در همایش دانشجویان نوورود علوم پزشكی مشهد عنوان شد

ضرورت ارتباط خانواده ها با دانشگاه

ضرورت ارتباط خانواده ها با دانشگاه زارا: مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشكی مشهد در همایشی كه به منظور اشنایی والدین دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشكی مشهد با فضا و امكانات دانشگاه برگزار شده بود، بر لزوم ارتباط خانواده ها با دانشگاه تاكید نمود.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دكتر صالح مقدم در همایشی كه به منظور اشنایی والدین دانشجویان جدیدالورود دانشگاه علوم پزشكی مشهد با فضا و امكانات دانشگاه برگزار شده بود، با اشاره به اینكه درگیر شدن والدین در سوژه هدایت علمی و اجتماعی دانشجویان موثر است، بیان كرد: دانشگاه علوم پزشكی مشهد با همراهی والدین محیط مناسبی را برای رشد و بالندگی فرزندانتان فراهم می آورد.
مسئول ستاد استقبال از دانشجویان ورودی جدید با اشاره به اینكه دانش آموختگان دانشگاه علوم پزشكی مشهد در حقیقت همكاران آینده در حوزه سلامت مردم هستند، اظهار نمود: هنرمندی دانشگاه در تربیت علمی و حرفه ای دانش آموختگان به شكلی است كه بهترین متون علمی توسط بهترین اساتید به دانشجویان آموزش داده می شود؛ اما برای پذیرش نقش در سازمان و آموزش روحیه مسئولیت پذیری همراهی والدین نیاز است.
وی با اشاره به اینكه دانشگاه علوم پزشكی مشهد جزو بهترین دانشگاه های كشور است، اشاره كرد: بیشتر از ۱۰ هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در این دانشگاه آموزش می بینند و بالاترین سطوح آموزش تخصصی در این مركز آموزشی به دانشجویان ارائه می شود.
دكتر صالح مقدم با اشاره به اینكه در مشهد دانشكده های پزشكی، پرستاری و مامایی، علوم پیراپزشكی، دندان پزشكی، طب سنتی و ۴ دانشكده اقماری در شهرستانهای كاشمر، قوچان، درگز و خواف دانشجو پذیرش و آموزش می دهد، اظهار نمود: علاوه براین دانشگاه علوم پزشكی مشهد مسئولیت فوق العاده سنگین ارائه خدمات درمانی و بهداشتی را نیز برعهده دارد و نزدیك ۳۰ هزار نفرتحت پوشش این دانشگاه به مردم خدمت می كنند.
مدیر امور دانشجویی دانشگاه علوم پزشكی مشهد با اشاره به اینكه به منظور رفاه حال دانشجویان در سه وعده غذایی با سه منو غذایی از دانشجویان با مبلغ بسیار اندك پذیرایی می شود، اظهار داشت: ورود و خروج دانشجویان به فضای خوابگاهی به خصوص برای دختران دانشجو با ضوابط خاصی انجام می شود علاوه براین شرایط هتلینگ خوابگاه ها به منظور رفاه حال دانشجویان در حد مطلوبی قرار دارد.
در ادامه حجت الاسلام طباطبائی، مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشكی مشهد با اشاره به اینكه والدین مانند باغبانی كه نهال نورس خودرا در مرحله شكوفایی می بیند از این لحظه لذت می برند، عنوان كرد: مشكلات فرزندان با بزرگ شدن آنها نیز بزرگ می شود بدین سبب نباید والدین این طور تصور كنند كه فرزندانشان پس از ورود دانشگاه نیاز به حمایت عاطفی و معنوی ویا آموزش مهارت های اجتماعی ندارند، برای اینكه مسئله اجتماعی شدن دانشجویان با ورود به دانشگاه مطرح می شود.
وی افزود: والدین نباید هیچ وقت در هیچ مقطع تحصیلی اطمینان كامل از شرایط آموزشی و یا فرهنگی فرزند خود داشته باشند برای اینكه در محیط های آموزشی با وجود دلسوزی مسئولان به خاطر حجم بالای دانشجویان نمی توان رسیدگی مانند رسیدگی والدین به دانشجویان ابراز شود.
مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشكی مشهد با اشاره به اینكه ارتباط دختر وپسر در محیط دانشگاهی پیش می آید، برای پیش گیری از چالش ها در این عرصه خانواده و به خصوص پدر خانواده باید رابطه عاطفی خودرا با فرزندانش داشته باشد، بیان كرد: دانشگاه نیاز علمی و تحصیلی دانشجویان را به صورت حداكثری پیگیری می كند اما در حوزه مسائل عاطفی ومعنوی مسئولیت اصلی برعهده خانواده است.
وی با اشاره به اینكه اگر دانشجو در محیط منزل پاسخ عاطفی خوبی را دریافت نكند این مساله را در بیرون از خانواده جستجو می كند، اظهار داشت: برای حضور فرزندان در منزل والدین برنامه داشته باشند و در محیطی دور از رسانه های جمعی و فضای مجازی فضای گفتگو بین اعضای خانواده ایجاد شود.
حجت الاسلام طباطبائی اظهار نمود: نیازمعنوی فرد نیز باید در بستر خانواده تامین گردد و از تاثیر نماز بر سلامت جسم و روان نیز نباید غافل شد بدین سبب مسئله مهارت اجتماعی برای ورود به فضای اجتماع، دانشگاه و یا تشكیل خانواده و نیاز معنوی و عاطفی فرد باید در نهاد خانواده تامین گردد تا دانشجو گرفتار چالش های اجتماعی در محیط دانشگاهی نشود.
علاوه براین در همایش والدین دانشجویان و مسئولان دانشگاه علوم پزشكی مشهد، والدین با برنامه های فرهنگی وفوق برنامه دانشگاه آشنا شدند كه دانشجویان برای آشنایی با مهارت های ارتباطی و اجتماعی می توانند از آنها استفاده كنند.
به گزارش وبدا، طرح رویش یكی از فعالیتهای فوق برنامه دفتر نهاد رهبری در دانشگاه علوم پزشكی مشهد است كه در چارچوب برنامه های اردویی مهارت های مختلفی همچون حل مسئله، اصول كارتیمی، لزوم كارفرهنگی وتشكلی، سبك زندگی اسلامی، مهارت تفكر نقاد، آشنایی با شبكه های اجتماعی، مدیریت استرس، اصول وبایسته های فرهنگی و تشكلی از آن جمله است.
منبع:

1398/07/10
15:59:29
5.0 / 5
3965
تگهای خبر: آموزش , برند , بهداشت , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است