از سوی سازمان امور مالیاتی

مالیات قطعی خریداران سكه ابلاغ گردید، هر سكه ۱۵۰ تا ۲۵۰ هزار تومان

مالیات قطعی خریداران سكه ابلاغ گردید، هر سكه ۱۵۰ تا ۲۵۰ هزار تومان به گزارش زارا سازمان امور مالیاتی مالیات مقطوع عملكرد سال ۹۷ دریافت كنندگان سكه از بانك مركزی را ابلاغ نمود.به گزارش زارا به نقل از مهر، سازمان امور مالیاتی در بخشنامه ای به امور مالیاتی شهر و استان تهران و ادارات كل امور مالیاتی مبحث مالیات مقطوع عملكرد سال ۹۷ دریافت كنندگان سكه از بانك مركزی را ابلاغ نمود.
در این بخشنامه آمده است: با عنایت به مفاد مواد یك و ۹۳ قانون مالیات های مستقیم اصلاحی مصوب ۳۱/‏۴/‏۹۴‬و بنا به اختیار حاصل از تبصره ماده ۱۰۰ قانون مذكور و به منظور تكریم مودیان و تسهیل وصول مالیات و ایجاد هماهنگی و وحدت رویه در تعیین مالیات عملكرد سال ۹۷ دریافت كنندگان سكه از بانك مركزی، به شرح ذیل مقرر می گردد:
الف- مشمولین تبصره ماده ۱۰۰:
كلیه خریداران سكه كه در سال ۹۷ نسبت به دریافت حداكثر ۲۰۰ سكه از سیستم بانكی اقدام نموده اند مشمول این دستورالعمل بوده و از نگهداری اسناد و مدارك مبحث قانون صدرالاشاره و تسلیم اظهارنامه مالیاتی معاف می باشند.
ب- نحوه تعیین مالیات مقطوع و پرداخت آن:
نسبت به خریداران سكه كه طی سال ۹۷ سكه خویش را دریافت نموده اند:
۱. تا بیست سكه دریافتی مشمول مالیات نمی باشد.
۲. نسبت به مازاد ۲۰ سكه تا میزان ۶۰ سكه به ازای هر سكه یك میلیون و ۵۰۰ هزار ریال مالیات مقطوع.
۳. نسبت به مازاد ۶۰ سكه تا میزان ۱۰۰ سكه به ازای هر سكه ۲ میلیون ریال مالیات مقطوع.
۴. نسبت به مازاد ۱۰۰ سكه تا میزان ۲۰۰ سكه به ازای هر سكه ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال مالیات مقطوع.
تبصره ۱: مودیان ردیف یك بند ب فوق نیازی به ثبت نام و تشكیل پرونده مالیاتی نخواهند داشت.
تبصره ۲: مودیان مبحث این دستورالعمل می بایست جهت پرداخت مالیات مربوط به سامانه عملیات الكترونیكی مودیان مالیاتی سازمان امور مالیاتی كشور به نشانی www.tax.gov.ir رجوع نمایند.
ج- سایر موارد:
۱. در مورد مودیانی كه امكان پرداخت مالیات مقطوع مبحث این دستورالعمل را به صورت یك جا در خرداد ماه ۹۸ ندارند، مالیات مقطوع فوق حداكثر تا ۴ ماه به صورت مساوی تقسط می گردد. عدم پرداخت بموقع مالیات و یا در صورت تقسیط، عدم پرداخت اقساط در سررسیدهای مقرر مشمول جریمه مبحث ماده ۱۹۰ قانون مالیات های مستقیم از آخر خردادماه ۹۸ خواهد بود.
۲. چنانچه مودیان مشمول این دستورالعمل نسبت به مالیات تعیین شده صرفاً از حیث عدم فروش سكه های دریافتی معترض باشند، می توانند نسبت به طرح ادهای خود در مراجع دادرسی مالیاتی اقدام و درخواست رسیدگی مجدد نمایند.
۳. اشخاصی كه در سال ۹۷ بیشتر از ۲۰۰ سكه دریافت نموده اند مشمول این دستورالعمل نبوده و می بایست اظهارنامه مالیاتی مربوط به این فعالیت را در موعد مقرر قانونی تسلیم نمایند. ادارت كل امور مالیاتی ترتیبی اتخاذ نمایند تا رسیدگی و مطالبه مالیات این اشخاص (اعم از اشخاصی كه نسبت به تسلیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی اقدام نموده و همینطور اشخاصی كه از تسلیم اظهارنامه مالیاتی در موعد مقرر قانونی خودداری نموده اند) حداكثر تا آخر سال جاری انجام گیرد.
۴. صاحبان مشاغلی كه حسب سوابق پرونده یا مجوز صادره از جانب مراجع ذیربط به شغل در رابطه با خرید و فروش سكه اشتغال دارند مشمول این دستورالعمل نمی باشند و مكلف هستند نسبت به تنظیم اظهارنامه مالیاتی شغلی خود اقدام نمایند.1398/03/14
15:25:36
5.0 / 5
4185
تگهای خبر: اشتغال , بانك , سكه , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است