مدیركل فعالیت های فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه پیام نور تأكید كرد

ضرورت افزایش كانون های قرآن و عترت با تصدی گری دانشجویان

ضرورت افزایش كانون های قرآن و عترت با تصدی گری دانشجویان به گزارش زارا مدیركل فعالیت های فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه پیام نور بر لزوم افزایش كانون های قرآن و عترت با تصدی گری دانشجویان تاكید نمود.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، ناصر محمدی ظهر امروز در آئین افتتاحیه دبیرخانه فعالیت های قرآن و عترت سراسر كشور در دانشگاه پیام نور زنجان اظهار نمود: استان زنجان پیشینیه درخشانی در حوزه فعالیت های دینی و مذهبی دارد و دسته های عزاداری حسینیه و زینبیه آن در دنیا معروف است.
این مسئول افزود: این سابقه درخشان مذهبی و هم فعالیت های اثربخش دانشگاه پیام نور سبب شد تا در زمان انتخاب استان مناسب برای تأسیس دبیرخانه فعالیت های قران و عترت، افراد در نام زنجان اتفاق نظر داشتند.
وی یكی از سیاست های مهم دانشگاه پیام نور در حوزه فرهنگی را كاهش تصدی گری امور و محول كردن آن به استان ها و نظارت بر امور استان ها است، دانست و اضافه كرد: در این راستا به استان ها مأموریت داده می شود تا با عنایت به ظرفیت، فعالیت های فرهنگی را انجام دهند كه تابحال ۱۳ استان ابلاغ دریافت نمودند.
محمدی به برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآن در تهران اشاره نمود و اظهار داشت: دانشگاه پیام نور در این نمایشگاه خوش درخشید و توانست فعالیت های خوبی را در آن عرضه نماید. یكی از برنامه های مهم پیش رو، جشنواره قرآنی در مهرماه است كه برنامه های جنبی خوبی برای دبیرخانه قرآن و عترت در آن پیشبینی شده است.
مدیركل فعالیت های فرهنگی و فوق برنامه دانشگاه پیام نور افزود: دبیرخانه قرآن و عترت در وهله نخست باید سامانه ای را راه اندازی و یك بانك اطلاعاتی خوب از فعالان قرآنی در آن تهیه نماید.
این مسئول تعداد كانون های قرآنی فعال در سطح كشور را ۱۵۰ مورد برشمرد و اظهار داشت: باید با فعال سازی سامانه ها و هماهنگی با دبیرخانه قرآن و عترت، تمام تشكل ها، كانون قرآن و عترت داشته باشند و امور توسط دانشجویان اداره شود.
وی به ایجاد جلسات پرسش و پاسخ، انعكاس رویدادهای قرآنی، اطلاع رسانی تازه های نشر در حوزه قرآنی، ورود به بحث های پژوهشی و آموزشی، فعال سازی نشست های قرآنی، توسعه فعالیت های هنری با مضامین قرآنی و جهت دهی و بارگذاری رساله های حوزه قرآن و نهج البلاغه در دبیرخانه قرآن و عترت تاكید كرد.
محمدی ابراز كرد: این دبیرخانه باید با مؤسسات قرآنی ارتباط بیشتری برقرار كند و شاهد یكپارچگی در عمل و رفتار و هم افزایی با فعالان حوزه قرآن و عترت باشیم.
در ادامه این جلسه، رئیس دانشگاه پیام نور زنجان هم با اشاره به وجود ۹ مركز و یك ستاد استانی دانشگاه پیام نور در زنجان اظهار نمود: ۵۰۰۰ دانشجوی فعال در مقاطع مختلف در آن تحصیل می كنند و ۵۵ عضو هیئت علمی تمام وقت، ۵۰۰ مدرس و ۱۷۱ پرسنل اداری در جهت اهداف آموزشی، فرهنگی و پژوهشی فعالیت می نمایند.
علی محمدی با اشاره به اینكه دانشگاه پیام نور زنجان كارنامه خوبی در حوزه فعالیت های فرهنگی بخصوص در بخش قرآن و عترت دارد، خاطرنشان كرد: این استان مراجع تقلید بزرگی همچون آیت الله حسینی زنجانی را در خود پرورش داده و حسینیه و زینبیه شهره جهانی دارند.
وی چهار پیشنهاد اولویت دار برای تقویت دبیرخانه فعالیت های قرآن و عترت را بیان كرد و اظهار داشت: راه اندازی سامانه مستقل قرآن و عترت در سه لایه دانشجویان، كاركنان و اساتید به منظور افزایش كانون های قرآن و ثبت ایده ها و تبادل نظر اولویت پیشنهادی نخست است.
محمدی، گردهمایی كانون های قرآن و عترت سراسر كشور به شكل حضوری یا مجازی را دیگر پیشنهاد دانست و اظهار داشت: تدوین كتاب مدیریت رویدادهای قرآنی دانشگاه هم می تواند جهت استفاده فعالان قرآن سراسر كشور مفید باشد.
او همینطور برگزاری استارتاپ قرآنی را اولویت چهارم اعلام نمود و اظهار داشت: با عنایت به برای بهره مندی این استان از ابزارهای نوین آی. تی و الكترونیكی در سطح دانشجویان و اساتید و سایر مخاطبان قرآن، راه اندازی استارتاپ های قرآنی باید مورد توجه باشد. مركز رشد جهاددانشگاهی هم ظرفیت خوبی برای برگزاری استارتاپ ها دارد.
1398/04/12
18:11:49
5.0 / 5
4353
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است