معاون سازمان امور دانشجویان خبر داد

برنامه وزارت علوم برای انتخاب دانشجوی نمونه مهارتی

برنامه وزارت علوم برای انتخاب دانشجوی نمونه مهارتی به گزارش زارا معاون سازمان امور دانشجویان از برنامه وزارت علوم برای انتخاب دانشجوی مهارتی در سال آینده اطلاع داد و اظهار داشت: آمار متقاضیان حضور در جشنواره امسال ظرف چند روز آینده اعلام می شود.


دكتر محمد رضا علم در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب از اتمام مهلت ثبت نام جهت شركت در بیست و هشتمین دوره جشنواره دانشجویی نمونه تا آخر امروز 20 آبان اطلاع داد و اظهار داشت: تمامی دانشجویان متقاضی شاغل به تحصیل در دانشگاه های دولتی و غیرانتفاعی و پژوهشكده های تابع وزارت علوم، همینطور دانشگاه های پیام نور و فرهنگیان تا آخر امروز فرصت دارند نسبت به ثبت نام در این جشنواره اقدام نمایند.
ایشان در ادامه خاطرنشان كرد: دانشجویان علاقمند برای حضور در بیست و هشتمین دوره جشنواره دانشجویی نمونه باید ابتدا در دانشگاه های خود ثبت نام كنند و پس از اتمام فرصت ثبت نام دانشگاه ها اسامی آنها را به سازمان امور دانشجویان اعلام می كند در واقع آمار نهایی متقاضیان جشنواره این دوره ظرف چند روز آینده اعلام می شود.
معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: در اولین مرحله انتخاب دانشجویان نمونه، دانشجویان متقاضی در سطح دانشگاه به رقابت می پردازند و آن دسته از دانشجویانی كه بیشترین امتیازات را بر مبنای آئین نامه كسب كرده اند، بعنوان برگزیدگان دانشگاهی مورد تقدیر دانشگاه قرار می گیرند و آن تعداد از متقاضیان كه شرایط معرفی به مرحله دوم را كسب كرده اند به دبیرخانه مركزی معرفی می گردند.
وی تصریح كرد: مرحله دوم جشنواره دانشجوی نمونه در سطح دانشگاه های تابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در پنج گروه علوم انسانی، فنی و مهندسی، علوم پایه، كشاورزی و دامپزشكی، هنر در مقاطع مختلف انجام می شود كه بعد از ارزیابی داوران كشوری در نهایت دانشجویان نمونه كشوری انتخاب و معرفی می گردند.
معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان به تغییرات برگزاری بیست و هشتمین دوره جشنواره دانشجویی نمونه اشاره نمود و اظهار داشت: با عنایت به این كه شیوه نامه این جشنواره تغییراتی داشته ازاین رو ما در جشنواره امسال در بخش های علمی و فرهنگی شاخصهای گزینش دانشجویان را بازبینی كردیم اما اصول كلی جشنواره همان اصول سال های گذشته است و تغییراتی چندانی نداشته است.
دكتر علم با تاكید بر این كه ظرفیت محدودی جهت شركت در بیست و هشتمین دوره جشنواره نمونه اعلام نكردیم اظهار داشت: آمار نفرات برگزیده در جشنواره امسال هنوز معلوم نیست اما سال قبل تعداد 27 نفر دانشجو از وزارت علوم و 13 نفر از وزارت بهداشت بعنوان برگزیده انتخاب شدند. كه البته امسال امكان دارد این آمار كمتر و یا حتی بیشتر شود.
معاون امور دانشجویان از برنامه امسال برای قرار دادن گزینه ای در جشنواره دانشجویی نمونه برای انتخاب دانشجویان مهارتی اطلاع داد و اظهار داشت: برنامه ما این است كه در سال آینده از بین دانشجویان دانشگاه های علمی كاربردی و فنی و حرفه ای و حتی آزاد هم افرادی بعنوان دانشجویی نمونه انتخاب گردد اما در برنامه امسال دانشجوی نمونه مهارتی نداریم.1398/08/19
21:26:51
5.0 / 5
4194
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است