وزارت راه و شهرسازی اعلام كرد:

كاهش 60 درصدی معاملات مسكن در خرداد، افزایش 107 درصدی قیمت ملك

كاهش 60 درصدی معاملات مسكن در خرداد، افزایش 107 درصدی قیمت ملك به گزارش زارا دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی، گزارش وضعیت بازار مسكن تهران در خردادماه امسال را منتشر نمود.به گزارش زارا به نقل از مهر، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی، آمار وضعیت بازار مسكن تهران در خردادماه امسال را اعلام نمود.
مقایسه آمار بازار مسكن خرداد ۹۸ نسبت به خرداد ۹۷
بر اساس این گزارش، در خردادماه سال جاری ۶۱۲۷ فقره معامله مسكن انجام شد كه نسبت به ماه مشابه سال قبل (خرداد ۹۷) كه ۱۵۲۰۹ فقره معامله بوده، ۵۹.۷ درصد كاهش را نشان داده است.
همچنین متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسكونی در تهران در ماه گذشته، ۱۳ میلیون و ۴۲۵ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام شده كه نسبت به خرداد سال ۹۷ كه این شاخص ۶میلیون و ۴۹۰ هزار تومان بوده، رشد ۱۰۶.۸ درصدی داشته است.
مقایسه آمار بازار مسكن خرداد ۹۸ نسبت به اردیبهشت ۹۸
تعداد معاملات واحد مسكونی در خردادماه امسال نسبت به ماه پیش از آن (اردیبهشت ماه ۹۸) كه تعداد مبایعه نامه ها ۱۲۳۱۷ فقره بوده، كاهش ۵۰.۲ درصدی داشته است.
در عین حال میانگین هر متر مربع در خرداد امسال نسبت به اردیبهشت ماه سال جاری كه میانگین هر متر مربع واحد مسكونی در دومین ماه بهار امسال ۱۲ میلیون و ۷۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان بود، افزایش ۵.۶ درصدی داشته است.
بر اساس اعلام دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن وزارت راه و شهرسازی، بیشترین میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسكونی در تهران در خردادماه امسال مانند ۵ سال گذشته، به منطقه یك پایتخت با میانگین هر متربع ۲۷ میلیون و ۵۷۳ هزار و ۸۰۰ تومان اختصاص داشت و در رتبه دوم منطقه ۳ پایتخت با متوسط هر متر ۲۴ میلیون و ۳۹۶ هزار و ۳۰۰ تومان قرار گرفته است.
ارزان ترین منطقه تهران در معاملات مسكن خردادماه امسال، منطقه ۱۸ با متوسط قیمت هر متر ۵ میلیون و ۹۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان بوده است و بعد از آن، رتبه بعدی به منطقه ۲۰ با میانگین هر متر مربع ۶ میلیون و ۲۲۵ هزار و ۸۰۰ تومان اختصاص دارد.
بیشترین تعداد معاملات مسكن در خردادماه سال جاری به منطقه ۵ پایتخت با ۸۴۵ فقره معامله اختصاص دارد و بعد از آن منطقه ۴ با ۵۰۷ و منطقه ۲ با ۴۸۹ فقره معامله قرار گرفته اند.
كمترین میزان معاملات هم به منطقه ۱۹ تهران با ۴۵ فقره و بعد از آن منطقه ۹ با ۵۵ فقره و منطقه ۲۲ با ۶۰ فقره معامله اختصاص یافته است.
گفتنی است در معاملات خردادماه امسال ۲۳۰۲ فقره از معاملات مسكن به ۵ منطقه نخست تهران اختصاص داشت كه به تنهایی ۳۷.۵ درصد كل معاملات مسكن پایتخت را شامل می شود.
به این ترتیب نزدیك به ۴۰ درصد خرید و فروش های انجام شده در بازار مسكن تهران، در مناطق پولدارنشین پایتخت انجام شده كه نشان داده است عقربه قطب نمای معاملات مسكن شمال پایتخت را نشانه رفته است.


منبع:

1398/04/05
01:14:58
5.0 / 5
4204
تگهای خبر: ارز , ارزان , اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است