پاسخ معاون دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی به برخی ادعاهای مطرح شده

اینشتین هم نمی تواند صرف اعتبار علمی وارد دانشگاه شود، فروش صندلی را ثابت كنند، استعفا می دهم

اینشتین هم نمی تواند صرف اعتبار علمی وارد دانشگاه شود، فروش صندلی را ثابت كنند، استعفا می دهم به گزارش زارا معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی با تاكید بر اینكه ادعای فرد «متقلب دانشجونما» در دانشگاه در خصوص كسب مجوز حضور در كلاس های آموزشی با اعتبار رزومه علمی حقیقت ندارد، اظهار داشت: حتی اینشتین هم چنین مجوزی ندارد و ادعای مطرح شده از اساس كذب است.


دكتر محسن ضیایی در گفت و گو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب در پاسخ به برخی اتهامات وارد شده از طرف «دانشجوی قلابی» دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، تاكید كرد: این فرد دستگیر شده در فایل فضای مجازی خود یكسری اتهامات را مقابل دانشگاه وارد كرده اند كه باید بگویم فردی كه متقلب است و بدون اجازه وارد یك تشكیلات می شود آن شخص باید دانشجو بودن خودرا در دانشگاه به اثبات برساند یا اینكه دانشگاه باید ثابت كند او دانشجو بوده است. آنچه كه دانشگاه به دنبال آن است این است كه بررسی و اعلام نماید چگونه فردی بدون مراحل قانونی، ثبت نامی و... وارد محیط دانشگاه می شود. بدین سبب جزئیات چگونگی ورود این فرد به دانشگاه و حضور در كلاس های آموزشی در دست بررسی می باشد و هنوز به جمع بندی نهایی در این زمینه نرسیده ایم.
وی همین طور اشاره كرد: این فرد اگر ادعایی درباب پرداخت مبلغی به دانشگاه در مقابل كسب امتیاز تحصیلی داشته باشد باید به اثبات برساند كه به چه فرد یا افرادی چه مبلغی را پرداخت كرده است. بااینكه ما این مساله را تكذیب نمی نماییم كه اگر فردی بدون رعایت ضوابط وارد مجموعه ای می شود قاعدتا امكان دارد ارتباطات ناسالمی با بعضی از افراد به وجود آورده باشد و این مساله نیز در دست بررسی می باشد.
ضیایی درباب ادعای این فرد كه با رزومه علمی مجوز پذیرش در دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی را دریافت كرده است، اظهار داشت: چنین ادعایی به هیچ عنوان امكان پذیر و پذیرفتنی نیست چونكه حتی اینشتین هم نمی تواند صرف این ادعا در مجموعه ای پذیرفته شود و فردی كه بخواهد دانشجو بشود باید در تمامی مراحل و آزمون های علمی و ثبت نامی شركت كرده باشد و از همان ابتدای ورود به دانشگاه تا فارغ التحصیلی مرتب كدهای ورودی او ثبت می شود، بدین سبب در كشور ما به هیچ عنوان هیچ فردی نمی تواند بدون طی مسیر صحیح و قانونی وارد دانشگاه شود خصوصاً این مساله در دانشگاه های دولتی به هیچ عنوان شدنی نیست چه برسد به اینكه در بهترین دانشگاه و تاپ ترین رشته علوم تجربی حضور داشته باشد.
به گفته معاون دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی، این فرد ارتباط سیستماتیك یا سامانه ای با دانشگاه نداشته است بدین سبب هر رابطه ای هم كه وجود داشته، اختتام آن بن بستی بیش نبوده و هم اكنون سوال ما این است كه چرا زمان دستگیری این فرد متقلب طولانی شده است و ایشان مدت زیادی در كلاس ها حضور پیدا كرده است.
وی تاكید كرد: افراد عادی نیز امكان دارد بتوانند چندین جلسه در كلاس آموزشی كه ۵۰ یا ۶۰ دانشجو در آن حضور دارد، حضور داشته باشند اما نمی گردد فردی بطور ادامه دار در این كلاس ها حاضر شود، این مساله بسیار جدی در حال پیگیری است.
ضیایی با ییان اینكه هیچ فردی نمی تواند با ادعای اینكه رزومه علمی دارد وارد محیط آموزشی شود، افزود: به هیچ عنوان هیچ استاد، رئیس دانشكده، حتی رئیس دانشگاه یا شخص وزیر بهداشت نیز نمی تواند مجوز حضور فردی در دانشگاهی را بدون طی مراحل و چارچوب قانونی صادر كند بدین سبب به هیچ عنوان این ادعا كه شخصی از اساتید در دانشگاه مجوز حضور در كلاس را دریافت كرده است، حقیقت ندارد.

پاسخ به ماجرای فروش صندلی بعنوان دانشجویان انتقالی
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی درباب ادعای مطرح شده در خصوص فروش صندلی به برخی افراد با عنوان دانشجویان انتقالی از خارج از كشور نیز اظهار داشت: جذب این دانشجویان سازوكار و روند خاص خودرا دارد. پس از طی مراحل قانونی در وزارت بهداشت، نامه ای برای حضور این دانشجویان در دانشگاه ها صادر می شود، بدین سبب خارج از این چارچوب هیچ دانشجویی در دانشگاه علوم پزشكی شهید بهشتی یا هر دانشگاه دیگری نمی تواند حضور داشته باشد یا امتیاز صندلی خریداری كند. اگر كسی اسامی این افراد را اعلام نماید من همان روز استعفا خواهم داد.
دكتر ضیایی اشاره كرد: قسمتی از این حادثه پیش آمده به بی مبالاتی مسئولان دانشكده برمی گردد كه آنرا بررسی می نماییم. اگر فردی در این راه بی مبالاتی و یا تخلف كرده باشد باید پاسخگو باشد و دانشگاه نیز با آنها برخورد خواهدنمود. اما من این اطمینان را می دهم كه این فرد هیچ ارتباط سیستماتیك با دانشكده یا دانشگاه نداشته است و حتی در بررسی های امروز من مشخص شد هیچ مكاتبه رسمی از جانب آن فرد با دانشكده، دانشگاه و یا وزارت بهداشت وجود ندارد، اما همان گونه كه عنوان كردم اینكه این فرد با افرادی در حراست، كارشناسان آموزش یا اعضای هیأت علمی ارتباط غیررسمی داشته یا نه در دست بررسی می باشد و نتایج این بررسی ها اساسا اعلام خواهد شد.
وی با دانشجو نما خواندن این فرد اظهار داشت: حضور در كلاس های آموزشی از لحاظ سیستم قضایی جرم خاصی نیست و فرد عمل مجرمانه ای امكان دارد انجام نداده باشد بااینكه از نظر نظامات داخلی دانشگاه این فرد اقدام خلاف مقررات انجام داده است اما بتازگی اتهاماتی را به دانشگاه وارد كرده است كه بر این اساس دانشگاه مقابل این فرد اعلام جرم خواهدنمود و هم اكنون نیز بخش حقوقی، آموزش و حراست دانشگاه درگیر این مساله هستند چونكه اگر كسی مقابل نهاد یا تشكیلاتی ادعاهایی را مطرح كند باید به لحاظ قانونی بتواند این ادعا را ثابت كند.
منبع:

1398/06/27
22:21:09
5.0 / 5
4131
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است