواده" كه نهاد متولی آن است و همین طور درس مهارت های زندگی در دانشگاه ها ارائه می شود.
منبع:

1398/08/23
09:58:57
5.0 / 5
4575
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است