رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها:

اصلاح درونی از لازمه های تشكل های دانشجویی است

اصلاح درونی از لازمه های تشكل های دانشجویی است زارا: رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: توجه به تطبیق شاخص ها و اصلاح درونی و مواظبت از انحرافاتی كه امكان دارد در راه هر حركت جمعی رخ دهد از لوازم كار تشكیلاتی است.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در بیستمین نشست اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل با اشاره به چگونگی شكل گیری این اتحادیه اظهار داشت: یك زمان عده ای تلاش كردند تا انجمن های اسلامی را كه در ابتدای انقلاب با نگاهی شتاب بخش در جهت حركت انقلاب اسلامی شكل گرفته بود و بركت هایی مانند دانشجویان پیرو خط امام را در مقاطعی به همراه داشت را از مسیر خود جدا كنند.
رستمی در ادامه با اشاره به حركت دانشجویان در این زمان برای بازگشت تشكل های دانشجویی به مسیر اصیل انقلابی و اسلامی تصریح كرد: درستی این حركت زمانی بیشتر دیده شد كه بخشی از انجمن های اسلامی بعد از مدتی گرفتار مشكلاتی مانند نزدیك شدن به جریان معارض و پناهندگی به نظام سلطه شدند.
وی ادامه داد: توجه به تطبیق شاخص ها و اصلاح درونی و مواظبت از انحرافاتی كه امكان دارد در راه هر حركت جمعی رخ دهد از لوازم كار تشكیلاتی است. در این راه نظارتی انقلابی و هوشمندانه در جریان حركت لازم است.
بیانیه گام دوم و مأموریت جوان ها
رستمی در ادامه اظهار داشت: مقام معظم رهبری از گام دوم انقلاب اسلامی بعنوان گام دوم خودسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی تعبیر كردند. بیانیه ماموریتش برعهده جوانان است. البته این كه بیانیه گام دوم خطاب به جوانان صادر می شود نافی از رسالتها و مأموریت های غیر جوانان نیست. این حركت حركت پر شتاب و دامنه دار است.
وی افزود: برخی به اشتباه از این بیانیه تلقی كردند كه رهبر انقلاب دیگر هیچ ماموریتی را به غیرجوان ها واگذار نخواهند كرد و همین مبحث سبب شد از برخی انتصاب های ایشان تعجب كنند.
بیانیه گام دوم به معنای حذف غیرجوان ها نیست
رستمی اظهار داشت: برای مثال در دیدار رهبر معظم انقلاب با جهادگران یكی از سوالاتی كه از ایشان پرسیده شد این بود كه با عنایت به جوانگرایی كه در بیانیه گام دوم آمده است چرا در بعضی از انتصاب ها از افرادی استفاده می شود كه جوان نیستند. رهبر انقلاب هم در این نشست در پاسخ با تاكید بر اینكه نباید ابتدای انقلاب و الان را با یكدیگر مقایسه كرد فرمودند: ما انقلاب را در حالی شروع كردیم كه افرادی كه با تجربه بودند و می توانستند بار مسئولیت را بر عهده بگیرند زیاد نبودند. اما امروز ما تجربه بلندی داریم و نمی توانیم نسبت به این تجریه ها بی تفاوت باشیم. خطاب بیانیه به جوان ها به معنای استفاده نكردن از افرادی كه غیر جوان هستند، نیست.
ملزومات «آتش به اختیار» بودن
حجت الاسلام والمسلمین رستمی در ادامه با اشاره به استفاده نادرست بعضی از شعارهای «آتش به اختیار» اظهار داشت: مقام معظم رهبری به جوانان فرمودند آتش به اختیار عمل كنید. اما یك عده فهمیده و یك عده از روی تعمد تلاش كردند تا این مورد را منحرف كنند و آنرا به معنای حركت غیر قانونی، حركت های بدون محاسبه، بی تدبیری و سنگ اندازی در بدنه اجرایی كشور مطرح كنند.
نماینده رهبر انقلاب در دانشگاه ها افزود: این در حالی بود كه رهبر انقلاب تعریف دقیقی از این عبارت داده و گفتند: در جایی كه قوای تصمیم گیری و عاقله درست و دقیق عمل نمی كند آنجا باید نیروهای دغدغه مند و دارای توانایی بر مبنای تدبیر و دقت و با توانایی، آتش به اختیار میدان را رها نكنند.
به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، وی ادامه داد: اگر تشكل های دانشجویی احساس كردند بدنه سیاستگذار و تصمیم گیر چه در قوه های مجریه، قضاییه و مقننه و چه در شوراهای عالی به وظایف خود عمل نمی كنند و یا دارای اختلالاتی هستند، آنگاه است كه نمی توانند دست بر روی دست بگذارند و باید بر مبنای تشخیص درست و با تدبیر و عقلانیت عمل كنند. رهبر انقلاب در نكاتی مانند مطالبه شفافیت توسط تشكل های دانشجویی حركت های جوانان را تحسین می كنند.
منبع:

1398/05/19
18:29:01
5.0 / 5
4876
تگهای خبر: دانشگاه , لوازم , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است