مدیر برنامه ریزی فرهنگی دانشگاه رازی عنوان كرد

تدوین آئین نامه پوشش مناسب با نگاه ارشادی و ترغیبی

تدوین آئین نامه پوشش مناسب با نگاه ارشادی و ترغیبی به گزارش زارا مدیر برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه رازی كرمانشاه اظهار داشت: آئین نامه پوشش مناسب دانشگاه رازی با نگاه ارشادی، ترغیبی و آموزشی تدوین شده است.


به گزارش زارا به نقل از ایسنا، تورج زینی وند در نشست خبری، به حواشی بوجود آمده اخیر در مورد آیین نامه جدید پوشش و حجاب در دانشگاه رازی اشاره نمود و اظهار داشت: برپایه سیاست وزارت علوم و معاونت فرهنگی دانشگاه، پوشش دانشگاهیان باید متناسب شأن دانشگاه باشد تا هدف و فلسفه آنكه ایجاد آرامش و امنیت روانی در محیط دانشگاه است، تحقق پیدا كند.

وی خاطرنشان كرد: آیین نامه "پوشش مناسب" دانشگاه رازی كه اخیر جنجال هایی را در مورد آن به پا كرده اند، با كار كارشناسی تدوین شده و آیین نامه ای است كه بانگاه ارشادی، ترغیبی و آموزشی برای دانشجویان طراحی شده است.

مدیر برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه رازی با اشاره به اینكه این آیین نامه به برخی دغدغه های قشر دغدغه مند پاسخ گفته، اظهار نمود: دانشگاه آنگونه كه برخی دوستان در فضای مجازی مطرح نمودند، هیچگاه به دنبال این نبوده كه آنرا حجاب الزامی تلقی كند، بلكه آیین نامه ارشادی و ترغیبی است.

وی این آیین نامه را رقیق شده آیین نامه های پوشش وزارت علوم و دانشگاه های مختلف كشور كه مصوب شورایعالی انقلاب فرهنگی است خواند و اضافه كرد: این آیین نامه را در چارچوب بنرهایی در معرض دید همه دانشجویان دانشگاه قرار دادیم و همه هم از آن استقبال كردند. البته بدیهی است كه بین ۱۲ هزار دانشجویی كه در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند، جمعی هم باشند كه بنا به مبانی اعتقادی و تربیتی كه دارند، زیربار این آیین نامه نروند.

وی خاطرنشان كرد: برخی تشكل ها در مورد این آیین نامه نظراتی داشته اند كه بعد از بررسی این نظرات در صورتیكه اصلاحیه نیاز داشته باشد، آنرا اصلاح خواهیم كرد.

مدیر برنامه ریزی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه رازی یادآورشد: اجرایی شدن این آیین نامه یكی از گام های مؤثر و ارزشمند دانشگاه در جهت اسلامی شدن برپایه بخش هایی از بیانیه گام دوم انقلاب است.

ایشان در ادامه به فعالیت ۹ كانون فعال فرهنگی در دانشگاه رازی اشاره نمود و اظهار داشت: طی صدمه شناسی كه درمورد علت عدم گرایش دانشجویان به این كانون ها داشتیم، متوجه شدیم كه حجم گسترده ای از دانشجویان به سمت انجمن های علمی گرایش دارند، تا جایی كه برای انتخابات انجمن های علمی استان حدود ۲۵۰۰ دانشجو شركت كردند.

زینی وند با اشاره به اینكه برای تقویت كانون های فرهنگی دانشگاه، شورای هماهنگی كانون ها شكل گرفته، اظهار داشت: هرچند طی دو سال قبل شاهد رشد ۳۲ درصدی برنامه های این كانون ها بودیم، اما امیدواریم با مجموعه ای اقدامات امسال هم از نظر كیفی و كمی افزایش عملكرد این كانون ها را داشته باشیم.
1398/03/07
15:30:46
5.0 / 5
4307
تگهای خبر: آموزش , ارز , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
زارا ZARA

زارا

فروش برند زارا

zarakala.ir - حقوق مادی و معنوی سایت زارا محفوظ است