رئیس دانشگاه بیرجند خواستار شد

اختصاص بودجه ای خاص برای دانشگاه های مرزی

اختصاص بودجه ای خاص برای دانشگاه های مرزی به گزارش زارا رئیس دانشگاه بیرجند خواهان اختصاص ردیف بودجه ای خاص برای دانشگاه های مرزی كشور شد.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، احمد خامسان در جلسه جمع بندی سفر اعضای كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی و معاونان و نمایندگان دولت اظهار نمود: هم اكنون دانشگاه بیرجند از ضعیف ترین وضعیت بودجه ای برخوردار می باشد.

وی بیان كرد: اگر به اندازه یك پنجم سرمایه گذاری در صنعت را در آموزش عالی انجام دهیم نتایج بهتری حاصل می شود.

رئیس دانشگاه بیرجند بیان كرد: دانشگاه، عامل اصلی نگهداشت جمعیت استان بوده و تضعیف آموزش عالی به شكلی تضعیف امنیت كشور است.

خامسان افزود: استان های مرزی به سه گروه الف، ب و جیم تقسیم شده اند و خراسان جنوبی در گروه جیم قرار گرفته اما بودجه دانشگاه بیرجند از میانگین دانشگاه های مرزی كمتر است.

وی با اشاره به اینكه طرح تبادل، مشكلی برای دانشگاه بیرجند است، اضافه كرد: طی سال قبل گذشته و امسال ۱۷ میلیارد تومان از دانشگاه بیرجند در جهت طرح تبادل كسر شده است.

رئیس دانشگاه بیرجند با اشاره به اینكه بومی گزینی دغدغه ای بزرگ برای دانشگاه بیرجند است، خاطرنشان كرد: خراسان جنوبی مرز مشترك با افغانستان دارد و نیازمند توجه به دانشجویان افغانی هستیم.

محمد دهقانی فیروزآبادی، رئیس دانشگاه علوم پزشكی بیرجند هم در این نشست اظهار داشت: در قوانین و مقرراتی كه سرانه جمعیتی در نظر گرفته می شود، خراسان جنوبی گرفتار خسارت می شود.

وی ادامه داد: طی دو سال قبل ۶۵ میلیارد تومان از اعتبارات مصوب دانشگاه علوم پزشكی بیرجند تخصیص نیافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشكی بیرجند بیان كرد: در سطح خراسان جنوبی تنها یك دانشگاه علوم پزشكی وجود دارد و نتوانستیم دانشكده های اقماری را مستقل نماییم.

دهقانی فیروزآبادی خواهان ردیف بودجه مستقل برای دانشكده های پرستاری قاین و طبس شد و تصریح كرد: طی چند سال گذشته سرانه ها تغییر نكرده اما هزینه تأمین وسایل آموزشی این حوزه به شدت رشد داشته است.

منبع:

1398/04/22
14:22:24
5.0 / 5
4538
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است