صنعت مد و پوشاك احیا می گردد

صنعت مد و پوشاك احیا می گردد زارا: رئیس انجمن صنعت پوشاك كشور اظهار داشت: ساخت و راه اندازی شهرك صنعتی پوشاك، گامی در راستای بازپس گیری اشتغال هدیه شده به خارجی ها و احیای صنعت مد و پوشاك می باشد.


رئیس انجمن صنعت پوشاك كشور گفت: ساخت و راه اندازی شهرك صنعتی پوشاك، گامی در راستای بازپس گیری اشتغال هدیه شده به خارجی ها و احیای صنعت مد و پوشاك است.
 
«سومبات هاكوپیان» روز شنبه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار اقتصادی ایرنا با اشاره به تحریم های اقتصادی اعمال شده در كشور در سال های گذشته، افزود: باید از تحریم ها به عنوان فرصت در صنعت پوشاك استفاده می شد، اما با سیاستگذاری های غلطی كه در گذشته اتفاق افتاد به تهدید تبدیل شد.
به گفته وی، ساخت شهرك صنعتی پوشاك كشور می تواند گامی برای احیا و بازگشت این صنعت باشد و از آن مهمتر می توانیم اشتغالی كه در سال های گذشته با تصمیم گیری های غلط به سایر كشورها هدیه كردیم را بازپس بگیریم.
به گزارش ایرنا، چهارشنبه هفته گذشته (21 تیرماه) در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و تحقق شعار امسال «اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال» توافق نامه پنج جانبه همكاری های مشترك برای تشكیل تعاونی تامین نیاز تولیدكنندگان و ساخت شهرك صنعتی پوشاك كشور امضا شد.
این توافق نامه بین وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران، بانك توسعه تعاون، صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون و انجمن صنعت پوشاك كشور امضا شد.
امضای این توافق نامه در راستای تشكیل و توسعه شركت های تعاونی تامین نیاز تولیدكنندگان در صنعت پوشاك، با هدف هم افزایی فعالان این صنعت، توسعه دانش فنی، تحقق اقتصاد مقاومتی در این حوزه (شامل گسترش و ترویج فرهنگ استفاده از پوشاك اسلامی ایرانی) و تجاری سازی و توسعه مدیریت دانش برپایه تحقیق و توسعه (شامل طراحی و تولید پوشاك و خدمات) با ارزش افزوده فراوان در چارچوب سیاست های اصل 44 قانون اساسی و سیاست های حمایتی بخش تعاون انجام شده است.
همكاری و هم افزایی در تشكیل تعاونی تامین نیاز تولیدكنندگان صنعت پوشاك كشور و ساخت و راه اندازی شهرك صنعتی پوشاك كشور در منطقه فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) از دیگر موضوع های این توافق نامه است.
 
** آسیب به صنعت مُد با دولتی شدن
هاكوپیان در ادامه خاطرنشان كرد: اكنون صنعت پوشاك از نظر فناوری در سطح بسیار خوبی قرار دارد، به طوری كه بسیاری كارخانجات كشورمان از تكنولوژی به مراتب پیشرفته تر از كارخانجات تركیه بهره مندند.
وی تصریح كرد: با اشتباهات انجام شده در صنعت مُد و دولتی كردن آن، امروز دچار آسیب در این صنعت شدیم؛ به طوری كه آنچه ما باید می كردیم دیگران انجام دادند و امروز به كشورمان وارد می كنند و می فروشند.
رئیس انجمن صنعت پوشاك كشور با اشاره به قاچاق پوشاك به كشور، با بیان اینكه اجناس قاچاق را در مراكز لوكس نمی فروشند، گفت: قاچاق نوعی واردات بی رویه است كه باید ساماندهی شود.
وی همچنین با اشاره به قیمت تمام شده بالای پوشاك ایرانی، خاطرنشان كرد: در این زمینه راهكارهایی پیش بینی شده و از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت دستورالعملی تهیه و ابلاغ شده است؛ كارگروهی در این زمینه در حال فعالیت است و امیدواریم به زودی به ساماندهی مناسبی در این موضوع برسیم.
هاكوپیان با اشاره به امضای توافق نامه پنج جانبه همكاری های مشترك برای تشكیل تعاونی تامین نیاز تولیدكنندگان و ساخت شهرك صنعتی پوشاك كشور، افزود: برای نخستین بار در تاریخ پس از انقلاب اسلامی و با انجام این توافق نامه به صنعت پوشاك كشور توجه جدی شده است و شاهد همراهی بسیار خوب دولت در احیای این صنعت كهن هستیم كه می تواند دو صنعت دیگر وابسته به پوشاك یعنی نساجی و مد را به حركت در آورد.
وی ابراز امیدواری كرد با شروع فعالیت این شهرك، صنعت پوشاك كشور در سطح داخل و حتی بین المللی رقابت پذیر شود.
1396/04/31
18:04:50
5.0 / 5
5731
تگهای خبر: پوشاك , مد , فروشگاه , لباس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است