در گفت وگو با زارا اعلام شد

برگزاری جشنواره ای با محوریت تجاری سازی پروپوزال های دانشجویی، استقراربرگزیدگان درپارك تربیت مدرس

برگزاری جشنواره ای با محوریت تجاری سازی پروپوزال های دانشجویی، استقراربرگزیدگان درپارك تربیت مدرس به گزارش زارا جشنواره ˮاستارپوزالˮ با محوریت تجاری سازی رساله ها و رساله ها، حل معضلات كشور و كمك به برقراری ارتباط هرچه بیشتر دانشگاه با صنعت، به همت پارك علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس برگزار می گردد و مخاطبان آن دانشجویان سراسر كشور هستند.


نازنین داراب زاده، دبیر جشنواره استارپوزال در گفتگو با ایسنا با اشاره به برگزاری این جشنواره به ریاست دكتر مسعود ابراهیمی، رئیس پارك علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس توضیح داد: "استارپوزال " تلفیقی از دو كلمه "استارتاپ" و "پروپوزال" است و این جشنواره با هدف جهت دهی به پروپوزال ها و تعریف هدفمند رساله های كارشناسی ارشد و رساله های دكتری برگزار می گردد.
وی تصریح كرد: در واقع محور اصلی جشنواره استارپوزال این است كه از راه جهت دهی هدفمند پروپوزال ها، خروجی مطلوبی از مدت زمان طولانی ای كه دانشجو صرف امور پژوهشی كرده و همینطور هزینه هایی كه در این راه صرف می كند، حاصل شود.
دبیر این جشنواره اظهار داشت: منظور از خروجی مطلوب این است كه این رساله یا رساله معضلی از مسائل كشور را حل كند یا قابلیت تجاری سازی داشته باشد و شغل یا كسب و كاری ایجاد كند.
امكان مشاركت دانشجویان از سراسر كشور/تاریخ برگزاری همایش "ایده تا بازار"
داراب زاده با اشاره به اینكه جشنواره فوق در سطح ملی برگزار شده و مشاركت عموم دانشجویان و فارغ التحصیلان از سراسر كشور در آن امكان پذیر است، اظهار داشت: داوطبان می توانند از راه سایت پارك به نشانی mstpark.com (قسمت رویدادها) به صورت مجانی در جشنواره ثبت نام كنند.
وی با اشاره به اینكه در ادامه راه دوره های توانمندسازی برای دانشجویان برگزار می شود، اظهار نمود: در این دوره ها معیارهای انتخاب یك ایده خوب به شركت كنندگان آموزش داده شده و تا قرار گرفتن آنها در راه صحیح در كنارشان خواهیم بود.
دبیر جشنواره استارپوزال اظهار داشت: همایش "ایده تا بازار"، نخستین همایش جشنواره استارپوزال است كه در تاریخ ۲۴ شهریور در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می گردد و كارآفرینان موفق در آن به عرضه سخنرانی می پردازند. شركت در این همایش ها برای تمام كسانی كه در جشنواره ثبت نام كرده اند، الزامی است.
داراب زاده خاطرنشان كرد: شركت در كلیه همایش ها برای متقاضیان مجانی است و مبلغ ۳۰ هزار تومان حق ثبت نام كه در ابتدا برای ثبت آمار متقاضیان از ایشان دریافت می شود، در روز همایش به همراه گواهی معتبر شركت در همایش به افراد بازگردانده می شود.


برگزاری همایش دوم جشنواره در ۱۷ مهر ماه
وی از همایش دوم جشنواره استارپوزال با عنوان "گپ و گفت كارآفرینی" یاد كرد و توضیح داد: این همایش هم در تاریخ ۱۷ مهر ماه در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می گردد و در آن گروهی از كارآفرینان موفق در زمینه ها و رشته های مختلف حضور پیدا كرده و به گپ و گفت با شركت كنندگان پرداخته و به سؤالات آنها پاسخ می دهند.
وی با اشاره به اینكه پس از برگزاری این دو همایش نوبت به دریافت پروپوزال ها می رسد، اظهار داشت: شركت كنندگان در جشنواره پس از طی مسیر ذكر شده تا تاریخ ۳۰ مهرماه فرصت دارند پروپوزال های خویش را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند و بعد از آن تیم های تخصصی داوری متشكل از اساتید و كارآفرینان برتر، آثار را در سه مرحله داوری می كنند. از آنجائیكه این جشنواره عمومی است، افراد با تخصص ها و گرایش های مختلف برای داوری انتخاب می شوند.
داراب زاده تشریح كرد: در مرحله اول پروپوزال ها از جانب اساتید دانشگاه غربالگری می شوند؛ چون كه این پروپوزال ها باید از نوع دانشگاهی باشد كه بتوان با آنها پژوهش انجام داد. مرحله دوم داوری با حضور افراد متخصص از رشته های مختلف و به صورت مشورتی در یك روز انجام می شود تا از میان تمام طرح های ارسالی در رشته های مختلف، برترین ها به صورت عادلانه انتخاب شوند؛ افراد برگزیده این مرحله، وارد دوره توانمندسازی شده و به آنها آموزش می دهیم كه اصول عرضه یك ایده به مخاطب چگونه است تا بتوانند با ابزارهای بصری و فن بیان توجه سرمایه گذار را جلب كنند.
وی ادامه داد: همزمان با هفته پژوهش، اختتامیه جشنواره استارپوزال و مرحله سوم داوری برگزار می گردد. در مراسم اختتامیه، از مسئولین وزارت عتف، معاونت علمی و فناروی ریاست جمهوری، مدیران شتاب دهنده های بزرگ و سرمایه گذاران موفق دعوت می شود كه البته حضور این افراد، بزرگ ترین جایزه برای شركت كنندگان بشمار می رود و حلقه ارتباط دانشگاه و صنعت در اینجا كامل می شود.
جوایز نفیس و اولویت ورود به پارك علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس برای برگزیدگان جشنواره
دبیر جشنواره استارپوزال اظهار داشت: شركت كنندگان در مرحله نهایی جشنواره در مراسم اختتامیه به عرضه كوتاهی از ایده خود می پردازند و بر مبنای رأی داوران، رتبه بندی (۱ تا ۱۰) می شوند. ما به تمام این ۱۰ نفر جوایز نقدی نفیسی اهدا می نماییم كه جایزه نفر اول معادل ۱۵ میلیون تومان، نفر دوم ۱۲ میلیون تومان، نفر سوم ۹ میلیون تومان و نفر چهارم تا دهم هم معادل ۳ میلیون تومان است.
داراب زاده تصریح كرد: این افراد همینطور حمایت های معنوی همچون اولویت ورود به پارك علم و فناوری دانشگاه تربیت مدرس را پیدا می كنند كه خالی از لطف نیست؛ چون كه هم اكنون افراد بسیاری در صف ورود به پارك هستند و این امر مستلزم داوری و طی زمان است.
وی افزود: علاوه بر این ها در صورتیكه ایده دانشجویان از جذابیت كافی برخوردار باشد و مورد پسند سرمایه گذاران یا شتاب دهنده ها قرار گیرد، آنها می توانند با دانشجو یا استاد راهنمای او ارتباط برقرار كرده و روی ایده دانشجو سرمایه گذاری كنند. چنین دانشجویی علاوه بر اینكه مدرك خویش را از دانشگاه دریافت می كند، هزینه پیاده سازی ایده خویش را هم دریافت كرده و این ایده بعداً به شغل آینده او تبدیل می شود و در واقع با یك تیر چند هدف زده است.
دبیر جشنواره استارپوزال تصریح كرد: رایزنی هایی انجام دادیم كه این جشنواره سال های آینده هم در ابعادی گسترده تر و به صورت تخصصی تر برگزار گردد. این در شرایطی است كه جشنواره در اولین سال برگزاری خود (امسال) به صورت عمومی برگزار می گردد و ما شرایط یكسان داوری برای تمام رشته ها را لحاظ كرده ایم. بنابراین داوران و میهمانان جشنواره هم از رشته های مختلف دعوت شده اند.
داراب زاده در انتها افزود: هم راستا با بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و در شرایط كنونی كه به شدت بر حل معضلات كشور از راه دانشگاه ها تاكید می شود و از جانب دیگر در زمانی كه برای حل معضل بیكاری باید تمركز بر شركت های فناور و دانش بنیان افزایش یابد؛ امیدواریم صدای این جشنواره به گوش دورترین دانشگاه های كشور هم برسد تا همه دانشجویان كشور بتوانند از این فرصت بهره مند شوند و همقدم با دانشجویان، باور زیبای "ما می توانیم" را بار دیگر محقق نماییم.1398/06/11
14:32:34
5.0 / 5
4599
تگهای خبر: آموزش , بازار , برتر , جایزه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است