دانشجویان دانشكده خبر در بیانیه ای خواستار شدند

دولت جایگاه هویتی این نهاد آموزشی را حفظ كند

دولت جایگاه هویتی این نهاد آموزشی را حفظ كند زارا: با عنایت به مصوبه شورای عالی اداری ریاست جمهوری، برای انحلال نهادهای آموزشی وابسته به دولت، دانشجویان و دانش آموختگان دانشكده خبر با انتشار اطلاعیه ای از دولت برای حفظ جایگاه هویتی این نهاد آموزشی درخواست مساعدت كردند.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، دانشجویان و دانش آموختگان دانشكده خبر با انتشار اطلاعیه ای خطاب به دولت، به مشكلات مختلفی كه برای جایگاه هویتی این نهاد آموزشی با سابقه به وجود آمده اشاره كرده و این مساله را مطرح كرده اند كه «برایمان عجیب است كه متولیان این نهاد مهم آموزشی كه تعیین تكلیف كننده نهاییِ هویت، ریاست و اعتبارات آن است، تابحال در حل مشكل هویتی این نهاد با سابقه و موثر در پرورش فعالان رسانه ای در كشور، اقدامی انجام نداده اند»
در متن این بیانیه آمده است: «دانشكده ما ۲۲ سال است كه در راه تربیت نیروهای متعهد حوزه رسانه و ارتباطات از موفق ترین ها بوده؛ افزون ‎ بر این، بیشتر از ۵۰۰۰ دانش آموخته داشته كه بیشتر از ۴۰۰ تن از آنان در رده های مهم رسانه ای و سازمانی و علمی –ازجمله مدیركل روابط عمومی وزارت خانه ها، بانك ها، سازمان ها و نهادهای دولتی و خصوصی، سردبیر نشریات و خبرگزاری ها و سایت های خبری هستند.
دانشكده خبر قدیمی ترین دانشكده خبرنگاریِ كل خاورمیانه است و مدت ۲۲ سال، تنها دانشكده ای بوده است كه بیشتر از ۳۰ رشته در رابطه با رسانه و ارتباطات در پرونده آموزشیِ خود دارد، و كمابیش مهم ترین مركز آموزشی خبرنگاری و روابط عمومی و عكاسی خبری و مترجمی خبر است؛ آن گونه كه دو دوره، دانشجویان كارشناسی ارشد رشته خبرنگاری تربیت كرده است، كه همگی از نیروهای كارآمد و مؤثر جامعه به شمار می روند.
با توجه به این همه افتخار، این نهاد مهم آموزشی مدتی است با مشكلات بسیار جدی روبه روست، كه برایمان عجیب است چرا متولیان ما – كه تعیین تكلیف كننده نهاییِ هویت، ریاست و اعتبارات آن هستند- تا به امروز در حل این مشكلات یاری مان نرسانده اند.»
در ادامه این بیانیه، با برشمردن مهم ترین معضلات دانشكده خبر، آمده است: « با آن كه دانشكده در سال ۱۳۷۶ با هدف تربیت نیروهای كارآمد برای خبرگزاریِ جمهوری اسلامی (ایرنا) شروع به كار كرده، این سوال مطرح است كه چرا در این ۲۲ سال، هیچ اقدامی برای تثبیت هویت آموزشی و علمی آن انجام نشده است؟ چرا از سال ۱۳۹۱، مدیرعامل وقت ایرنا، در نامه ای دانشكده را به خود واگذاشت!؟
حالا كه با مصوبه شورای عالی اداری ریاست جمهوری، نهادهای آموزشی وابسته به دولت می بایست منحل شوند و ما به روزهای آخر اجرایی شدن این مصوبه نزدیك می شویم، چرا تصمیم جدی برای ثبات و بقای این مركز مهم آموزشی خاورمیانه گرفته نمی شود؟ آیا مسئولان رسانه و سایر مسئولان از یاد برده اند قدرت رسانه را؟ آیا نباید در این برهه بسیار حساس كشور، نگران خبر انحلال دانشكده مان باشیم؟»
مشكل دیگر دانشكده كه در این بیانیه به آن اشاره شده، نداشتن مكان آموزشی متعلق به خود در مدت ۲۲ سال فعالیت آن تا به امروز بوده است.
دانشجویان در این زمینه اعلام نموده اند: «عجیب است در مدت ۲۲ سال خانه به دوشی، مدیران ارشد و هیأت امنای دانشكده، به فكر تهیه مكانی برای ثبات جایگاه و حفظ اعتبار آن نبوده اند! تا این كه طی ۴ سال اخیر دو بار درب دانشكده به سبب نداشتن امكانات مالی پلمب شد!»
در بخش پایانی این بیانیه خطاب به هیأت امنای دانشكده آمده است: «ما دانشجویان و دانش آموختگان دانشكده خبر، از زبان خود و استادان مان –كه اغلب زمانی دانشجوی همین دانشكده بودند- درخواست داریم تمهیدی اندیشیده شود تا مشكلات هویتی، جایگاهی و مالی دانشكده در مدت باقی مانده تا اجرایی شدن مصوبه ریاست جمهوری به سرعت و با قید فوریت حل شود. این گره، فقط به یاری پروردگار و دست پرتوان دولت و هیأت امنای دانشكده خبر بازشدنی است.
همان گونه كه قبل از این نیز در سال ۱۳۸۴ با اجماع و تلاش دانشجویان آن دوره، رئیس جمهوری وقت به درخواست آنان برای جلوگیری از انحلال دانشكده توجه ویژه ای داشت و دستور حمایت جدی را برای ادامه حیات این مركز تخصصی پرورش خبرنگاران ایران صادر كرد.»
منبع:

1398/05/15
12:31:40
5.0 / 5
4228
تگهای خبر: آموزش , بانك , زمینه , مد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است